לימודי מנהל מערכות בריאות

הביקוש ללימודי מנהל מערכות בריאות נולד, לנוכח העובדה שהתחום של מערכת הבריאות בארץ ובעולם הוא תחום מורכב ומסועף מאוד. בואו לקרוא על המקצוע החדש והפופולרי של מנהל מערכות בריאות.

מכיוון שמערכת הבריאות היא מוסד ציבורי, בעלת מוסדות רבים ומאות אלפי עובדים, המערכת היום היא לא יעילה, איטית. בנוסף לכך המערכת הבריאותית נמצאת רוב הזמן בגרעון תקציבי גדול, בעיקר כתוצאה מבזבוז כספים וניהול כושל, על ידי מנהלים אשר בדרך כלל אינם מבינים כיצד מערכת הבריאות עובדת, מכיוון שמדובר במערכת שונה ממערכות אחרות. בשנים האחרונות המדינה עושה מאמצים רבים כדי לייעל את מערכת הבריאות ולשפר את השירות הרפואי, בין השאר גם באמצעות הכשרה ספציפית בתחום.

כולנו התנסינו בחוויה המתסכלת של הבירוקרטיה במערכת הבריאות, אם זה בהמתנה של יותר מחודש לביקור אצל רופא מומחה, בקבלת טופס הפנייה לטיפול רפואי כזה או אחר, בהמתנה ממושכת לתוצאות של בדיקות דחופות, או אפילו באשפוז במחלקה צפופה מידי. אחד הפתרונות היעילים לכל הבעיות האלו, הוא ניהול נכון של מערכות הבריאות בישראל, ניהול מוצלח יכול להפנות את המשאבים בצורה יותר יעילה, למקומות שבהם המשאבים הכי נחוצים ולחסוך בסופו של דבר בזמן המתנה ולפעמים גם למנוע סבל רב לחולה או המטופל.

מטרת לימודי מנהל מערכות בריאות

מטרת הלימודים של מנהל מערכות בריאות, היא לתת לסטודנט את המיומנות והכלים להשתלב בניהול מערכת הבריאות בארץ וזאת תוך הבנת האופי השונה, צרכים המיוחדים והתפקוד של ארגון ציבורי גדול. במסגרת לימודי ניהול מערכות בריאות, משולבים לימודי מנהל כלליים בתחומים שונים, יחד עם ידע מעמיק בנוגע לצרכיה הספציפיים של מערכת הבריאות. בין התחומים הנלמדים בתואר ראשון ישנם הקורסים הבאים: מבוא לסטטיסטיקה ושיטות מחקר, מתמטיקה למדעי החברה, ניהול משאבי אנוש, מבוא למדעי ההתנהגות, מערכת הבריאות בעולם, מנהל עסקים, שימושי מחשב, מערכת הבריאות בישראל, מבוא למיקרו כלכלה, יסודות החשבונאות, דיני עבודה, עתיד עולם הרפואה, תכנון מערכות תגמול, רווחה חברתית, מדעי החברה ועוד.

קהל יעד ללימודי מנהל מערכות בריאות

ללימודים אלו מגיעים בדרך כלל מנהלים, הן מתחום הבריאות והן מתחומים אחרים שרוצים להתמקצע בתחום של מערכת הבריאות בארץ, ובסיום הלימודים להשתלב במערכת מורכבת זו.

עוד מסלולי לימודי מנהל מערכות בריאות

נושאי לימוד במנהל מערכות בריאות

הנושאים הנלמדים במנהל מערכות בריאות הם מגוונים ורבים, מכיוון שהם צריכים להכיל שני מקצועות מורכבים – רפואה וניהול, להלן פירוט קצר על חלק מהקורסים הנלמדים:

מבוא לפסיכולוגיה

קורס זה סוקר את תחומי הפעילות והמחקר של הפסיכולוגיה המודרנית, ההיסטוריה, המתודולוגיה של התחום ומושגי ייסוד.

מבוא למשפט הישראלי

מטרת הקורס לאפשר לסטודנט להכיר את מערכות החוק המרכזיות בישראל ולהכיר את המערכות המשפטיות, אשר משפיעות על המנהל ואיש העסקים וזאת כדי לאפשר לו לפעול בצורה הטובה ביותר בתוך התחומים של הזכויות והחובות המוטלות עליו.

מבוא למערכות מידע

מטרת הקורס להקנות לסטודנט ידע בנושאי מערכות מידע ממוחשבות, החשיבות שלהן בארגון ואופן ניהולן, מערכת המושגים הנלמדת בקורס תיושם בתחום של ניהול מערכות בריאות.

משך זמן לימודי מנהל ערכות בריאות

הלימודים לתואר ראשון במנהל מערכות בריאות אורכים בדרך כלל שלוש שנים, והם משלבים לימודים תיאורטיים עם מיומנויות יישומיות בניהול מערכת הבריאות בישראל. ישנם מוסדות שמאפשרים יציאה להתנסות מעשית במסגרת הלימודים באחד ממוסדות הבריאות בארץ.

אפשרויות תעסוקה ושכר בלימודי מנהל מערכות בריאות

בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל מערכות בריאות יוכלו להשתלב במערכת הרפואה הקהילתית, במקצועות הסיעוד, ניהול בתי אבות, בתי חולים, תכנון וניהול שירותי בריאות ועוד. ישנה אפשרות להמשיך ללימודי תואר שני במנהל עסקים לאחר סיום הלימודים של מנהל מערכות בריאות.

מחפש אתגרים בניהול, המערכת הרפואית זקוקה לך

ניהול הוא עסק מורכב מאוד, המציב אתגרים לא פשוטים בפניי המנהל/ת הצעירים במיוחד אם מדובר בניהול מערכת גדולה ומסועפת כמו מערכת הבריאות בארץ. אין ספק שגודלה של המערכת הבריאותית והשתייכותה לתחום הציבורי גורמים להרבה קשיים במהלך הדרך, אבל קשיים אלו יכולים להפוך להזדמנויות מעולות ליצירת שינויים, להכנסת דרכי חשיבה חדשות ומקוריות ובסופו של דבר להקל על הציבור.

המקצוע של ניהול מערכות בריאות, נפתח עקב הצורך העז של מערכת זו, במנהלים בעליי יוזמה וחזון, אשר יביאו לייעול, לשיפור ולשינוי במערכת. בוגרי תואר ראשון במנהל מערכות בריאות יוכלו להשתלב בקלות בתפקידי הנהלה בתוך מערכת הבריאות אשר משוועת למנהלים מיומנים בתחום. צבירת ניסיון בתפקיד ניהולי במערכת הבריאות בארץ, יכול לפתוח לך בהמשך הזדמנויות טובות לניהול חברות פרטיות, מפעלי תעשייה, חברות ציבוריות ועוד. אם מקצוע הניהול מעניין אותך ואתה מחפש דרך להתמחות בו באופן ספציפי, מקצוע זה מאפשר לך את הכלים ואת ההתנסות המעשית בניהול כבר במהלך הלימודים.

קבל מידע על לימודי מנהל מערכות בריאות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי מנהל מערכות בריאות

תנאי קבלה למנהל מערכות בריאות 1. תנאי קבלה למנהל מערכות בריאות בהדסה ירושלים תעודת בגרות מלאה עם אנגלית ברמת 4 יח"ל לפחות או תעודת סיום מכינה. ציון 550 ומעלה בפסיכומטרי ציון 85 לפחות באנגלית בפסיכומטרי או ציון 185 ומעלה במבחן אמי"ר ראיון אישי בעלי להמשך קריאה »
10 סיבות ללמוד מנהל מערכות בריאות 1. משכורת - גבוהה לבכירים בדרג הנמוך של מנהלי מערכות בריאות השכר הוא בין 7,000 - 10,000 ש"ח, אולם בדרגים הגבוהים השכר הינו גבוה משמעותית. 8 מתוך 10 שיאני השכר בשירות הציבורי ב-2007 - בכירים להמשך קריאה »
איפה כדאי ללמוד מנהל מערכות בריאות? 1. מנהל מערכות בריאות במכללת עמק יזרעאל הלימודים בעמק יזרעאל מאפשרים לקבל הסמכה כמנהלי ארגון במערכות הבריאות או להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים. הלימודים מעניקים תואר B.A במנהל מערכות בריאות, ומתואר זה אפשר להתקדם לתפקידים שונים להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד למנהל מערכות בריאות עובדות על המקצוע בעולם בריאותי מתפתח, עם שיפור ניכר ביכולות הטכנולוגיות, הגברת התחרותיות במערכות הבריאות ומגמה מסוימת להפרטה של שירותי הבריאות – לימודי מנהל מערכות בריאות הם כלי רב חשיבות לשיפור וניהול נכון של מערכת להמשך קריאה »
להיות מנהל מערכות בריאות בעל המקצוע מנהל מערכות בריאות הוא בעל מקצוע שחייב להיות בעל ראייה מקיפה מאוד של הדברים, אלו לא מנהלים רגילים ולכן קיים תחום לימודי ניהול ספציפי עבור מערכת הבריאות המורכבת והעצומה. מנהלי מערכות בריאות חייבים להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי מנהל מערכות בריאות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר