תואר ראשון בלוגיסטיקה

מטרתו של התואר הראשון בלוגיסטיקה, היא לתת לסטודנט את כל הכלים הנחוצים לו כדי להפוך למנהל לוגיסטי מיומן ומקצועי, עם הכלים התיאורטיים והניסיון המעשי שהוא זקוק לו לצורך ביצוע התפקיד.

תואר ראשון בלוגיסטיקה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול חד חוגי מורחב, מסלול דו חוגי בשילוב עם כלכלה או מדעי החברה, או מנהל עסקים.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולות ניהול, סדר וארגון, מנהיגות.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

אין תקופת התמחות במהלך התואר הראשון.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה, מבחן הפסיכומטרי, בחינת מיון בעברית

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת זיקה חזקה מאוד למקצועות הניהול ולמחשבים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא הרצאות פרונטאליות, מבחנים בכתב, הגשת פרויקטים בכתב, התנסות מעשית.

לנהל ביעילות עסקים גדולים ומורכבים

תואר ראשון בלוגיסטיקה
צילום: alancleaver_2000

המנהל הלוגיסטי אחראי על כל תהליך ההפקה והייצור במפעל או בחברה מסוימת, הוא בעצם האחראי הראשי על שרשרת האספקה, כלומר רכישת חומר הגלם שיהיה מצד אחד איכותי ומצד שני בעלות נמוכה, לדאוג לכך שיצור המוצר במפעל יהיה בעל איכות גבוה וללא פגמים, אחסון המוצר ללא פגיעה בו לתקופה קצרה או ממושכת, אספקת המוצר ללקוחות השונים בזמן.

מקצוע הלוגיסטיקה נחשב למקצוע חדש יחסית, אבל הביקוש אליו הולך וגובר יחד עם התפתחות הידע והצורך בשימוש בניהול לוגיסטי גם במפעלים וגם בחברות שונות. מערכות ותוכנות לניהול לוגיסטי יוצאות כל הזמן אל השוק במקביל לשיטות הניהול המודרניות, לכן לימודי הניהול הלוגיסטי חייבים להיות עדכניים וחופפים לנעשה בתעשייה המקומית. התחרות העצומה בתחום התעשייה במיוחד לנוכח העובדה שמדינות כמו סין מייצרות מוצרים ומייצאות אותם בזול, מצריכה מנהלים לוגיסטיים יעילים שידאגו לתת יתרון לייצור המקומי וגם יתרון לחברה או המפעל שהם עובדים בשבילם, בתחרות העזה מול המפעלים האחרים והחברות המקומיות.

קהל יעד לתואר בלוגיסטיקה

אנשים שהולכים ללמוד לוגיסטיקה הם בדרך כלל אנשים אנרגטיים, מלאי יוזמה וכושר מנהיגות שאוהבים את מקצועות הניהול ורוצים להיות אחראים על פרויקטים גדולים החל משלב ההתחלה ועד לסיום, אנשים אלו רוצים לתפוס עמדות בכירות של ניהול בדרך כלל בתעשיית הייצור בארץ.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

הביקוש למנהלים לוגיסטיים הולך וגובר מיום ליום, התחום מתפתח לא רק במגזר התעשייתי. גם המגזר העסקי וגם בענף השירותים הבינו את החשיבות של הניהול הלוגיסטי, כדי לעזור לחברה להתפתח מצד אחד ולשפר את השירות שלה ומצד שני להתייעל ולצמצם עלויות. בוגר תואר ראשון בניהול לוגיסטי יכול להשתלב בתעשיות עתירות ידע, רשות הנמלים, ייצור רכבים, חברות העוסקות בביטחון, מפעלי ייצור מזון, מפעלי ייצור בדים, מפעלי תעשייה, חקלאות מתקדמת ועוד.

לדעת מהייסוד ועד הטפחות כיצד הייצור והשיווק עובדים

בנוסף ללימודים של כיצד עובדת שרשרת האספקה בצורה יעילה ונכונה, תוך צמצום עלויות והקפדה על השירות, לימודי ניהול לוגיסטי מתמקדים גם באסטרטגיות ניהול ונותנים למנהל כלים אפקטיביים שאותם הוא יוכל ליישם בעבודה בכל מקום שהוא ייבחר בו.

לימודי הניהול הלוגיסטי כוללים לימודי מקצועות בסיס כגון: כלכלה, סטטיסטיקה, מתמטיקה וכדומה יחד עם לימודים הקשורים למקצוע כגון: עמילות וקניינות, שיווק, מסחר, תכנון פרויקטים, מודלים בניהול, קבלת החלטות מכס ועוד.

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר