מידע הכרחי למועמד ללוגיסטיקה

עובדות על תחום הלוגיסטיקה

  • לוגיסטיקה היא חלק מהותי מהצלחתם של ארגונים והתחום כולו עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, ממקצוע שהיה נחשב נחות מבחינה ארגונית וכזה שהעוסקים בו הוכשרו רק מניסיון ועבודה בשטח, הלוגיסטיקה עברה למקצוע שיש ללמוד אותו ולהתמקצע בו. ארגונים בכל הגדלים ובמגוון תחומי פעילות מבינים כי לוגיסטיקה איכותית היא בסיס קריטי להצלחה ולתפעול תקין של הארגון. תחום הלוגיסטיקה מתייחס בעיקר לניהול נכון ויעיל של תפעול ארגונים – אחסנה של ציוד, העברת מוצרים מהחברה לנקודות רלבנטיות, ניהול תהליכי ייצור וכן הלאה.בוגרי לימודי לוגיסטיקה יוצאים לשוק העובדה עם מגוון רחב של כלים תכנוניים, ניהוליים וביצועיים שיאפשרו להם לבצע החלטות נכונות ויעילות לארגון מבחינה טכנולוגית, תפעולית ואף אסטרטגית.
  • מערכת LinkWare של חברת McKit משמשת כמערכת משלימה למערכות הנדסיות או לוגיסטיות המנהלות את המידע בארגון. המערכת מסייעת בעיבוד המידע והיא מהווה תבנית עבודה מתוחכמת ודינמית, להפצת מידע של ממספר רב של מקורות כגון: דפי אינטרנט, קטלוגים, פרסומים, מסמכים ועוד. המערכת פועלת כ- Desktop על המחשב האישי והיא משלבת גרפיקה ושרטוטים בהצגת המידע הוויזואלי. ניתן להשתמש במערכת לעבודה פנים ארגונית, עבודה מול קבלני משנה, לבניית קטלוג מוצרים, לתחזוקה, להפקת ספרות טכנית, לעבודה מול שותפים עסקיים ועוד.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • נסים בראל מחברת קומסק טוען שעל מנת שארגונים יצליחו להתאושש מאסון חמור, הם צריכים להיערך אליו על ידי שילוב בין תכנון ארגוני, לטכנולוגיה, לתכנון לוגיסטי ופיזי, לכן ממשלת ישראל צריכה לחייב בחקיקה ארגונים המספקים שירותים קריטיים, לבצע תרגולים במהלך השנה ולדווח על כך.
  • חברת אייל סלע לוגיסטיקה בינלאומית, השיקה לאחרונה אפליקציית אייפון חדשנית ושימושית אותה היא מחלקת בחינם ללקוחותיה, האפליקציה מכילה מחשבון שבאמצעותו הלקוח יכול לחשב משקל או נפח לחיוב, בהתאם ליחס הנהוג בנוגע למטענים בהובלה אווירית וגם למטענים בהובלה ימית ויבשתית. הלקוח מזין את המשקל ומידות המטען והאפליקצייה מחשבת את המשקל לחיוב. האפליקצייה החדשה מתאימה לכל אלו שעוסקים בשילוח בינלאומי, ליבואנים וליצואנים, לחברות שילוח, לחברות תעופה, לעוסקים בסחר חוץ ועוד.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • יסודות הלוגיסטיקה / טל גרבינר
  • מבוא למערכות מידע לוגיסטיות / ד"ר יובל הדס
  • יסודות המלאי / ורדית סרנה פליישמן

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי לוגיסטיקה?
לימודים לתואר ראשון בלוגיסטיקה נמשכים 3 שנים, בחלק מהמוסדות המסלול כולל גם סמסטרי קיץ ובחלק תקופת לימודים רגילה. מסלולי הנדסאים ללימודי לוגיסטיקה אורכים לרוב שנתיים במתכונת רגילה. לימודי תעודה בתחום נמשכים זמן מועט יותר, כמובן בהתאם לכמות שעות הלימוד בכל קורס.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
לאו דווקא, לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון אינם כוללים התמחות אלא הם מקיפים וכוללים מגוון נושאים וכלים שאנשי לוגיסטיקה זקוקים להם בעולם המודרני. מסלולי לימוד אחרים, שאינם מסלולי לוגיסטיקה טהורים, כוללים בתוכם כבר את ההתמחות, או את השילוב עם תכני לוגיסטיקה – למשל מנהל עסקים בהתמחות בלוגיסטיקה, הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה, כלכלה ולוגיסטיקה וכן הלאה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי לוגיסטיקה?
רוב המוסדות שמציעים לימודי לוגיסטיקה, בין אם לתואר ראשון או תואר הנדסאי, הם מוסדות מסובסדים ולכן מציעים שכר לימוד אוניברסיטאי מוזל. המחיר ללימודי תעודה משתנה כמובן בין מוסדות הלימוד ולפי התכנים והשעות.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי לוגיסטיקה הם קשים?
על פי רוב לא, תנאי הקבלה לרוב מסלולי הלימוד ללוגיסטיקה במוסדות השונים אינם קשים וכוללים בגרות מלאה ברוב המקרים. לא בכל המוסדות יש דרישה לציון פסיכומטרי ובאילו שכן הציון הנדרש אינו מהגבוהים ביותר.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר