איפה ללמוד הנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות היא תחום בעל ביקוש תמידי בשוק העבודה. למרות כניסתן של מערכות ממוחשבות המסייעות בתהליכי ניהול החשבונות וההיבטים הפיננסיים של עסקים, תמיד יהיה צורך באנשי מקצוע מיומנים לעיסוק זה. בנוסף, עבודה בתחום הנהלת החשבונות נחשבת לנוחה ולאיכותית עבור נשים שמבקשות לשלב עבודה מתגמלת עם חיי משפחה, וכמובן עבור אלו שמבקשים להתחיל את דרכם בתחום החשבונאי או הפיננסי. בשל הפופולאריות והרלוונטיות של התחום, קיימות אפשרויות לימוד רבות במגוון רחב של מוסדות לימוד בכל רחבי הארץ.

לימודים מקצועיים לתעודה

ראשית יש להבין כי לימודי הנהלת חשבונות אינם לימודים אקדמיים – הלימודים וסיום מסלולי ההכשרה השונים אינם מספקים תואר אקדמי מסוג כלשהו, אלא תעודה מקצועית המסמיכה את הבוגרים לעסוק בניהול חשבונות בהתאם לסוג ההסמכה הרלוונטי. תואר אקדמי בתחום הנהלת החשבונות, הפיננסים והמיסים הוא תואר ראשון בחשבונאות המכשיר את בוגריו להיות רואי חשבון (שהם המנהלים של מנהלי החשבונות ברוב המקרים).

זמינות במכללות מקצועיות או במרכזים ללימודי חוץ

כאמור, לימודי הנהלת חשבונות אינם מהווים לימודים לתואר אקדמי, אלא לימודי תעודה מקצועיים. מסלולי הלימוד ואי לכך גם מבחני ההסמכה, מפוקחים על ידי משרד התמ"ת. זמינות מסלולי לימודי הנה"ח היא במכללות מקצועיות להכשרה מקצועית למיניהן או במרכזים ללימודי חוץ של אוניברסיטאות ומוסדות אקדמיים אחרים. חלק ממוסדות הלימוד משתייכים למוסדות לימוד גדולים ומכובדים, למשל לימודי הנהלת חשבונות בדיפלומה (ביה"ס של האוניברסיטה הפתוחה), המרכז ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו, המרכז האקדמי כרמל, המכללה למנהל, רשת מכללות אורט, מכללת ספיר, מכללת מישלב, מכללות עתיד ועוד. לחילופין, חלק מהמוסדות הרלוונטיים ללימודי הנהלת חשבונות הם למעשה מכללות פרטיות קטנות ומקצועיות. אלו הם מוסדות מוכרים פחות מבחינת השם, אך אין זה אומר דבר על איכות הלימודים במקום. כל מסלולי הלימוד שמעניקים תעודת הנהלת חשבונות 1+2 או הנהלת חשבונות סוג 3 חייבים באישור משרד התמ"ת, לכן המסלולים עצמם כמעט זהים מבחינת תכנים וההבדלים הם ברמת המרצים ובתנאי הלימוד.

כיצד לבחור את מוסד הלימוד?

חשוב לבחון מראש את המכללה הרלוונטית, ללמוד מי עומד מאחוריה, להתרשם מאיכות המרצים ומסביבת הלימודים עצמה. מכללה קטנה ומקומית בהחלט יכולה לספק סביבת לימודים אישית ואיכותית וכן מסלול הכשרה שיספק אנשי מקצוע מעולים בתחומם. באותה מידה, מכללה גדולה ומוכרת יכולה לספק סביבת לימודים פרודוקטיבית פחות או סגל מרצים שאינם איכותיים מספיק – כל מקום ומקרה לגופו.

שאלה של מחיר

למרות שקורסים להנהלת חשבונות נמצאים בפיקוח משרד התמ"ת, אין אחידות בשכר הלימוד: יש מכללות הגובות 5,000 ש"ח לקורס הנה"ח 1+2 ויש מכללות הגובות כ-10,000 ש"ח עבור הקורס – שוב, תלוי בזהות המרצים, בתנאי הלימוד ההיקפיים, בהיצע מול הביקוש ועוד. עבור מועמדים רבים ללימודי הנהלת חשבונות, מדובר על הבדלים משמעותיים שמהווים שיקול מרכזי בהחלטה איפה ללמוד הנהלת חשבונות.

מתקשה לבחור קורס הנהלת חשבונות? רבים בוחרים בתי ספר עלומים שלא מהווים את ההסמכה המתאימה להנהלת חשבונות, כפי שנדרשת על ידי משרד התמ"ת ועל ידי המעסיקים בשוק. אל תדאגו! אנחנו פה לעזור לכם להבין אילו הן המכללות הטובות ביותר בהנהלת חשבונות, ולתת לכם פרטים חשובים שיעזרו לכם לבחור את הקורס הנכון.

שלב 1 – המכללות המובילות להנהלת חשבונות

  • מישלב קורסים, המכללה לחשבים ולמנהלים – מישלב בנתה את עצמה בשנים האחרונות כמובילה בתחומי הניהול, ואחד הקורסים הפופולריים ביותר שלה הוא קורס הנהלת חשבונות. למישלב מגוון קורסים בהנהלת חשבונות, סוג 1, 2, 3, חשבשבת ועוד. המכללה נמצאת בתל אביב.
  • המכללה האקדמית תל חי – למי שמחפש לימודי הנהלת חשבונות בצפון, מכללת תל חי מהווה מסגרת נעימה ורגועה ללמוד בה הנהלת חשבונות. הלימודים מתקיימים בצפון באזור הגליל העליון.
  • מכללת אין ליין – תעודת מקצוע ב-6 חודשים – אין ליין היא מכללה פחות מוכרת, אבל היא מתמחה בקורסים מקצועיים. המכללה נמצאת ברחוב ז'בוטינסקי 100 בפתח תקווה.
  • מכללת רמת גן – למי שמחפש מסגרת נוחה ומותאמת אישית, מכללת רמת גן מציעה לימודים איכותיים באזור המרכז.
  • דיפלומה – יש מגוון יתרונות ללימודי הנהלת חשבונות באוניברסיטה הפתוחה, גם מבחינת רמת הלימודים וגם מבחינת הפריסה של בתי הספר בכל הארץ, סניפים ברעננה, ירושלים, נתניה, חיפה, ב"ש, פ"ת, ת"א, רמה"ש, מודיעין וראשל"צ
  • המכללה למנהל – המכללה הפופולרית ביותר בישראל להנהלת חשבונות היא ללא ספק המכללה למנהל, המקיימת קורסים שונים להנהלת חשבונות סוג 1,2,3 ברחבי הארץ: פתח תקווה, באר שבע, ראשון לציון, ירושלים, אשדוד, רחובות ועוד.
  • מכללת ספיר – המכללה הגדולה ביותר בדרום מספקת הסמכה של משרד העבודה למקצוע הנהלת החשבונות. הלימודים מתקיימים באווירה מיוחדת ומעשית, כאשר בסוף הקורס סטודנטים מסיימים עבודת גמר.

שלב 2 – חייבים לבדוק אודות הנהלת חשבונות

לפני שאתם נרשמים לקורס חייבים לבדוק את האם הקורס מכיל את הנתונים הבאים:

  1. הכנה מתאימה למבחנים של משרד העבודה – בקורסים הרציניים יותר מלמדים לפי משרד העבודה, ונותנים לסטודנטים לבצע מבחנים לדוגמה.
  2. קשר למעסיקים – חשוב לשאול את מוסד הלימודים האם הם מקיימים קשר לתעשייה ועוזרים לסטודנטים למצוא עבודה לאחר הקורס.
  3. עבודה עם התוכנות הנכונות לניהול חשבונות – כשתתחילו לחפש עבודה תדרשו להראות בקיאות בתוכנות שונות לניהול חשבונות, שחשוב שתלמדו עליהן ותשתמשו בהן בקורס.
קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
בחר סניף:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר