מנהל עסקים והתנהגות ארגונית

לדעת כיצד לגרום לצוות שלך לתפקד בצורה הטובה ביותר

מהות המסלול

חברה מצליחה נשענת לא רק על המוצר או השירות שהיא מעניקה, אלא גם על האנשים שעומדים מאחורי המוצר והתפקוד שלהם, כאשר כול אחד בפני עצמו וכולם ביחד כצוות משפיעים רבות על הישגיה של החברה והם אלו שבסופו של דבר יכולים להוביל את החברה להצלחה מסחררת או לגרום לה להיכשל. בכול חברה שיש לה מספר עובדים קטן או גדול מתפתחת מערכת יחסים מיוחדת בין העובדים לבין עצמם ובין העובדים לבין המנהלים בחברה, מערכת יחסים זו נכנסת תחת הקטגוריה של "התנהגות ארגונית" כלומר כיצד העובד מתנהג בתוך הארגון שלו, מה משפיע על ההתנהגות של אותו עובד ואיך הוא משפיע על הארגון כולו?

כדי לדעת כיצד הצוות יכול לעבוד ולפעול בצורה הטובה ביותר, על המנהל האחראי על הצוות להבין את עקרונות ההתנהגות הארגונית ולדעת כיצד לשנות ולהשפיע לטובה על ההתנהגות בתוך הארגון. לימודי מנהל עסקים והתנהגות ארגונית מתרכזים בניסיון להבין על פי המחקרים השונים מה הן הבעיות השונות והאתגרים הניצבים בפניי הארגון וכיצד ניתן לפתור אותם בצורה הטובה ביותר.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת מסלול לימודי מנהל עסקים והתנהגות ארגונית היא להעניק למנהל לעתיד את הכלים התיאורטיים ואת הידע המעשי כדי להשפיע ולעזור לצוות שעליו הוא אחראי כדי שיוכלו לתפקד בצורה הטובה ביותר באווירה חברית המעודדת את צמיחתו של כל אחד מחברי הצוות. ההשפעה על ההתנהגות הארגונית מתחילה בגיוס אנשי צוות חדשים, ממשיכה בטיפוח העובדים הקיימים, יצירת אווירה חיובית ומעצימה בתוך הצוות, אבחון בעיות הקיימות בהתנהגות הארגונית של הצוות ומציאת דרכים לפתרונן. מנהל הארגון צריך לדעת גם כיצד להעניק כלים ומיומנויות לאנשי הצוות כדי שיוכלו למצוא בכוחות עצמם פתרונות לאתגרים שבפניהם הם נציבים בתוך הארגון.

בנוסף, הלימודים מפתחים אצל המנהל הארגוני חשיבה ביקורתית אובייקטיבית המאפשרת לו להבין את התהליכים הספציפיים המתרחשים בתוך הארגון שעליו הוא אחראי ועל ידי כך להוביל שינויים בתוך הארגון.

אפשרויות קריירה

סטודנט המסיים לימודים במסלול של מנהל עסקים והתנהגות ארגונית יכול למצוא לעצמו מגוון רב של אפשרויות תעסוקה כגון: מנהל חברה, אחראי צוות בתוך החברה, יועץ ארגוני חיצוני, מאמן אישי לארגון, מנהל בתחום משאבי האנוש, גיוס משאבי אנוש, מנהל תוכניות הכשרה לעובדים וכדומה.

איפה לומדים מנהל עסקים והתנהגות ארגונית

ניתן ללמוד במסלול של מנהל עסקים והתנהגות ארגונית בין השאר גם במרכז האקדמי פרס, בית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית בירושלים, המכללה האקדמית נתניה, אוניברסיטת תל אביב, מכללת תפנית, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ועוד.