להיות מהנדס לוגיסטי

בעל המקצוע

לימודי ההנדסה הלוגיסטית הם חדשים יחסית, והמהנדס הלוגיסטי עונה על דרישות של מפעלים וחברות רבים במשק שזקוקים לבעל מקצוע זה יותר ויותר.

בימינו כאשר העולם הפך להיות כפר גלובלי אחד גדול, האופציה של מציאת מקורות אספקה של חומרי גלם זמינים וזולים יותר, והאופציה של הייצור בעלויות נמוכות יותר, על ידי מפעלים במקומות מרוחקים, הפכו לפתרון זמין ויעיל, בין השאר גם בזכות הקישורים המהירים, עם חברות תובלה ושינוע כדי שיעבירו את המוצר המוגמר, או המוצר הנמצא בתהליכים, למקומות שונים ובמחירים שיעזרו להוזיל את המוצר הסופי. כל השינויים הללו גורמים באופן משמעותי להוזלת תהליך הייצור וההפצה ומעלים את רווחיות החברה, אבל הם מחייבים, בכורח המציאות, בעל מקצוע שייתן מענה לכל התכנון, האסטרטגיה וההפצה ברמה התפעולית והאסטרטגית, בנוסף לניהול כל התהליך. בעל מקצוע זה, המהנדס הלוגיסטי, הינו הדמות המרכזית בכל תעשייה או מפעל המעוניין לצמצם את העלויות שלו, וזאת מאחר שמקומו של המהנדס הלוגיסטי נמצא בדיוק בצומת ממנה הוא מכוון את תנועת כוח האדם והמוצרים למקום בו הם נצרכים ביותר, בדרך היעילה והזולה ביותר.

איך נראה יום עבודה של מהנדס לוגיסטי

יום עבודה של מהנדס לוגיסטי הוא יום מעניין עמוס בחוויות, במשימות ובמציאת פתרונות יעילים ויצירתיים לבעיות שצצות בשטח. כל זאת על מנת למצוא דרכים ואסטרטגיות משופרות ויעילות בניהול החומרים והשירותים הנלווים אליהם.

בתוקף תפקידו, מהנדס לוגיסטי בשגרת העבודה היום יומית שלו, חייב לספק לא רק את מלאי החומר הגולמי ותשתיות היצור, אלא גם את כל השירותיים הנלווים לתהליך, אי לכך העבודה היא שילוב של קשרים בין אישיים, של ידע אסטרטגי והבנת השוק העולמי. השילוב המתמיד בין נושאים אלו דורש יכולות תמרון בלתי פוסקות. לכן, בזכות כל הנאמר אפשר להגדיר עבודה זו כמלאת עניין, אתגרים וסיפוק רב.

התמחות בלוגיסטיקה

לימודי הלוגיסטיקה כוללים לימודים מקיפים בסטטיסטיקה, ארגון, לוגיסטיקה, אחזקה, ניהול רכש, כלכלה, מימון, מתמטיקה, תיאוריות ויישומיים ועוד. כמו כן ישנן האפשרויות של לימודים לתואר שני ושלישי בהם מורחבת היריעה בנושא. ישנן אוניברסיטאות בהם הלימוד הוא דו-חוגי ואפשר לשלב את לימודי הלוגיסטיקה עם לימודי כלכלה, לימודי ניהול או לימודים רב תחומיים.

באופן כללי בגלל מורכבות המקצוע, אפשר לומר שהלימודים חייבים לגעת במגוון רחב מאוד של נושאים, כדי שלסטודנט תהיה הכשרה בין תחומית מקיפה ויסודית מאוד, על מנת שיצליח בניהול הלוגיסטיקה של המפעל או הארגון.

שוק העבודה והשכר

שוק העבודה פתוח עבור הבוגרים האקדמיים במקצוע מהנדס לוגיסטי בכל השטחים – בתעשייה, בשיווק, במסחר, בצבא או בחברות התחבורה הפרטיות והציבוריות, באוויר בים וביבשה. כפי שציינו קודם לכן, הצורך במהנדס לוגיסטי גובר והולך מידי יום, בגלל צורכי המשק המשוועים לבעל מקצוע אשר ינווט ויווסת את המוצרים והשירותיים בדרך היעילה המהירה והזולה ביותר. משכורותו של המנהל הלוגיסטי נחשבת לגבוהה מאוד, בהתאם לדרישות הגדולות של התפקיד והיא יכולה להגיע עד כ- 40,000 ₪ בחודש ואף יותר מכך.

יתרונות בשוק

ההכשרה האקדמית רחבת האופקים אותה רוכשים הסטודנטים במסלולים של לימודי הלוגיסטיקה, מאפשרת למהנדס הלוגיסטי להשתלב בכל ארגון שהוא, אי לכך הוא יכול למצוא עבודה בתנאים טובים, ואף להמשיך וללמוד לתארים מתקדמים, אין ספק שמדובר במקצוע מעניין ומאתגר מבוקש מאוד, אשר הביקוש אליו רק יעלה בשנים הקרובות.

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר