קורס לוגיסטיקה

למצוא אסטרטגיות בשרשרת האספקה שיבטיחו את רווחיותו של העסק

קורס לוגיסטיקה מקנה למשתתפים את הכלים להכרת השוק וכל ההליכים המקצועיים הקשורים לתכנון ובקרה בתחומי הלוגיסטיקה של הארגון. כל קורס שונה, כמובן, במהות התכנים הנלמדים בו, בהתאם להיקף הקורס ובהתאם למוסד הלימודים שמעביר את הקורס.

בקורס לוגיסטיקה בדרך כלל נלמדים הנושאים הבאים: מיומנות ניהול, תקשורת, עבודת צוות וניהול משא ומתן, ידע והבנה בתחום ניהול החומר, הכרת המסגרת החוקית, הכרת הסביבה הבינלאומית, סחר אלקטרוני עסקי, הקניית טכניקות מעשיות, הכרת השיטות המתקדמות לניהול בשרשרת האספקה, איכות האספקה, הגדרת יעדים ומדדי ביצוע. בנוסף ניתן מידע רב בנוגע למערכות מידע לוגיסטיות שיעזרו ברכישת כלים לקבלת החלטות ועוד נושאים אחרים. בסיום הקורס בדרך כלל ישנה חובה של הגשת פרויקט גמר הכולל יישומיים מעשיים של כל החומר הנלמד.

מטרות הקורס

הקורס בלוגיסטיקה נועד להעניק לתלמידיו הבנה עמוקה ויסודית של כל התהליכים במפעל, העסק, או הארגון הקשורים כטבעות בשרשרת, אחד בשני. התלמיד מבין במהלך הקורס כי על ידי תשומת לב לפרטים, הוא יכול לנתב ולייעל את הייצור מתחילתו כחומר גלם ועד לשליחתו ללקוח, תוך שמירה על איכות ועל העלויות.

תפקידו של המנהל הלוגיסטי הוא תפקיד מורכב מאוד הבנוי על כמות גדולה של פרטים, המשלימים זה את זה, בנוסף לכל הנושאים הטכניים, המנהל הלוגיסטי נדרש גם לבנות מערכות יחסים טובות עם הספקים והלקוחות, וכמובן להיות כל העת בהשגחה מתמדת על המלאי, תוך מציאת דרכים לשינוע מהיר ויעיל של הסחורה והשירותים, כאשר המטרה העומדת לנגד עיניו היא לשפר את הרווחיות של המפעל או הארגון באמצעות תכנון, ארגון ובקרה – כלומר מטרת הקורס היא לא רק להצביע בפני המנהל הלוגיסטי על כל הנושאים החשובים המרכיבים את תהליך הניהול, אלא גם לתת לו כלים ייחודיים ואסטרטגיות ממשיות, שהוא יוכל ליישמם בעבודתו.

יתרונות קורס לוגיסטיקה

קורס הלוגיסטיקה מתאים לאנשים שעוסקים בניהול בכלל, בניהול לוגיסטי בפרט, או באנשים המעונינים לעסוק בתחום מרתק זה. לימודי הלוגיסטיקה מעניקים גם לאנשים עם ידע וניסיון בתחום, כלים חדשים לניהול הלוגיסטי, אסטרטגיות נוספות וזוויות ראייה חדשות לגביי התחום, מרבית הקורסים הם קורסים עדכניים, המקפידים שהתכנים שלהם יהיו מותאמים לשינויים המתרחשים בארץ ובעולם בתחום זה.

תנאי קבלה לקורס

תנאי הקבלה משתנים כמובן בהתאם לאורך הקורס ולתכנים המועברים בו, ישנם מוסדות לימוד המבקשים ניסיון מקצועי בתחום, ישנם המבקשים תעודת בגרות מלאה ואנגלית ברמה גבוהה, או ידע ביישומי המחשב, או ראיון קבלה וישנם מקומות המאפשרים לימודים ללא תנאי קבלה בכלל.

אופן לימוד הקורס

קורס ניהול לוגיסטי מתמקד בדרך כלל בתכנים עיוניים המועברים באמצעות הרצאות פרונטליות, בנוסף הקורס כולל דוגמאות וניתוחי מקרה, כדי שהסטודנטים ילמדו ממצבים אמיתיים שהתרחשו בתעשייה ויפיקו מהם לקחים. מרבית הקורסים מועברים על ידי אנשי מקצוע מהתחום, התורמים מניסיונם האישי.

סוג התעודה המתקבלת בסיום הקורס

התעודה המתקבלת בדרך כלל היא תעודת סיום הקורס של מוסד הלימודים, או תעודת הסמכה מטעם מוסד הלימודים, או תעודת בוגר, או תעודת "מנהל תפעול בכיר". קיימים קורסים בהם אפשר לזכות בנקודות לקבלת תעודת הסמכה של ארגון מנהלי רכש ולוגיסטיקה בישראל. הבחירה בקורס לוגיסטיקה, לפי דעתנו, צריכה להיות מותאמת יותר לסוג התכנים המעוברים בקורס ולא לסוג התעודה, במיוחד לאנשים שכבר עוסקים במקצוע.

שכר הלימוד בקורס

שכר הלימוד בקורס לוגיסטיקה משתנה בהתאם לשעות הלימוד בקורס, ישנם קורסים של 16 מפגשים, קורסים של 132 שעות לימוד אקדמיות, או 152 שעות לימוד, קורס של 24 מפגשים וכדומה. שכר הלימוד כחלק מלימודים אקדמיים עומד על כ- 10,000 ₪ לשנה, שכר הלימוד לקורסים קצרים יותר יכול לעמוד על 4,500 ₪ לקורס ואפילו יותר מכך.

שכר איש המקצוע

משכורתו של המנהל הלוגיסטי מושפעת ממספר גורמים: גודל הארגון שבו הוא עובד, השכלה, צוות העובדים שתחת חסותו, ניסיון מקצועי ושנות עבודה, מנהל לוגיסטי מתחיל יכול להרוויח כ- 8,900 ₪ לחודש ואילו מנהל וותיק בעל מגוון של תפקידים ומשימות יכול להרוויח עד 40,000 ₪ לחודש.

אפשרות קריירה

אפשרויות הקריירה בתחום הניהול הלוגיסטי הן רחבות מאוד החל ממנהל לוגיסטי של רשת בתי קפה וכלה במנהל לוגיסטי של חברה המייצרת טכנולוגיות עתירות ידע. כמו כן, ניתן לעסוק בתפקידים כגון: מנהל מחסן, מנהל רכש, ניהול משלוחי יבוא ויצוא, מנהל תפעול, ניהול מלאי צי רכב, מנהל מלאי ועוד.

מוסדות מומלצים ללמוד לוגיסטיקה

קיימת אפשרות נרחבת ללימודי לוגיסטיקה החל מתואר ראשון באוניברסיטאות או במכללות וכלה בקורסים מקצועיים ויסודיים, במגוון של מוסדות לימוד המתמחים בתחום כגון: המכללה העסקית, מישלב קורסים והשתלמויות, מכללת אין ליין, מכללת מלט"ש, מכללת אתגר, המרכז להשתלמויות של אוניברסיטת בר אילן, לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, מט"י, מכללת ספיר ועוד.

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר