מידע הכרחי למועמד לייעוץ ארגוני

עובדות על תחום הלימודים

תחום הייעוץ הארגוני נמצא בצמיחה מהותית בשנים האחרונות ומדובר כיום על לימודים של מקצוע מבוקש ובעל חשיבות משמעותית לארגונים מכל הסוגים. לימודי ייעוץ ארגוני בישראל נערכים לרוב במתכונת של תואר שני או קורס לימודי תעודה לבעלי תארים אקדמיים רלבנטיים לתחום. האנשים אשר מגיעים לתחום של ייעוץ ארגוני מגיעים אליו מתחומי לימוד שונים, בהתאם למהות המקצוע.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • חברת אמדוקס העלתה לאחרונה מערכת למדידת איכות וביצועים הנקראת Rainbow 4 באמצעות ג'ון ברייס הדרכה. חטיבת ההדרכה של מטריקס ליוותה את התהליך בנושאים של ניהול השינוי בארגון, ייעוץ לגבי תהליך ההטעמה, פיתוח חומרי עזר ייעודים המותאמים לתחומים שונים בארגון. מהלך זה נועד לעזור לחברת אמדוקס בתהליך שיפור יכולות התחקור והאנליזה של הפרוייקטים, כדי לשפר את הביצועים ואת האיכות ולהעלות את שביעות רצון הלקוחות.
  • הארגונים הוציאו בשנת 2010 כסף רב על תוכנות חברתיות התומכות בפעילויות השיווק, שירות לקוחות ומכירות (CRM), על פי דיווח מגזין טלנירי ההוצאות של הארגונים על תוכנות ה- CRM הולכות לעבור את המיליארד דולר עד שנת 2012, בשנת 2012 הציפיות הן כי ההוצאות על תוכנות CRM החברתיות של ארגונים יהוו 8% מסך ההוצאות על תוכנות CRM בכלל ותחום ה- CRM ימשיך להפגין צמיחה מרשימה.
  • מנכ"ל חברת טריפל C, רמי נחום, טוען במגזין האינטרנטי 'אנשים ומחשבים' כי ספקיות התוכנה והאיחסון מבלבלות את הלקוחות בהגדרות של מיחשוב ענן, כדי ליצור ערפל בעיני הלקוחות. לטענתו של רמי נחום, החברה שלו היא היחידה שמספקת ענן ציבורי, המספק שירותים מקצה לקצה ומאפשר ללקוח לנהל את משאביו כראוי.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • ספארי אסטרטגיות / הנרי מינצברג
  • הכל אפשרי / בנג'מין זנדר ורוזמונד סטון-זנדר
  • לא רציונלי ולא במקרה / פרופ' דן אריאלי
  • ניהול שינוי אסטרטגי / ד"ר עמיר לוי

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי ייעוץ ארגוני?
לימודי ייעוץ ארגוני ללימודי תעודה (לבעלי תואר ראשון או שני בהתאם לקורס ולמוסד הלימודים) נמשכים ברוב המקרים כ-460 שעות לימוד אשר נפרשות על פני כשנה. לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני אורכים בין שנה לשנתיים.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
לימודי ייעוץ ארגוני ללימודי תעודה לרוב כוללים נושא ספציפי מהעולם הרחב של הייעוץ הארגוני וניתן לראות בכך התמחות מסוימת, ישנם כמובן גם לימודי תעודה כלליים, אשר נוגעים למכלול המקצוע. לימודי תעודה כוללים לרוב תנאי קבלה של תואר ראשון או שני מתחום רלבנטי כמו פסיכולוגיה, סוציולוגיה, עבודה סוציאלית, מנהל עסקים ואחרים ולכן כל תלמיד שמגיע עם תואר אקדמי כלשהו יעסוק בתור יועץ בתחום התמחות עם נגיעה להכשרה זו.

בלימודי ייעוץ ארגוני לתואר שני מסלולי הלימוד כוללים במקרים רבים התמחות כלשהי כגון ייעוץ ארגוני למערכות חינוך, פיתוח וייעוץ ארגוני, ייעוץ ארגוני מהיבט פסיכולוגי וכן הלאה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי ייעוץ ארגוני?
שכר לימוד ללימודי תעודה בייעוץ ארגוני משתנה בהתאם לשעות הלימוד והמוסד המלמד אך באופן כללי מדובר על קורסים יחסים יקרים וארוכים וניתן לצפות לשכ"ל של 12,000-20,000 ש"ח. שכר לימוד לתואר שני בייעוץ ארגוני הוא שכ"ל לימוד מפוקח לתואר שני בכל מוסד לימוד – כ-12,500 ש"ח.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי ייעוץ ארגוני הם קשים?
רוב הקורסים ללימודי תעודה בייעוץ ארגוני, אינם כוללים תנאי קבלה נוקשים במיוחד, אך בהחלט יש תנאי קבלה שדורש תואר שני בתחום רלבנטי עבור רוב הקורסים המקצועיים. עבור לימודי ייעוץ ארגוני לתואר שני תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות השונים והם נקבעים על פי נתוני התואר הראשון ולעיתים כוללים דרישה לתואר ראשון מתחום מסוים, התנאים אינם נחשבים קשים באופן מיוחד.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי ייעוץ ארגוני
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי ייעוץ ארגוני
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר