תואר ראשון בראיית חשבון

תואר ראשון בראיית חשבון על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי, דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולת מתמטית וריאלית ברמה גבוהה.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

שנתיים התמחות, אפשר במהלך לימודי התואר.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
חומר הלימודים מורכב וכולל חישובים מתמטיים רבים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחני הסמכה ברמה גבוהה מאוד.

להכיר את המספרים מקרוב

מטרת לימודי תואר ראשון בראיית חשבון היא להכשיר מומחים שיפקחו על הפעילות הכלכלית באופן מעמיק בחברות שונות, על ידי רישום ותיעוד, עדכון הוצאות, תכנון פיננסי, ניתוח מידע כלכלי, דוחות מאזן ועוד. תחום ראיית החשבון משלב בתוכו כלכלה ומנהל עסקים, ראיית החשבון מנתחת בפועל אירועים פיננסיים במערכת מסוימת והצגתם מובאת בתמצות בעזרת דוחות למנהל, שלטונות המס, בעלי מניות וכדומה.

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון לא מאפשרים עיסוק כרואי חשבון, כיון שיש צורך בהתמחות דו שנתית ועמידה במבחני מועצת רואי החשבון, המבחנים נערכים פעמיים בשנה ונחשבים לקשים מאוד ועל כן, רק חלק קטן מן הנבחנים עובר אותן. את התואר הראשון ניתן ללמוד במספר מסלולים: תואר ראשון בראיית חשבון, תואר ראשון בחשבונאות, תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות, תואר ראשון בחשבונאות וניהול, תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון בראיית חשבון

לימודים לתואר ראשון בראיית חשבון מיועדים לאנשים שמספרים לא מפחידים אותם, הם לא מתבלבלים מחישובים שנראים 'מאיימים' והכנת דוחו"ת כספיים נראה להם כבילוי המועדף בשעות הפנאי. וברצינות, העוסקים כגון יועצי מס, מנהלי חשבונות וכדומה או המעונינים לעסוק, בתחום הכלכלי ורוצים להתקדם ולהתמקצע בתחום.וכן למתעניינים בתחום עם נטייה ריאלית מתמטית, והרוצים ללמוד ו/או לעסוק בתחום הראיית חשבון.

אפשרויות תעסוקה

בסיום התואר ומבחני ההסמכה, יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות בכירות כרואי חשבון, חשבים, סמנכ"לי כספים, מנהלי כספים, יועצים כלכליים, מבקרים חיצוניים ופנימיים, יועצי מס, יועצי השקעות, ועוד תפקידים מנהליים פיננסיים רבים. המסיימים יוכלו להשתלב הן במגזר הפרטי והן בציבורי. כמו כן, חשוב לציין שאת הסטאז' ניתן לעשות במהלך התואר ולסיים את הלימודים כבר עם סיום ההתמחות. כמו כן, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במנהל עסקים, אשר מקנים ידע נרחב נוסף בניהול עסקים בתחומי המשא ומתן, מימון, שיווק, ומשאבי האנוש.

מומחים למספרים

לימודי החשבונאות נחשבים לתובעניים וקשים במיוחד, לא רבים מסיימים את המסלול בהצלחה וזוכים להגיע לשלב מבחני ההסמכה של מועצת רואי החשבון, שגם הוא שלב קשה מאוד שרק חלק קטן מהניגשים לבחינות מצליח בהן בפעם הראשונה. ובכל זאת, מי שעובר וצולח את כל הקשיים הללו זוכה לעסוק במקצוע יוקרתי ומשתלם מאוד. מלבד בכירות המקצוע, תנאי השכר גבוהים במיוחד וכן ההטבות הנלוות.

חלק מעבודת רואה החשבון הוא תכנון פיננסי, מאזנים ודוחות, ניתוח מידע פיננסי, ניירות ערך וכו'. על מנת להכיר ולדעת את מכלול הנושאים הרלוונטים לעבודתו הוא לומד קורסים כדוגמת: מתמטיקה, התנהגות ארגונית, מערכות דיווח, חקר ביצועים, יסודות החשבונאות, משפט מסחרי, מערכות מידע, סטטיסטיקה, יחסי עבודה, שיווק, הנהלת חשבונות, תורת ההחלטות, דיני ניירות ערך, סטטיסטיקה, שימושי מחשב, חשבונאות ניהולית, כלכלת ישראל, ניהול סיכונים פיננסיים, תורת המשחקים, ועוד.

הכלכלה הגלובלית מתרחבת כל העת והגלובליזציה מובילה לקשרי מסחר בינלאומיים ענפים, על כן עולה הדרישה והצורך לבעלי מקצוע בניהול הכספים והצד הפיננסי של כל עסק באשר הוא, הן בחברות פרטיות, הן בציבוריות, בעמותות, במלכ"רים ועוד.

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי חשבונאות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר