תואר שני בראיית חשבון

תואר שני בראיית חשבון על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

דו חוגי בשילוב מנהל עסקים, מימון ועוד.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

הבנה ויישום של חומר מורכב, נטייה ריאלית.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא סטאז' (בהנחה שתקופת הסטאז' של תואר ראשון בראיית חשבון הסתיימה).

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
ניתוח והבנה של חומר מורכב במיוחד.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים רבים ומורכבים, חישובים מתמטיים. מבחני הלשכה נחשבים לקשים ביותר.

בוא ללמוד ניהול פיננסי מעמיק

תואר שני בראיית חשבון
צילום: sushi♥ina

מטרת הלימודים לתואר השני בתחום ראיית חשבון, היא להעמיק את הידע של הסטודנטים בתחומים פיננסיים ניהוליים, הלימודים הינם קשים ומצריכים השקעה מרובה מצד הלומד. ההתמקצעות והתארים המתקדמים בתחום החשבונאות משולבים לרוב עם תחום מנהל העסקים, ניתן ללמוד את התואר גם במתכונת התמחות במימון וניהול חשבונאי. הנושאים הרבים כוללים ניהול פיננסי, מוסדות פיננסים, ביטוח פיננסי, תכנון והשקעה פיננסים, מימון ועוד.

תנאי הקבלה לתואר שני בראיית חשבון משתנים אך מסתמכים בעיקר על הישגי הסטודנט בתואר הראשון. יתכן כי המועמד לתואר שני יאלץ לעמוד במבחני קבלה שונים, ראיון אישי, דינמיקות קבוצתיות למינהן, הצגת המלצות מעביד וכדומה. חשוב לציין כי התנאים משתנים ממוסד אקדמי אחד למשנהו ועיקר כובד ההחלטה מוטלת על ציוני התואר הראשון בתחום.

קהל יעד ללימודי ראיית חשבון לבעלי תואר

בעלי תואר ראשון בראיית חשבון, מנהל עסקים, כלכלה ובעלי תפקידים בכירים בתחום אשר יש להם תואר ראשון וביצעו את השלמות הנדרשות לתואר. סטודנטים רבים בוחרים לשלב בין החשבונאות ומנהל העסקים ומבטיחים שליטה דו כיוונית ומקיפה לעולם העסקים, אפשרות אחרת ומוכרת היא שילוב תחום הכלכלה והמימון.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

תואר שני בראיית חשבון נחשב ליוקרתי עקב מורכבתו ועל כן בוגריו זוכים לשכר ותנאים טובים במיוחד. מסיימי התואר יכולים להשתלב בעולם העסקים כמנהלים פיננסים, רואי חשבון, מנהלי משרד רואי חשבון, יועצים וכדומה, כל זה אפשרי הן כשכירים והן כעצמאים, במגזר הפרטי או הציבורי. ניתן גם להשתלב באקדמיה וכן להמשיך וללמוד לתואר שלישי. רוב מסיימי התואר השני כבר מגיעים לאחר התמחות בראיית חשבון, ולכן מצליחים להשתלב במעגל העבודה בקלות יחסית.

חשוב לציין כי ככל שהכלכלה העולמית מתפתחת וקשרי המסחר הבינלאומיים גוברים, עימם גובר הביקוש לרואי חשבון. כל ארגון מתנהל פיננסית בגובה ורמה מסוימת, על כן הצורך ברואה חשבון קיים הן בעסקים קטנים והן בארגונים גדולים, לרבות מוסדות ציבוריים, אגודות, מוסדות ממשלתיים ועוד. כל אלו זקוקים לניהול חשבונאי ופיקוח על הפעילות הכלכלית בעסקם ולכן עבודת רואי החשבון מובטחת.

להכיר ולהבין היבטים פיננסיים מורכבים

התואר השני כולל העמקה של ידע רב ומצריך השקעה מרובה של הלומדים עקב מורכבותו, עם זאת מסיימי התואר זוכים למעמד ושכר גבוהים במיוחד. ונחשפים ללמידה מעשירה ורב תחומית. העסקים המודרנים דורשים חדות והבנה בהירה של השוק, ומנהלים בעלי תואר שני בראיית חשבון מוכשרים לפעול בתחומי תפעול, שיווק, ניהול משאבי אנוש, ביקורת, פיננסים, מימון ועוד וכך נפתחות בפניהם הזדמנויות עסקיות רבות. בין הנושאים הנלמדים: מיזוגים, רכישות, מימון בינלאומי,ביקורת, שיווק, ניהול ועוד.

יתרון התואר השני בחשבונאות מתבטא בהרחבה משמעותית של הידע והבנת הסביבה העסקית ושוקי ההון, דבר המאפשר השתלבות בעמדות בכירות במשק ורכישת כלים ניהוליים חשובים. חשוב לציין שבמכללות ואוניברסיטאות רבות, לימודי ראיית חשבון לבעלי תואר מקוטלגים באופן שונה כדוגמת כלכלה וחשבונאות. לכן חשוב לבדוק היטב טרם ההרשמה, מה כוללים הלימודים ולבחון את הסילבוס ותוכנית הלימודים המפורטת.