מידע הכרחי למועמד לחשבונאות

עובדות על תחום הלימודים

  • חשוב להקפיד ללמוד את השפה האנגלית כשפה שימושית מוקדם ככל האפשר, כדי שתהיה לרואי החשבון שליטה גבוהה בה, מכיוון שעל פי מחקרים שונים, שליטה בשפה האנגלית ברמה גבוהה מעלה את ההכנסה בעתיד ומהווה מפתח למציאת תעסוקה בתחום.
  • רו"ח קייט ברטון, שותפה בכירה בפרימת רואי החשבון המכובדת ארנסט אנד יאנג, טוענת בראיון לעיתון גלובס שמקצוע ראיית חשבון החל לצבור פופולריות בקרב נשים והן מצליחות בו באופן יוצא מהכלל, קייט מוסיפה שגם לגברים זו תקופה נפלאה להיכנס למקצוע ראיית חשבון ובמיוחד לתחום המס בייחוד מס בינלאומי.
  • למרות שאין קריטריונים ברורים לחברות שמחפשות שותף למשרד רואי החשבון שלהן, רו"ח צביקה יחזקאל מציין בראיון למגזין גלובס כי הפירמה יכולה לזהות פוטנציאל וניסיון מחוץ לתחומי הפירמה, למשל במינוי שותפים בתחומי הייעוץ והמסים, החברה תחפש בוגרי מס הכנסה שמגיעים לפירמה ומתקדמים לדרגת מנהל בכיר. רו"ח אילן פירנפלד מספר באותה כתבה כי זיהוי הפוטנציאל לשותפות מתחיל בשלב מוקדם מאוד. כמו כן משרדים רבים מחפשים תכונה יוצאת דופן לטובה כגון: התמקצעות גבוהה, יכולת ניהול משא ומתן בהצלחה, יכולות בינאישיות גבוהות וכדומה.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • התובע הכללי של ניו יורק הגיש תביעה אזרחית נגד חברת ראיית חשבון ארנסט אנד יאנג, בגין מעורבותה בקריסת הבנק הגדול להשקעות ליהמן ברדרס. בתביעה נטען שהחברה ששימשה כרואת החשבון של הבנק אפשרה את התנאים שהובילו לקריסתו והיא עודדה את נהלי החשבונאות הליקויים כדי שההתחייבויות של ליהמן ברדרס יראו קטנו יותר מכפי שהן היו באמת. כמו כן החברה מואשמת בהסתרת מידע חיוני מציבור המשקיעים.
  • החלטת המוסד הישראלי לתקינה חשבונאית לשנות את כללי החשבונאות, עלולה לפגוע בקבלת ההחלטות של המנהלים שחותמים על הדוחות מבלי להיות מודעים לגמרי למה שנכתב בתוכם, למרות שהאחריות הראשונית חלה עליהם. השינוי החדש יהפוך את הדוחות הכספיים לפחות מובנים על ידי המנהלים ולכן הם יכולים לבצע החלטות שגויות.
  • רואי חשבון יוכלו לחתום בחתימה אלקטרונית בשם הלקוחות שלהם, על שידור דו"חות מקוונים למע"מ, מבלי לחשוש שהם לוקחים על עצמם אחריות נוספת, מכיוון שחשיבותה של החתימה האלקטרונית הינה רק במישור הראייתי והיא אינה משנה את האחריות של הרואי חשבון כלפי רשות המסים באופן מהותי.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • תכתובת עסקית רב-לשונית / הוצאת סדן
  • תורת החשבונאות א הניהולית והתמחיר מאת ד"ר מרדכי פרפרי
  • חשבונאות פיננסית חדשה / הוצאת עלים
  • יסודות הביקורת החקירתית מאת ברלב יהודה

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי חשבונאות?
לימודי חשבונאות נמשכים כשלוש שנים לתואר ראשון, הלימודים בדרך מגיעים בשילוב עם לימודי כלכלה.

האם יש התמחות במקצוע ראיית חשבון?
כן, לאחר סיום הלימודים ומעבר הבחינות של מועצת רואי החשבון, תצטרכו לעבור סטאז' של שנתיים באחד מהמשרדים לראיית חשבון.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי ראיית חשבון?
שכר הלימוד לתואר ראשון בחשבונאות נע בין כ- 12,688 ש"ח לשנה באוניברסיטה ל- 26,000 ₪ לשנה במכללה פרטית.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי חשבונאות הם קשים?
תנאי הקבלה ללימודי חשבונאות הם קשים בהשוואה למקצועות לימוד אחרים, גם הלימודים עצמם נחשבים למאתגרים ואפילו קשים ולצערנו גם הבחינות של מועצת רואי החשבון, שתצטרכו לעבור כדי לקבל רשיון, נחשבות לבחינות לא פשוטות בכלל, אבל אם זאת התשוקה שלכם, אין בלבנו ספק שתצליחו להגשים אותה.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר