מידע הכרחי למועמד למנהל עסקים

עובדות על תחום הלימודים

בפריפריה ישנם פערי שכר של 20% לעומת ערי המרכז, הפריפריה מתמקדת בתעשייה המסורתית ובמרכז מתמקדים במקצועות הניהול והאקדמיה, זו הסיבה העיקרית לפערי השכר על פי דבריו של אבי פלדמן, מנהל המטה לפיתוח הנגב והגליל במשרד התמ"ת שהתפרסמו במגזין גלובס. מנכ"ל משרד ראש הממשלה אמר באותה כתבה כי אנשים מוכנים לשלם בעבור מרחבים וכיתות קטנות בבית הספר ולכן היתרון של הפריפריה הוא באיכות החיים שהיא מעניקה וכי ישנה חשיבות להביא סביבה חינוכית תומכת לפריפריה.

התחומים המבוקשים היום במנהל עסקים הם: יזמות, חדשנות וטכנולוגיה לפי דעתם של מספר אנשי אקדמיה ובכירים בתעשייה, שפורסמה במגזין כלכליסט. עיקר התעסוקה בעתיד יהיה בפרוייקטים שקשורים בתוכנה מכיוון שהפוטנציאל של התוכנה הוא עדיין עצום והביקוש אליו גבוה.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • סטודנטיות חרדיות שהתחילו את לימודיהם במרכז האקדמי כרמל בחיפה בתחום של מנהל עסקים, יקבלו מלגות לצעירות חרדיות רווקות, שמאפשרות להן ללמוד בשכר לימודים נמוך יותר מהאוניברסיטאות המתוקצבות, גם סטודנטים חרדים בעלי משפחות יקבלו מלגות קמ"ח (קידום מקצועי חרדי) על פי המפורסם באתר News1.
  • מנהלי תשתיות ה- IT ניצבים בפניי מצוקות ובעיות רבות בגלל העדר במשאבים לתחזוקת התשתיות ולתפעולן. גם חוסר במקום פיזי וצריכה מופרזת של אנרגיה פוגעים בניהול ה- IT, למרות שמצד שני ישנו ביקוש גדול לאנשי IT מכיוון שה- IT הפך להיות קריטי מאוד בארגונים וכמות היישומים שלו גדלה ללא הפסקה, על פי דבריו של סרג'יו קלאודיאן, מנהל חטיבה המוצרים והטכנולוגיה בחברת IBM שהתפרסמו במגזין אנשים ומחשבים.
  • חברות רבות מהמגזר העסקי רוצות להרחיב את פעילות הייצוא שלהן, אנשי עסקים מהמגזר הערבי ניגשו להשתלמות מיוחדת במכון היצוא כדי ללמוד על יצוא תוצרת לחו"ל כגון: רובוטים וציוד רפואי, תעשייני המגזר הערבי החלו להבין שהפוטנציאל האמיתי להצלחה נמצא בשווקים בחו"ל, על פי הפרסום במגזין גלובס.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • עשרת הדיברות לכישלון בעסקים מאת ר' קיו דונלד
  • אנגונומיקס מאת סמיט סטיבן/דיויד מרקום
  • גלגל התנופה: מטוב למצויין מאת קולינס ג'ים
  • 26 טעויות בניהול השיווק מאת סולם יואל וכהן יוסי

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי מנהל עסקים?
לימודי מנהל עסקים נמשכים כשלוש שנים במסלול לימודי בוקר וכארבע שנים במסלול לימודי ערב

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
אפשר לעשות תואר ראשון במנהל עסקים במסלול כללי, אבל כדאי לבחור התמחות אחת או שתיים מבין ההתמחויות המוצעות מכיוון שהביקוש למנהלים עם התמחות ספציפית הוא גבוה יותר מאשר הביקוש למנהלים עם תואר כללי במנהל עסקים.

האם באמת יש יתרון רב לבעלי ניסיון מעשי בניהול?
אמנם יש יותר יתרון לבעלי ניסיון מעשי בתחום הניהול על פני בוגרי תואר ראשון ללא ניסיון מעשי, אבל מכללות רבות מקיימות קשרים עם חברות מובילות בתעשייה אשר מחפשות לגייס לשורותיהן מנהלים צעירים בוגרי אותן מכללות.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי מנהל עסקים?
שכר הלימוד לתואר ראשון במנהל עסקים נע בין כ- 10,000 ש"ח לשנה ל- 32,000 ש"ח.

האם ניתן להתקבל ללימודי מנהל עסקים ללא מבחן פסיכומטרי?
ניתן להתקבל ללימודי מנהל עסקים ללא מבחן פסיכומטרי בעיקר בזכות ציונים גבוהים בתעודת הבגרות וגם בזכות ניסיון תעסוקתי בניהול.

אתרי אינטרנט