תואר ראשון בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

דו-חוגי בשילוב חוג אחר או חד-חוגי לבעלי תואר אקדמי קודם.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

נטייה אנליטית וריאלית, זיקה לכספים ניהול, מתמטיקה וסטטיסטיקה.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

התמחות של שנתיים במקומות עבודה המורשים לכך.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
יש להשקיע זמן בתרגול מתמטיקה, סטטיסטיקה וכלכלה בבית, ציון עובר בכל הבחינות (56 ומעלה).

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

הלימודים הם לימודים ריאליים בעיקרם, הכוללים התעסקות רבה בכלכלה, ניהול, מתמטיקה וסטטיסטיקה. הבחינות כוללות פתרון בעיות בחשבונאות ויצירת דו"חות כספיים.

בוא לעשות לעצמך חשבון עם תואר ראשון בחשבונאות

תואר ראשון בחשבונאות
צילום: qisur

מטרת הלימודים לתואר ראשון בחשבונאות היא להכשיר את הסטודנטים לעבודה עתידית כרואי חשבון. ההכשרה הזו כוללת מתן רקע בחשבונאות כמו גם הענקת כלים מקצועיים שיאפשרו לסטודנט להתמודד עם הדרישות של התעסקות בניהול חשבונות. לשם כך, לומדים הסטודנטים במהלך התואר הראשון קורסים בתחומי החשבונאות הפיננסית, חשבונאות ניהולית וביקורת חשבונות, שיעזרו להם לערוך מעקב אחרי פעילות כלכלית של גופים שונים; וקורסים מתחומי המשפט והמיסים, שיאפשרו להם להבין את כללי היסוד של ניהול החברה ודיווח לגורמים מורשים כמו רשויות המס.

בשנה הראשונה של התואר הראשון נלמדים בעיקר קורסי יסוד שמטרתם להעניק לתלמיד בסיס איתן להמשך הלימודים. קורסים אלו כוללים מתמטיקה וסטטיסטיקה, יסודות הכלכלה, כלכלה ניהולית, יסודות החשבונאות ויסודות המשפט. בשנה השנייה והשלישית ישנה התעמקות במקצועות החשבונאות כמו חשבונאות פיננסית וניהולית, הנהלת חשבונות, בעיות מדידה בחשבונאות, עריכה וניתוח של דו"חות כספיים, מימון וביקורת חשבונות. כמו כן, נלמדים קורסים נוספים מתחומי המשפט והמיסים הקשורים באופן ספציפי לחשבונאות, כגון משפט עסקי ומסחרי, דיני תאגידים, דיני מיסים מיסוי שוק ההון, מיסוי חברות, מיסוי בינלאומי ומיסוי מקרקעין.

לאחר קבלת התואר הבוגרים נדרשים לעבור בחינות הסמכה של מועצת רואי החשבון ולהשלים תקופת התמחות באחד ממקומות העבודה המורשים לכך. הלימודים לתואר ראשון באוניברסיטאות מעניקים פטור בסוף הלימודים לחלק מבחינות ההסמכה, וישנה גם אפשרות להמשיך לשנת השלמה, המעניקה פטור מכל הבחינות של מועצת רואי החשבון, למעט בחינות בחשבונאות פיננסית וביקורת.

קהל יעד לתואר ראשון בחשבונאות

לימודי תואר ראשון בחשבונאות הם לימודים ריאליים בעיקרם, הכוללים קורסים בסטטיסטיקה, מתמטיקה וכלכלה. לפיכך הלימודים מתאימים לאנשים עם ראש ריאלי, יכולת ניהולית ועם עניין בתחום הכלכלה.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

מקצוע החשבונאות הוא מקצוע נדרש בשוק העבודה, ועל כן לבוגרי התואר הראשון שסיימו את בחינות ההסמכה בהצלחה ואת תקופת ההתמחות, צפויות אפשרויות תעסוקה רבות. לאחר הלימודים ניתן לעסוק בראיית חשבון, כיועצי מס, בניהול כספים, כיועצי ומנהלי השקעות ובביקורת חשבונות, במסגרות תעסוקה שונות כגון עסקים וחברות פרטיות, חברות ממשלתיות, משרדי ראיית חשבון או כרואי חשבון עצמאיים.

מחשב את הסיכויים שלך לעתיד?

לימודי תואר ראשון בחשבונאות אינם לימודים קלים, והם דורשים השקעה רבה הן בשיעורים הפרונטאליים והן בלמידה עצמאית ותרגול בבית. כמו כן, חשוב לציין כי אמנם הלימודים אורכים שלוש שנים, אך כדי לקבל תעודה בראיית חשבון יש לעבור את הבחינות הרבות של מועצת רואי החשבון או להמשיך לשנת השלמה רביעית לאחר הלימודים, המעניקה פטור מרוב הבחינות ובנוסף לכך יש להשלים תקופת התמחות של שנתיים. אלו שיצליחו לעמוד בלימודים המאתגרים ובבחינות ההסמכה, צפויות אפשרויות תעסוקה רבות ורווחיות בהמשך דרכו.

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר