לימודי לוגיסטיקה

המנהל הלוגיסטי הוא כמו מפקד השולט על היחידה שלו כשעליו לדאוג לאספקה סדירה של תחמושת ומזון ליחידה שלו גם כאשר הם מתרחקים מהבסיס או נמצאים בשדה הקרב, ולצרכים הנוספים שיאפשרו תפקוד הולם של החיילים, מקצוע הניהול הלוגיסטי נחשב במקור כענף של מדעי הצבא.

הידע בלוגיסטיקה הופך למבוקש יותר ויותר בכל ארגון

לימודי לוגיסטיקה
צילום: Dizzy-one

מקצוע הלוגיסטיקה נחשב למקצוע חדש והוא נולד מתוך הצורך למערך לוגיסטי כולל אשר יפקח על התהליכים השונים בתוך הארגון, הניהול הלוגיסטי בעצם מארגן ומתפעל בצורה מקצועית את כל מערך החומרים או השירות בחברה או בארגון, מערך זה כולל את הרכיבים, הפריטים והמוצרים של הארגון.

מדע הלוגיסטיקה הוא בעצם התורה של ניהול החומר והשירותים בתוך הארגון, תפקיד הלוגיסטיקה הוא לספק לייצור את החומר הדרוש לו מבחינת מלאים, תשתיות ומכונות ייצור. כמו כן המנהל הלוגיסטי צריך לדאוג גם לאיכות החומר, לכמות, להגעתו בזמן למקום ושהמחיר של החומר יתאים לתנאי הארגון.

תהליך הניהול הלוגיסטי כולל בדרך כלל: רכישת חומרי גלם, יצירת המוצר במפעל אחד או יותר, שליחת המוצר למחסן לאחסון ביניים, שליחת המוצר לקמעונאי או ללקוח. במהלך שרשת האספקה המנהל הלוגיסטי צריך לדאוג שמחירי המוצרים ירדו ואילו רמת השירות תעלה. הניהול הלוגיסטי כולל גם את המחסנים, ספקים, מרכזי ההפצה, זרימת מוצרים ועוד. המטרה הסופית של הניהול הלוגיסטי הוא לקיים מערכת לוגיסטית יעילה, מדויקת וחסכונית.

מטרת לימודי לוגיסטיקה

מטרת לימודי הלוגיסטיקה היא להקנות לסטודנט ידע מגוון ונרחב בתפעול, תכנון וניהול של מערכות שירותים ומערכות ייצור וזאת בהתאם לצרכי המשק. במהלך הלימודים הסטודנטים נחשפים לשיטות ניהול מודרניות ולמגוון גדול של תוכנות המסייעות לביצוע תפקיד הניהול הלוגיסטי.

לימודי תואר ראשון בלוגיסטיקה כוללים נושאים כגון: שילוח, הפצה, יבוא ויצוא, עמילות, קניינות, חקר ביצועים, מסחר, שיווק, תכנון וניתוח תהליכי ייצור, ניהול פרויקטים, מודלים בניהול לוגיסטי, תהליכי קבלת החלטות, כללי התנהגות, מכס, קניינות, ניהול מערכות מלאי, ניהול מערכי לוגיסטיקה, ניהול רכש, מבוא לכלכלה, מבוא לסטטיסטיקה ועוד. תואר שני בלוגיסטיקה מתמקד בפיתוח והכשרה של חוקרים ומנהלים לוגיסטיים כדי שהשתלבו באקדמיה ובמשק הישראלי. הלימודים מקנים תואר שני M.A בניהול ולוגיסטיקה. הלימודים יכולים להתבצע במסלול עם תזה או ללא תזה.

קהל יעד ללימודי לוגיסטיקה

הלימודים מתאימים לאותם אנשים הרוצים לפתח קריירה בניהול בתחומים של ייצור ותעשייה ולהשתלב במסגרות כגון: רשות הנמלים והרכבות, עמילות מכס, זרועות הביטחון, תחבורה יבשתית, תעשיות עתירות ידע ועוד.

מוסדות נוספים ללימודי לוגיסטיקה

נושאים מרכזיים בלימודי לוגיסטיקה

לימודי הלוגיסטיקה נחלקים בדרך כלל לארבע נושאים מרכזיים: מקצועות יסוד ובתוכם: סטטיסטיקה, מתמטיקה, התנהגות ארגונית ועוד. מקצועות הלוגיסטיקה כגון: ניהול רכש ומלאי, אחזקה, תמיכה לוגיסטית, אחזקה ועוד. שימוש במערכות מידע ובכללן שימושי מחשב ושימוש במערכות מידע ניהוליות ומערכות מידע לוגיסטיות, לימודי כלכלה הכוללים מקרו ומיקרו כללה, מימון, תיאוריות ויישומים.

ניהול חומרים ורכש

הרכש הינו מרכיב המשפיע מאוד על המערך הלוגיסטי והוא מושפע מהיבטים כמותיים, היבטים איכותיים, תפעול ובקרה. במהלך הקורס נלמדים מודלים שעוזרים למנהל הלוגיסטי לקבוע את מדיניות הרכש שלו בתנאים של אי וודאות ובתנאים של וודאות, כיצד להשתתף במכרזים, כיצד לתמחר מוצר, ניתוח כדאיות, ניהול משא ומתן, בדיקת איכות החומרים ועוד.

מערכות מידע ניהוליות

במהלך קורס זה ילמד הסטודנט כיצד לנהל את מערכות המידע הלוגיסטיות כדי שיתאימו לצרכי הארגון ולמערך הלוגיסטי של הארגון הכולל גם את שרשרת האספקה, בקרה ומדידה, קבלת החלטות ועוד.

משך זמן לימודי לוגיסטיקה

לימודי לוגיסטיקה לתואר ראשון B.A נמשכים שלוש שנים, ניתן גם ללמוד לוגיסטיקה כמסלול משנה במסגרת החוג למדעי החברה. אפשרות נוספת היא ללמוד לוגיסטיקה במסלולים הקשורים להנדסה, למטרת דיפלומת הנדסאי לוגיסטיקה וזאת בדרך כלל במסגרת לימודי תעשייה וניהול.
ניתן גם לעשות לימודי תעודה בתחומים של ניהול מערכי הפצה ואחסון, ניהול רכש, ניהול מלאי ועוד. לימודי התעודה נמשכים בדרך כלל שנתיים.

שכר ואפשרויות תעסוקה בלוגיסטיקה

בוגרים המסיימים לימודי לוגיסטיקה יכולים להשתלב בכל ארגון או תעשייה בארץ ובחו"ל בתפקידים של ניהול לוגיסטי, בקרת רכש, ניהול סחורה ומלאי, ייבוא רכש, מנהל תחבורה, הדרכה, אספקת מלאי, ייצוא והפצה ועוד. מי שעובד בלוגיסטיקה בדרך כלל מרוויח משכורת יפה, בהתאם לדרג שלו. מנהל לוגיסטיקה יכול לקבל משכורת של מעל 10 אלפים ש"ח, בעוד מנהל מחסן מרוויח משכורת נמוכה יותר.

תנאי קבלה ללימודי לוגיסטיקה

בין אם אתם רוצים ללמוד לוגיסטיקה באוניברסיטת חיפה, בספיר, בבר אילן או בכל מכללה אחרת, ההבדל המשמעותי בין תנאי הקבלה השונים תלוי במסלול הלוגיסטיקה שתבחרו. לתואר שני בלוגיסטיקה תוכלו ללמוד אם תעמדו בתנאי קבלה של תואר ראשון ממוסד מוכר עם ציון סביר של כ-80 בתואר זה.

למי שמעוניין בתואר ראשון בלוגיסטיקה, יש צורך בציוני תעודת בגרות ופסיכומטרי, למרות שתנאי הקבלה נמוכים יותר מאשר תארים אחרים כמו מנהל עסקים או משפטים. לבסוף, תנאי הקבלה הנמוכים יותר הינם ללימודי תעודה בלוגיסטיקה ורכש, שם כמעט כל מי שמנסה להתקבל מצליח.

לימודי ערב בלוגיסטיקה

לא כל מוסד לימודים מציע מסלול ערב בלוגיסטיקה. היתרון הגדול הוא שאפשר לעבוד ולרכוש נסיון בתחום הלוגיסטי ועדיין להשלים לימודי תעודה או תואר ראשון. אפשר למצוא מסלול כזה במכללה האקדמית כנרת. מסלול זה מאוד מתאים למנהלים שמחפשים להמשיך לעבוד ולהרוויח משכורת.

להבטיח לעצמך קריירה מאתגרת ורווחית

הארגונים והתעשיות בארץ ובחו"ל מבינים שכדי להתמודד עם השינויים, המצב הכלכלי והתחרותיות הגדולה בשוק, עליהם לייעל את שרשרת האספקה שלהם ועליהם למצוא דרכים שבהם התהליך של הייצור והאספקה יהיה יעיל יותר, הן מבחינת עלות הייצור שלו והן מבחינת איכות המוצר שמגיע בסופו של דבר ללקוח, לכן הארגונים והחברות מעדיפים להעסיק מנהל לוגיסטי שיידע כיצד לייעל בעבורם את התהליכים ולמצוא פתרונות בזמן אמת. אם הינך מחפש קריירה רווחית, מעשית ומאתגרת בניהול של ארגונים גדולים, לימודי לוגיסטיקה יאפשרו לך התחלה טובה בכך.

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי לוגיסטיקה

תנאי קבלה ללימודי לוגיסטיקה תנאי קבלה להנדסת תעשייה וניהול - מגמת משנה לוגיסטיקה במכללה למנהל תמצאו מסלול המשלב לוגיסטיקה והנדסת תעשייה וניהול. כדי להתקבל יש צורך בתעודת בגרות מלאה או ציון חיובי בבגרות במתמטיקה, אנגלית ועברית, 12 שנות לימוד להמשך קריאה »
למה ללמוד לוגיסטיקה? 1. כדי ללמוד איך לעבוד בסדר ובשיטתיות לימודי לוגיסטיקה לא מכשירים אך ורק מנהלים לוגיסטיים, אלא מאפשרים הכשרה ברת יישום לכל מי שיעבוד עם תפקיד הדורש ארגון וסדר. המנהל הלוגיסטי פועל בשיטתיות ומנהל מערכות לוגיסטיות להמשך קריאה »
איפה ללמוד לוגיסטיקה? 1. לוגיסטיקה ברשת בתי הספר להנדסאים של המכללה למינהל בבית הספר להנדסאים תמצאו מסלול הכשרה להנדסאי תעשיה וניהול מטעם המכללה למינהל ומה"ט, שמכשיר אתכם בניהול מערכות לוגיסטיות וסחר בינ“ל. בלימודים תעברו על נושאים כמו ניהול להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד ללוגיסטיקה עובדות על תחום הלוגיסטיקה לוגיסטיקה היא חלק מהותי מהצלחתם של ארגונים והתחום כולו עובר שינויים משמעותיים בשנים האחרונות, ממקצוע שהיה נחשב נחות מבחינה ארגונית וכזה שהעוסקים בו הוכשרו רק מניסיון ועבודה בשטח, הלוגיסטיקה עברה למקצוע להמשך קריאה »
קורס לוגיסטיקה למצוא אסטרטגיות בשרשרת האספקה שיבטיחו את רווחיותו של העסק קורס לוגיסטיקה מקנה למשתתפים את הכלים להכרת השוק וכל ההליכים המקצועיים הקשורים לתכנון ובקרה בתחומי הלוגיסטיקה של הארגון. כל קורס שונה, כמובן, במהות התכנים הנלמדים בו, להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי לוגיסטיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר