לימודי ביטוח

תפקידו של סוכן הביטוח הוא להציע ללקוחותיו את הכיסוי המתאים ביותר לצרכיהם, תוך כדי הערכת הסיכונים שעומדים בפניהם. תחום הביטוח הוא תחום רווחי, שטומן בחובו אפשרויות קידום והצלחה.

ביטוח בעולם חסר ודאות

לימודי ביטוח
צילום: woodleywonderworks

האדם הפשוט, כמו גם חברות פרטיות וציבוריות, מתכננות את צעדיהם לעתיד תוך כדי הסתמכות על משאבים ומצבם הפיננסי בהווה. אבל בעולם אין ודאות מוחלטת, ופעמים רבות מתרחשים דברים מחוץ לשליטתנו שפוגעים בתוכניותינו, או כמו שאומר הפתגם הנודע "האדם מתכנן ואלוהים צוחק". עולם הביטוח מאפשר בכל זאת סוג של בטחון וודאות, בכך שהוא מאפשר לאדם פרטי ולחברות לדאוג לעצמם מבחינה כספית במקרה של אירוע לא צפוי. כמעט כל סוגיה שיש בה סיכון להפסד מצד הלקוח יכולה לקבל מענה ביטוחי כלשהו. על כן, תחומי הביטוח הם רבים וכוללים ביטוח בנושאי רכוש כמו ביטוח רכב ודירה, ביטוח חיים ובריאות, ביטוח עסקי, ביטוח ימי ואווירי וביטוח אשראי.

מטרת לימודי הביטוח

מטרת לימודי הביטוח היא להעניק לבוגרים רקע רחב בתחומי הכלכלה, המשפטים והביטוח, ולאפשר להם להשתלב בשוק העבודה לאחר סיום לימודיהם. בלימודי תואר ראשון לביטוח מקבלים התלמידים רקע רחב בתחומים כמו כלכלה ומדעי היסוד, הכוללים בתוכם קורסי כלכלה ברמת המיקרו והמאקרו, מתמטיקה, סטטיסטיקה, תורת המשחקים, מימון וניהול סיכונים. כמו כן, התלמידים לומדים רקע משפטי רלוונטי כגון מבוא למשפטים, דיני נזיקין, דיני חוזים ודיני מיסים, ומתעמקים בנושאים בתחום הביטוח כמו מבוא לביטוח, ביטוח חיים, ביטוח רכב ותאונות, ביטוח משני, ביטוח פנסיוני וקופות גמל וביטוח ימי ואווירי. בלימודי תעודה בביטוח יש התמקדות רבה יותר בנושאי הביטוח ופחות בנושאים האחרים. התלמידים לומדים מושגי יסוד במשפט, ביטוח חיים, ביטוח אלמנטרי הכולל ביטוחי רכוש, אש ופוליסות נסיעה וביטוח פנסיוני וקופות גמל.

התמחויות בלימודי ביטוח

תחום הביטוח מכיל בתוכו נושאים רבים ומגוונים, להלן כמה מתחומי הביטוח הנפוצים והחשובים ביותר:

ביטוח רכוש

זהו הביטוח הנפוץ ביותר, בעיקר משום שרוב האנשים הפרטיים מבקשים לבטח דירות ורכבים. נוסף על כך, קיימים גם ביטוחי רכוש שנודעים יותר למגזר העסקי כמו ביטוח אש למפעלי תעשייה, ביטוח ציוד למפעלים ולחברות, ביטוח כספים וביטוח אובדן רווחים.

ביטוח בריאות

בישראל, לכל אזרח ישנה הזכות להיות מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי של המדינה. נוסף לכך, אפשר להרחיב את ביטוח הבריאות לביטוח רחב יותר במקרה של פגיעה בבריאות המבוטח. ביטוחים אלו כוללים ביטוח שיניים, ניתוח, פיצוי על ימי אשפוז או השתתפות בהוצאות שיקום.

ביטוח פנסיוני

תחום הביטוח הפנסיוני הוא תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות, בשל צו הרחבה לביטוח פנסיוני במשק שנכנס לתוקפו בתחילת שנת 2008. פירוש הדבר הוא הרחבת הביטוח הפנסיוני לגבי אלפים רבים של עובדים ועבודה רבה יותר לחברות הביטוח. ביטוח פנסיוני כולל בתוכו חיסכון לגיל הפרישה, ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה.

ביטוח ימי ואווירי

ביטוח ימי ואווירי הוא ביטוח של כלי שיט, כלי טיס והסחורות שמשונעות על גבם. תחום זה דורש התמחות ספציפית מסוכן הביטוח ורישיון מיוחד כדי לעסוק בביטוח ימי ואווירי. דבר זה נובע מהכרח לעמוד בסטנדרטיים בינלאומיים של ביטוח סחורות משונעות.

משך זמן לימודי ביטוח

ניתן ללמוד לימודי ביטוח לתואר ראשון, הנמשכים שלוש שנים. כמו כן, ניתן ללמוד לימודי תעודה בביטוח בלימודי ערב בדרך כלל, בהיקף של עד 120 שעות לימוד. לאחר הלימודים יש לעמוד בבחינת יסודות של הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, לעבור תקופת התמחות של שישה חודשים ולאחר מכן לעבור את בחינות הגמר.

אופק תעסוקתי ושכר

אפשרויות התעסוקה לאחר קבלת התעודה הם רבים ומגוונים: ניתן לעבוד כסוכן ביטוח באחת מחברות הביטוח בארץ או בחו"ל, ישנה אפשרות לעסוק בתחום הפנסיה, שוק ההון וקופות גמל. ניתן גם להשתלב בייעוץ בנושאי הביטוח והפנסיה באופן עצמאי או בחברות הביטוח. תחום הביטוח נותן לעוסקים בו אפשרויות רבות לתעסוקה וקידום. זהו תחום יציב בדרך כלל, בעל פוטנציאל רווח לסוכנים שמשקיעים בשיווק ובמכירה. אנו מזמינים אתכם להמשיך ולהתעניין בלימודי הביטוח במכללות השונות ולקבל ייעוץ חינם ללימודי ביטוח.

קבל מידע על קורס סוכן ביטוח
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי ביטוח

מבחני סוכן ביטוח וייעוץ פנסיוני שלב 1: הרשמה לקורס המכין לבחינות הביטוח השלב הראשון בדרך לקריירה בייעוץ פנסיוני או לקבלת רשיון סוכן ביטוח הוא לעבור קורס שיכין אתכם לקראת הבחינות. הבחינות שתעברו בסוף התהליך יכללו בחינות ביסודות הכוללות: בחינה ביסודות הביטוח להמשך קריאה »
התמחות בביטוח מי שמתחיל התמחות בביטוח פנסיוני יכול לעבור הכשרה בבנק ובסופם לעבור את מבחני האוצר. להתמחות זו פונים בוגרי לימודי ביטוח, אשר רוצים להיות יועצים פנסיוניים לפי חוק. המשכורת של מתמחים בבנקים נעים בין 5000 להמשך קריאה »
למה ללמוד ביטוח? 1. כי כל אדם צריך ללמוד ביטוח לפי סקר "כלכליסט" בשיתוף מכון "מדגם", למרות ההתעוררות הצרכנית, רק שליש מהציבור מקדיש מחשבה לפנסיה שלו, והרוב לא יודע כמה דמי ניהול הוא משלם. המודעות לחשיבות הידע והמעקב להמשך קריאה »
תנאי קבלה ללימודי ביטוח 1. תנאי קבלה לתואר ראשון בביטוח במכללת נתניה כדי להתקבל לתואר הראשון יש צורך בממוצע משוקלל של 90 לפחות בבגרות. לקורס זה יש עדיפות לציון במתמטיקה, ובנוסף נסיון תעסוקתי בביטוח יוסיף לסיכויי הקבלה שלכם. ציון להמשך קריאה »
איפה ללמוד ביטוח? 1. ביטוח במכללת נתניה מכללת נתניה  הינה המכללה היחידה המציעה מסלול BA בלימודי ביטוח.  לאורך הלימודים תלמדו על נושאי משפטים, כלכלה וביטוח, ותוכלו לשלב גם מגוון קורסים של מנהל עסקים. זוהי הרמה האקדמית הגבוהה ביותר שמאפשרת להמשך קריאה »

קבל מידע על קורס סוכן ביטוח
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר