קורס הנהלת חשבונות

רוצים לדעת יותר על קורס הנהלת חשבונות? אספנו עבורכם את כל המידע הדרוש: איפה ללמוד, כמה עולה הקורס, מהם תנאי הקבלה ועוד.

לדעת כיצד לנהל את כל התחום הכספי בעסק

קורס הנהלת חשבונות מעניק הכשרה מקצועית לסטודנטים ולבעלי עסקים ואנשי מקצוע אחרים המתעניינים בתחום לעבודה במקצוע הנהלת חשבונות. בנוסף הקורס מכין את תלמידיו לבחינות הסיווג השונות המתקיימות על ידי משרד העבודה. כל ארגון וחברה זקוקים למערכת מיומנת ומקצועית של הנהלת חשבונות, אשר תהיה עם האצבע על הדופק בנוגע למצב החברה בכל רגע נתון. הנהלת חשבונות מבקרת ומפקחת על ההכנסות וההוצאות המתקיימות בחברה/ארגון דרך רישום עדכני ושיטתי של כל הפעולות הכספיות המרכיבות את מחזור העסק. במסגרת הנהלת החשבונות נאספים נתוני אמת הכרחיים בכל שלב נתון של התנהלות החברה גם לצורך תכנון תקציב עתידי. מנהל החשבונות קולט מדווח ומעדכן את נתוני העסק בעזרת מערכת ממוחשבת המציגה למנהלים את הנתונים על פי חיתוכים שנדרשים על ידם וזאת כדי לקבל תמונת מצב עדכנית בכל רגע נתון.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

קורס הנהלת חשבונות לסיווג 1 נמשך כ-250 שעות, סיווג 1+2 כ- 320 שעות, סיווג 3 כ- 210 שעות לימוד ובסיומם מוענקת תעודת מקצוע ממשלתית. הלימודים ברוב המקומות מתקיימים במסלולי בוקר, ערב וימי שישי, הלימודים מעניקים לסטודנט את הכלים שיאפשרו לו להפוך לאיש מקצוע מיומן בתחום הכרחי זה של הנהלת חשבונות, ובהמשך הוא יוכל להמשיך ללמוד ולהתפתח גם לכיוון תחומים הנוגעים במקצוע ראיית חשבון וכלכלה.

תכני הלימוד כוללים: הפקת דוחות ניכויים במקור ומס ערך מוסף, הפקת מאזן בוחן, הכרת המחשב האישי ותוכנות הנהלת חשבונות, יסודות הנהלת חשבונות ממוחשבת, דמי גבייה, עמלות, הצמדות, חישובי ריבית, מערכת הבנקאות,ביטוח לאומי, מס ערך מוסף, מיסים, מוסדות ללא כוונת רווח, שותפויות, הצגת דוחות כספיים, הכרת דוחות כספיים, שיטות חישוב ורישום פחת, עקרונות פחת, התאמת חשבונות תוצאתיים, חובות מסופקים וחובות אבודים, מלאי ושיטות שונות להערכת מלאים, משכורות ושכר עבוד, התאמות עם גורמי חוץ, מאזן בוחן, עקרונות הרישום הכפול, הכרות ועבודה עם ספרי עזר ועוד. מוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים לבחור תחום סיווג. 1,2 ו- 3 ככל שהסיווג יותר גבוה כך העמקה בתחומי לימוד ספציפיים גבוהה יותר. את תחום הנהלת החשבונות כדאי ללמוד ולעבוד במקביל על מנת לצבור ניסיון והבנה עמוקה יותר של החומר, ההתנסות עוזרת בקליטה קלה יותר של חומר הלימוד ומכינה את הקרקע לעבודה עתידית.

אפשרויות קריירה

לימודי הנהלת חשבונות מקנים ידע ואפשרות לתעסוקה בהנהלת חשבונות בעסקים קטנים פרטיים, חברות, עסקים, ומוסדות ציבוריים, עבודה כעצמאי או שכיר ותפקידים רבים שדורשים ידע והתמחות שכזו, היום כמעט כל עסק זקוק למנהל חשבונות שיבצע מעקב שותף אחר התזרים הכספי של החברה ואף יעבוד מול הרשויות המתאימות ויגיש בעבור החברה את הדו"חות הנדרשים בזמן.

איפה לומדים

המוסדות שבהם מועברים קורסי הנהלת חשבונות הם מגוונים ורבים כגון: היחידה ללימודי חוץ של הקריה האקדמית אונו, מכללת רמת גן, מכללת סלע דעת, בית הספר דיפלומה (האוניברסיטה הפתוחה), המכללה למינהל, רשת מכללות עתיד, המכללה למינהל, המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית ספיר, לימודי תעודה כנרת בעמק הירדן, רשת מכללות אורט, המכללה האקדמית גליל מערבי, המכללה הטכנולוגית רופין ועוד. כשבוחרים מוסד לימודים, חשוב לבדוק את הקורסים הנלמדים ולערוך השוואה למקום המתאים לכם ביותר, הן מבחינת חומר הלימוד והן מבחינת משך הלימודים.

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על קורס הנהלת חשבונות

מה לומדים בהנהלת חשבונות? סוגי הקורסים העיקריים בתחום ראשית, יש לומר כי כדי ללמוד הנהלת חשבונות ולהצליח בתפקידים השונים המוצעים לאנשי המקצוע בתחום, אין צורך להיות גאוני מתמטיקה או אפילו בעלי רמת ידע גבוהה במתמטיקה. אמנם הקורסים במסגרת לימודי להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד להנהלת חשבונות מספר עובדות על הנהלת חשבונות בתחום הנהלת חשבונות עוסקים אנשי מקצוע במגוון תפקידים - החל מעובדי הנהלת חשבונות זוטרים יחסית ועד רואי חשבון מוסמכים ובעלי תארים מתקדמים בחשבונאות. לרוב, וגם במאמר זה, כאשר מדובר על להמשך קריאה »
איפה ללמוד הנהלת חשבונות? לימודים מקצועיים לתעודה ראשית יש להבין כי לימודי הנהלת חשבונות אינם לימודים אקדמיים - הלימודים וסיום מסלולי ההכשרה השונים אינם מספקים תואר אקדמי מסוג כלשהו, אלא תעודה מקצועית המסמיכה את הבוגרים לעסוק בניהול חשבונות בהתאם להמשך קריאה »
תנאי קבלה להנהלת חשבונות כל הקורסים בפיקוח התמ"ת כלל קורסי הנהלת החשבונות בישראל מופעלים בפיקוח משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה (תמ"ת), כך שיש אחידות בתכניות הלימוד וכל מוסד שמציע מסלול לימודי תעודה בהנה"ח חייב לעמוד בקריטריונים של המשרד ולהיות מפוקח להמשך קריאה »
למה ללמוד הנהלת חשבונות? ביקוש קבוע בשוק העבודה תחום הנהלת חשבונות הוא תחום שנהנה מרמות ביקוש קבועות ויציבות בשוק העבודה. למעשה, תמיד יש צורך בתעשייה באנשי ונשות מקצוע בתחומי החשבונאות וניהול הספרים, החל מבוגרי קורס הנהלת חשבונות 1+2 בסיסי להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר