למה ללמוד הנהלת חשבונות?

התחום החשבונאי הוא עולם ומלואו של נתונים, חוקים, מספרים ודרישות לניהול תקין של ספרי חשבונות. אין חובה להיות גאונים מתמטיים או פיננסיים כדי לעסוק בניהול חשבונות, אך יש צורך להיות דייקנים, ערים לפרטים ולדקויות ובעלי יכולת סדר טובה. הפופולאריות של תחום לימודים זה אינה מוטלת בספק, אך מתעניינים רבים שואלים את עצמם למה ללמוד הנהלת חשבונות – על כך במאמר הבא.

ביקוש קבוע בשוק העבודה

תחום הנהלת חשבונות הוא תחום שנהנה מרמות ביקוש קבועות ויציבות בשוק העבודה. למעשה, תמיד יש צורך בתעשייה באנשי ונשות מקצוע בתחומי החשבונאות וניהול הספרים, החל מבוגרי קורס הנהלת חשבונות 1+2 בסיסי ועד לבוגרי מסלולי חשבונאות המוסמכים בתור רואי חשבון. כל חברה או גורם בעל פעילות פיננסית כלשהי חייב שירותי הנהלת חשבונות על מנת להתנהל נכון מבחינה כספית וגם חוקית במקרים רבים. כמו כן, כל העת נכנסות תקנות חשבונאיות חדשות לתוקף, הרגולציה משתנה ומתרחשים עוד שלל שינויים ולכן, הביקוש לאנשי מקצוע בתחום הנהלת החשבונות אף עולה.

סביבת עבודה נוחה לאמהות עובדות

לא בכדי רבים מהעוסקים בניהול חשבונות הן למעשה נשים עובדות שמנהלות גם חיי משפחה – מדובר על סביבת עבודה נוחה מאוד עבור אמהות עובדות. העבודה מצריכה פעילות מול נתונים, עם מחשב, מול רשויות כלכליות שונות ועוד פעולות בהיבטי ניהול ספרים וחשבונות. לכן, עבודה זו מתבצעת בשעות הבוקר, לרוב זוהי לא עבודה לחוצה (אולי למעט היום ה -15 בכל חודש עת ביצוע חישובי ותשלומי המע"מ ובסוף השנה…) ושעות העבודה נוחות ומתאימות במיוחד עבור אמהות שמכניסות את ילדיהן לגנים ולבתי הספר בבוקר ואוספות אותם בשעות הצהריים או אחר הצהריים.

אפשרויות שכר איכותיות

בדומה לתחומים מקצועיים רבים אחרים, רמות השכר של עובדי הנהלת חשבונות זוטרים אינן גבוהות, אך עדיין מדובר על רמות שכר המאפשרות להתפרנס בכבוד ולקבל שכר ראוי עבור העבודה. לעובדים בעלי וותק ו/או הכשרה שהיא מעבר לקורס הנהלת חשבונות 1+2 (הכוונה היא בעיקר לבוגרי קורס הנה"ח סוג 3 או בוגרי קורס יועצי מס), אפשרויות השכר משתפרות וניתן להגיע למשכורות גבוהות ומכובדות מאוד. רמות השכר משתפרות עוד יותר עבור מנהלי משרדי הנהלת חשבונות או מנהלי חשבונות ראשיים.

מגוון מוסדות לימוד להנהלת חשבונות

בישראל קיים שפע של אפשריות ללימודי הנהלת חשבונות – רוב המוסדות מציעים קורסי הנה"ח סוג 1+2 ורבים מציעים קורסים מתקדמים של הנה"ח סוג 3 וקורס יועצי מס מוסמכים. ניתן ללמוד במכללות או במרכזי לימודי חוץ של מוסדות אקדמיים מוכרים, במכללות המתמחות בלימודי הנהלת חשבונות ומקצועות עסקיים אחרים, במכללות פרטיות ומקומיות קטנות וכן במכללות הכשרה מקצועית למיניהן. כל תכניות הלימוד בהנהלת חשבונות מפוקחות ומאושרות על ידי משרד התמ"ת ולכן התכנים כמעט וזהים בין כל מוסדות הלימוד.

ידע מקצועי לחיים

תחום הנהלת חשבונות כולל ידע מקצועי אותו טוב וחשוב לכל אחד לדעת. ידע בניהול חשבונות פיננסיים והבנת תהליכים פיננסים ומיסויים בפעילות עסקית יכול להועיל במגוון רחב של תפקידים נוספים במשק. כמו כן, קורס הנהלת חשבונות יכול לספק יתרון משמעותי בקבלה לעבודות אחרות על פני מועמדים שאין להם השכלה מקצועית כזו – בתחום בעל רלוונטיות וחשיבות לכל ארגון וחברה.

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר