לימודי מזרח אסיה

מסע אחר

לימודי מזרח אסיה
צילום: koflerdaniel

מטיילים רבים שביקרו בסין, הודו, נפאל, יפן ומדינות נוספות, מצאו עצמם מרותקים לתרבויות הייחודיות והמפוארות שביבשת אסיה העצומה. השפות, המנהגים, האמונות, דרכי הריפוי האלטרנטיביות של עולם הרפואה הסינית, מבלי להזכיר את הנופים המרהיבים, הגבירו בקרב תרמילאים רבים את העניין והרצון להרחיב את ידיעותיהם בלימודים, שמקיפים יבשת ענקית, ובה כמות אוכלוסיה שמהווה כמעט חצי מאוכלוסיית העולם.

אז מה מרתק כ"כ הרבה אנשים במזרח אסיה?, ומדוע עם השנים הולך וגובר הביקוש ללכת וללמוד תואר ראשון בתחום?

במזרח אסיה שולטות כמה אימפריות, שבשנים האחרונות משפיעות רבות על תרבות המערב. מדובר בהשפעות כלכליות ופוליטיות בראש ובראשונה, ומבלי להקל ראש, בהשפעת שיטות הרפוי אלטרנטיביות שהולכות ונהיות יותר רלבנטיות, אמונות בדרכי חיים שונות ועוד. מדינת ישראל רואה חשיבות רבה בחיזוק קשריה עם מדינות מזרח אסיה, ושיתוף הפעולה בין מדינתנו הקטנה למדינות כמו: הודו, סין ויפן רק הולך ומתחזק. עובדה זו מגבירה את הביקוש ללימודי תואר ראשון בתחום.

מטרת לימודי מזרח אסיה

הלימודים מקנים לסטודנטים ידע כללי על תרבויות של מדינות מזרח אסיה תוך התמקדות בסין, יפן והודו. התלמידים יכירו לעומק את המנהגים, האמונות, ההיסטוריה והפוליטיקה של מדינות אלה. את המשותף להן והשוני ביניהן. כמו כן, לימודי שפות ביניהן: הינדית, סינית (מנדרינית), יפנית או סנסקריט. המטרה הסופית היא להכשיר את בוגרי החוג לתעסוקה מעשית בתחום הציבורי והפרטי, ולמחקר והוראה באקדמיה.

קהל יעד ללימודי מזרח אסיה

התחום מיועד לאנשים המעוניינים להכיר לעומק תרבויות מרתקות למטרת השכלתם הכללית, כאלה הרוצים להיכנס לשוק העסקי, כלכלי, תיירותי, פוליטי ועוד, הבא במגע ישיר עם מעצמות משפיעות כגון: הודו, סין ויפן, כאשר לימודי רקע, כולל לימודי שפות של מדינות אלה יעזרו להם להרחיב את היריעה ולפתוח להם דלתות.

תחומי התמחות במזרח אסיה

לימודי מזרח אסיה במסלול חד חוגי

תחום הכולל לימודים עיוניים שנועדו להעניק לסטודנטים רקע על אפיונים חברתיים, פוליטים, ותרבותיים של 3 המעצמות הגדולות של מזרח אסיה: הודו, סין ויפן. קורסים מונוגרפיים בהם יתמקדו הסטודנטים בהיבטים שונים של תרבויות אלה, כולל מחקר השוני והקשר ביניהם. פרוסמינריון מתודולוגי, עבודת סמינר וכן לימודי שפות, כגון: הינדית, יפנית או סינית, המהווים תנאי לסיום התואר. במוסדות לימוד מסויימים ניתן להעשיר את הידע ולקחת שיעורי בחירה העוסקים בקוריאה ומדינות נוספות.

לימודי מזרח אסיה במסלול דו חוגי

במסלול זה התלמידים נדרשים להשלים כמות פחותה של שיעורים מהמסלול החד חוגי, ויכולים לשלב את הלימודים עם חוג נוסף המשלים את התחום. שילובים מומלצים הם יחד עם חוגים כגון: מנהל עסקים, לימודי תרבות, בלשנות ועוד.

משך זמן לימודי מזרח אסיה

לימודים לתואר ראשון במזרח אסיה עורכים 3 שנים. עם זאת, לימודים לתואר שני אורכים כשנתיים.

אופק תעסוקתי עם סיום לימודי מזרח אסיה

לבוגרי לימודי מזרח אסיה אשר הרחיבו את השכלתם בהיסטוריה ובתרבות מדינות מזרח אסיה, ובמיוחד ידיעת שפות, הדרך סלולה וקלה יותר להגיע לתעסוקה, הכוללת שיתוף פעולה עסקי, כלכלי, מדיני או תרבותי עם מדינות שהפכו בשנים האחרונות למעצמות המשפיעות רבות על היבטים מקצועיים רבים בעולם כולו. מוסדות ציבוריים כגון: משרד התיירות, משרד החוץ ומשרדי ממשלתיים נוספים קולטים אליהם בוגרים של החוג. כמו כן, בוגרי החוג, במיוחד אלה שלמדו מזרח אסיה יחד עם מנהל עסקים או תקשורת, יכולים לבחור לעבוד במגזר הפרטי, בחברות עסקיות, חברות מסחר או חברות תיירות, העובדות בצמוד למדינות משפיעות במזרח אסיה. אנשים שפנו ללימודים בחוג זה להרחבת ידיעתם בלבד, יוכלו לעסוק כמרצים או כחוקרים.

מזרח אסיה – אהבה ממבט ראשון

זוכרים איך התאהבתם בדרך חיים של ההודים? התפעמתם מהיכולות המדהימות של היפנים ומהשפה הסינית הססגונית ומלאת הניבים? כל תרמילאי או איש עסקים שביקר במדינות מזרח אסיה, לא יכול להתעלם מהייחודיות, ובעיקר מהאלטרנטיבה שמדינות המזרח מציעות למערב. רק בשנים האחרונות הפוקוס מגיע למכרה הזהב הזה, ובו יש מכל טוב – שפות ציוריות, פשטות, ארציות, אמנות, ואיך לא, יופי מרהיב.


עוד על לימודי מזרח אסיה

מידע הכרחי למועמד למזרח אסיה עובדות על תחום הלימודים לימודי מזרח אסיה מאפשרים לסטודנטים להתעמק באזור גלובלי מרתק שכולל תרבויות ועמים מגוונים ומעניינים מאוד. תחום לימודים זה, מעבר להיותו מרתק מאוד, הופך בשנים האחרונות להיות הרבה יותר רלבנטי, מוחשי ומעשי להמשך קריאה »
להיות סינולוג בעל המקצוע ההגדרה המילונית של המונח "סינולוג" הוא אדם המומחה בסין ובתרבות הסינית, כלומר סינולוג הוא אדם אשר מכיר על בוריו את מדינת סין, על כל המשתמע מכך, ההיסטוריה, התרבות, החברה מנהגים. בדרך כלל מדובר להמשך קריאה »