לימודי בנקאות

לימודי בנקאות לא מצטמצמים לתחום העבודה במסגרת בנקאית, אלא מטרתם להעניק לבוגר יכולת התמודדות עם אתגרים כלכליים שונים בתחומי התיווך הפיננסי, תוך הכרה כיצד פועלות מערכות אלו.

בואו להתמחות בתחום הבנקאות והמימון

לימודי הבנקאות הם ענף של לימודי הכלכלה שעיסוקן העיקרי הוא הכרת מערכות התיווך הפיננסי כמו הבנקים ושוק ההון, שמאפשרים לקשר בין משקיעים לחברות הזקוקות למימון. לימודי הבנקאות התפתחו בשנים האחרונות עם הצורך שגדל בעובדים מומחים לתחומי הבנקאות, המימון ושוק ההון. עם התפתחות מבנה הכלכלה והפיכתה להיות עולמית, יש חשיבות לידע מעמיק ורחב בתחומים של התנהלות מול בנקים, ניהול המשאבים בשוק ההון, ניהול סיכונים, השקעות וגיוס כספים. הביקוש למומחים מגיע גם מחברות כלכליות כמו בנקים וחברות השקעות, כמו גם מחברות שסוחרות ונסחרות בשוק ההון, או חברות הזקוקות לאנשים שיערכו תוכניות מימון שיאפשרו לחברה לממש חזונות עסקיים.

מטרת לימודי בנקאות

הלימודים כוללים קורסים במדעי היסוד כמו מתמטיקה וסטטיסטיקה כמו גם קורסים בנושאי כלכלה, בנושאים של ניהול, שיווק ומימון, ניהול סיכונים, חשבונאות, ניהול תיקי השקעות, ניירות ערך וניהול פיננסי.

האם אני מתאים ללימודי בנקאות?

תחום הבנקאות ושוק ההון דורש עניין בכלכלה, יכולות עסקיות, עניין בשוק ההון ויוזמה. התחום מתאים לכם אם אתם בעלי יכולות ניתוח, מרגישים כי יש לכם רצון להשתלב בתחום הכלכלי וניהול הכספים ויש לכם עניין בדרך בה מתנהלות מערכות כלכליות ברמה הלאומית והעולמית.

תחומי התמחות בלימודי בנקאות

בנקאות

לבנקים יש כיום תפקיד חשוב בכלכלה, הן מבחינת האדם הפרטי והן מבחינת חברות ועסקים. תחום הבנקאות מתייחס אקסקלוסיבית לעיסוק הכלכלי במסגרת הבנקים, כגון עיסוק בהלוואות ופיקדונות, אשראי לחברות ולפרטים, השקעות בניירות ערך דרך הבנקים ומשכנתאות.

מימון

עיסוקו העיקרי של תחום המימון הוא גיוס כספים למען הגשמת יעדים או פרויקטים מסוימים, ניהול ותקצוב הכסף המגויס והערכת הסיכונים להפסדים. גיוס ההון מסתמך על הערכות לתשואה של הפרויקט מול הסיכון שלו להביא להפסד. לפיכך מנהל הכספים צריך להיות בקיא ומיומן על מנת למקסם את רווחי החברה שזקוקה למימון ולמזער את הפסדיה.

שוק ההון

מטרתו של שוק ההון היא להוות תיווך בין חברות הזקוקות למימון למשקיעים. העובדים בשוק ההון עוסקים בניהול סיכונים, בזיהוי מגמות ותחומים פוטנציאלים לרווח, בייעוץ לחברות ולפרטים כיצד להשקיע וכיצד לגייס השקעות בשוק ההון ובניהול תיקי השקעות של חברות ופרטים.

משך זמן לימודי בנקאות

לימודי בנקאות מוצעים על ידי מספר מכללות בארץ כלימודים לתואר ראשון הנמשכים שלוש שנים. למעוניינים ישנה אפשרות להמשיך בתואר שני בכלכלה בהתמחויות שונות או במינהל עסקים, תואר שאורכו שנתיים.

אופק תעסוקתי

בוגרי תואר ראשון בלימודי בנקאות יוכלו להשתלב במגוון עיסוקים, כמו בתפקידי ניהול, ניתוח כלכלי, ניהול סיכונים, בתפקידי ייעוץ, ניהול השקעות ובתחומי המימון. כמו כן, עומדות בפני הבוגרים אפשרויות לעבוד בחברות רבות, ובניהן עבודה בבנקים בתפקידי ניהול או ניתוח כלכלי, בחברות השקעות בשוק ההון, חברות ייעוץ ובחברות שנסחרות או שסוחרות בשוק ההון. כמו כן, תואר ראשון בבנקאות יכול לפתוח דלתות להמשך לימודים בתואר שני בתחומי התמחות שונים בכלכלה או תואר שני במינהל עסקים.

לימודי בנקאות – מממנים לך עתיד

לימודים בתחום הבנקאות מעניקים כניסה לעולם מרתק ומאתגר של ניהול כספים ברמות שונות וידע כלכלי נרחב ברמה הלאומית והבינלאומית. הבוגרים יוצאים מהלימודים עם הבנה בתחום הכספים וידע שיאפשר להם להשתלב בתחומי ניהול כספים במגוון של תחומים בשוק. תוכלו לקבל ייעוץ חינם, אם אתם מתלבטים לגבי לימודי בנקאות.

קבל מידע על לימודי בנקאות וניהול כספים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי בנקאות

תנאי קבלה לבנקאות תנאי קבלה לתואר ראשון בבנקאות כדי להתקבל לתואר ראשון בבנקאות במכללת נתניה יש צורך בבגרות מלאה, ובממוצע משוקלל של בגרויות על סך 90 לפחות, כשעדיפות תינתן לציוני מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל. פסיכומטרי איננו חובה, אבל מי להמשך קריאה »
10 סיבות ללמוד בנקאות 1. משכורת לפי גלובס עלות שכר עובדי הבנקים הינה 27,600 אלף שקל בחודש בממוצע. למאמר המלא 2. סיפוק מהעבודה למרות שעבודתו של פקיד יכולה להיות משעממת מעט, בנקאים בכירים ומנהלי סניפים נתקלים באתגרים יומיומיים והינם בדרך כלל להמשך קריאה »
איפה כדאי ללמוד בנקאות? 1. תואר ראשון בבנקאות במכללת נתניה אם החלתטם ללמוד בנקאות, ישנו רק מוסד אחד בישראל שמציע מסלול לתואר ראשון - מכללת נתניה. במכללה תמצאו תוכנית ייחודית בה לומדים על ענף הבנקאות בעולם, על שוק ההון להמשך קריאה »
קורס בנקאות פיתוח קריירה פיננסית ובנקאית ענף הבנקאות וההשקעות קיבל תאוצה בשנים האחרונות, כתוצאה מכך ישנו ביקוש גובר לאנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים בתחום. במקביל לכניסת טכנולוגיות חדשות לעולם הבנקאות, ישנה גם התעניינות גוברת של אנשים פרטיים, בדרכים להמשך קריאה »
מידע הכרחי למועמד לבנקאות עובדות וחדשות על מוסדות הלימוד בפעם הראשונה בישראל ישנו מוסד לימודים שיצר שיתוף פעולה עם בנקים מובילים כגון: הבנק הבינלאומי, בנק מסד, בנק דיסקונט, בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק אוצר החייל, בנק ירושלים ועוד, מכללת להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי בנקאות וניהול כספים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר