להיות מנהל חשבונות

בעל המקצוע

תפקידו העיקרי של מנהל החשבונות הוא לדעת הכל אודות מצבו הפיננסי של העסק של הלקוח שלו, מנהל החשבונות מתעד באופן מדויק את ההוצאות וההכנסה של העסק ונותן לבעלים מידע מדויק ומעודכן בנוגע לרווחיות העסק, ההוצאות השוטפות שלו, ההוצאות העתידיות, תזרים המזומנים וכדומה. בנוסף על כך, מנהל החשבונות הוא זה שמקיים קשר עם הרשויות בנוגע לעסק כגון: מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי.
למרות ריבוי התוכנות הממוחשבות היום, המציעות לבעלי עסקים וחברות לנהל את העסק לבדם, עדיין בעלי חברות רבות ועצמאיים, מעדיפים לפנות למנהל חשבונות, אשר ירכז בעבורם את כל החומר הקשור לצד הפיננסי של העסק, בזכות הידע המקצועי הרב שיש למנהל החשבונות והניסיון שלו בעבודה מול הרשויות. ניסיון וידע זה, עוזרים ללקוחות לחסוך פעמים רבות כסף רב שאלמלא כן היה יורד לטמיון.

איך נראה יום עבודה

עבודתם של מנהלי חשבונות, היא עבודה משרדית מול המחשב בשעות קבועות, כאשר לכל מנהל חשבונות בין אם הוא עצמאי שעובד מהבית, או שכיר בחברה יש בדרך כלל מספר לקוחות והוא אחראי לאסוף מאותם לקוחות את כל הנתונים הנדרשים לו, כדי לבצע מעקב שוטף ואפקטיבי אחר ההוצאות וההכנסות של הלקוח. עבודת מנהל החשבונות היא עבודה הדורשת יסודיות, יכולת ירידה עד לפרטים הקטנים ופרפקציוניזם כדי שאף פרט הקשור לניהול העסק לא ילך לאיבוד בטעות. מנהלי החשבונות אחראים גם להגיש את הדוחות הקבועים בחוק בזמן ולהגיש בקשות בשם הלקוחות לרשויות השונות. אם בעבר מנהל החשבונות היה צריך לגשת בעצמו ללשכת מס הכנסה, למע"מ, או לביטוח לאומי, כדי להגיש דו"ח או בקשה כלשהי, היום רוב הפעולות נעשות על ידי האינטרנט, מנהל החשבונות מקבל ייפוי כוח מהלקוח שלו ובשמו הוא משדר דרך האינטרנט את כל הטפסים, המסמכים והבקשות הנדרשים. אחת לתקופה מסוימת מנהל החשבונות נפגש עם הלקוח, כדי לשוחח עמו על מצבו הפיננסי של העסק.

התמחויות

כדי לעסוק במקצוע מנהל חשבונות תצטרכו לעבור לימודי הנהלת חשבונות 1+2 ולאחר מכן לימודים סוג 3 שמתאפשרים רק לאחר קבלת תעודת גמר בסוג 1+2. כדאי לשלב לימודים אלו במסלול נוסף כגון: ייעוץ מס, קורס חשבי שכר, קורס במימון וכדומה, כדי שתוכלו לצאת לשוק העבודה עם התמחות ספציפית אשר תעניק לכם יתרון במציאת עבודה בתחום.

שוק העבודה והשכר

על פי אתר משכורת, משכורת ממוצעת של מנהל חשבונות היא כ- 10,000 ₪ לחודש, אבל אין ספק שהתמחות ספציפית כדוגמת "חשב שכר בכיר" מעניקה תוספת משמעותית במשכורת, גם לניסיון יש משמעות רבה בתפקיד זה. מנהלי חשבונות עצמאיים שצוברים להם מעגל לקוחות קבוע יכולים בקלות להכפיל משכורת זו.

יתרונות בשוק

למנהלי חשבונות תמיד תהיה דרישה בשוק, בעלי עסק ועצמאיים רבים מעדיפים להיעזר במנהל חשבונות מקצועי שחוסך להם זמן יקר ומשאבים נוספים ונותן להם תמונת מצב מדויקת לגביי העסק שלהם בכל רגע נתון, מאשר לנסות לעשות את זה לבד. ישנו יתרון ניכר למנהלי חשבונות שמחוברים לאינטרנט ומבצעים את כל הפעולות דרך הרשת וחוסכים לעצמם וללקוחות שלהם זמן יקר, גם יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסה תעזור לכם מאוד בתחום זה.

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על קורס הנהלת חשבונות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר