תקשורת וקולנוע

הפוך את הסרט שאתה יוצר לתקשורתי יותר

מקצוע הקולנוע הוא אחד מהבנים הרבים שיש לאמא תקשורת. כאשר אנחנו מגדירים את המושג "תקשורת", אנחנו בעצם מדברים על כל הדרכים שבהן בני האדם יוצרים קשר ביניהם, בין אם מדובר בקשר מילולי או בקשר חזותי. התקשורת הציבורית היום מועברת על ידי מספר אמצעים עיקריים: טלוויזיה, רדיו, תקשורת כתובה, אינטרנט וקולנוע. מהות לימודי מסלול תקשורת וקולנוע היא להבין באופן כללי כיצד התקשורת עובדת, באילו אמצעים היא משתמשת כדי להשפיע על הציבור, וללמוד באופן ספציפי ובצורה מעשית כיצד יוצרים סרטים, החל מהשלב של כתיבת התסריט וכלה בבימוי עצמו.

בשנה הראשונה נלמדים במסלול זה בדרך כלל קורסי המבוא בתקשורת ובקולנוע כגון:
תקשורת המונים, יסודות הצילום, מבוא לתסריטאות, תיאוריות קולנועיות, פילוסופיה של החינוך ועוד. בשנים הבאות הסטודנטים מעמיקים את המיומנות שלהם ביצירת סרטים והשנה האחרונה במסלול זה של תקשורת וקולנוע בדרך כלל מוקדשת לפרוייקט הגמר שבה הסטודנט מביא לידי ביטוי ביצירה שלו את כל התכנים והמיומנויות שהוא רכש במהלך הלימודים בשילוב כשרונו ואמירתו האישית.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי קולנוע בדרך כלל נחשבים ללימודים אומנותיים יותר, אבל כולנו יודעים שיוצר הסרט מעוניין להעביר מסר כלשהו לקהל צופיו. המסר יכול להיות מסר פרסומי, מסר שיווקי, ביקורת חברתית וכמובן שסרט הקולנוע יכול להיות גם סרט עלילתי שתפקידו היחיד הוא לגרום הנאה לצופים, לשבות את לבם ולמכור כרטיסים. כדי להשיג את אחת מהמטרות הללו יוצר הסרטים חייב לדעת כיצד להשתמש בהבנת תהליכי התקשורת וליישם אותם בפרוייקט האישי שלו. לימודי תקשורת וקולנוע מעניקים את השילוב הייחודי הזה, שנותן לסטודנטים להבין את מהות התקשורת והצורה שבה היא עובדת ומשפיעה על אנשים. בעזרת התקשורת היוצרים יודעים כיצד ליישם זאת בסרטים שלהם, כדי שהיצירה שלהם תהיה לא לשם האומנות בלבד, אלא שהיא גם תתקשר עם קהל צופיה ותעביר להם את המסר שהבמאי רצה.

אפשרויות קריירה

כמובן שהקריירה המרכזית שאליה שואפים לומדי התקשורת והקולנוע היא קריירה מצליחה בבימוי סרטים, אבל על הדרך ישנן עוד כמה אפשרויות קריירה מרתקות ומזהירות לא פחות כגון: עשיית סרטי פרסום, עבודה במשרד יחסי פרסום, יצירת סדרות וסרטי טלוויזיה, צילום חדשותי, עבודה בעיתונות הכתובה, עבודה ברדיו וכדומה.

איפה לומדים

ניתן ללמוד תקשורת וקולנוע במספר בתי ספר גבוהים ומכללות כגון: המכללה האקדמית כנרת, המרכז האוניברסיטאי אריאל, סמינר הקיבוצים, בית ספר חשיפה, מכללת רמת גן, מכללת אורות ועוד.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר