תקשורת ופסיכולוגיה

מטרת מסלול לימודי פסיכולוגיה ותקשורת היא להעניק הבנה מעמיקה של החוויה האנושית והתרבותית וגם הבנה של המציאות המשותפת שנוצרת אצל קבוצות אנשים, כולנו יודעים שהתקשורת היא האחראית בין השאר ליצירת המציאות החברתית שלנו והיא מעצבת ומשפיעה על אורך החשיבה שלנו כיחידים וכחלק מקבוצה.

להבין באמת כיצד התקשורת משפיעה על דעת הקהל

מסלול פסיכולוגיה בשילוב לימודי תקשורת הוא מסלול ייחודי מאוד ההופך למבוקש יותר ויותר בקרב הסטודנטים בארץ. רוב הסטודנטים מבינים שכדי להשתלב בהצלחה בעולם הקריירה התחרותי של היום כדאי להם להתמחות בשני תחומי עניין ולא באחד וכאשר מדובר בשני תחומים שפשוט משלימים זה את זה, המסלול הופך למוצלח במיוחד והוא מעניק יתרון ניכר לבוגריו במיוחד לסטודנטים שמעונינים לפתח קריירה בתחום התקשורת.
גם הפסיכולוגיה וגם התקשורת עוסקים בבני האדם, בהתנהגות שלהם ובגורמים המשפיעים על תפיסת המציאות שלהם ועל אופן חשיבתם, אין ספק שהיום התקשורת יודעת להשתמש היטב בידע שלה אודות אופיו של האדם ודרכי חשיבתו.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

התקשורת משתמשת מן הסתם גם בהבנה הפסיכולוגית שיש לה על אופיו של האדם ועל הגורמים אשר משפיעים עליו, לכן מטרת המסלול היא לא רק להבין את ההתנהגות האנושית, אלא גם להבין כיצד התקשורת משתמשת בכלים אלו ובאמצעים נוספים כדי להשפיע על החברה ועל התרבות שלנו. תוכנית הלימודים במסלול פסיכולוגיה ותקשורת מבוססת על קורסי חובה הנוגעים בכול תחומי הפסיכולוגיה ומעניקים רקע יסודי ומעמיק במקצוע יחד עם מגוון של שיעורים מרתקים מתחום התקשורת המעניקים הבנה על המבנה, התפקוד, העקרונות והתהליכים שמופעלים על ידי אמצעי התקשורת השונים. במהלך הלימודים הסטודנטים גם חוקרים כיצד התקשורת מעצבת את דעת הקהל ובאלו דרכים היא נוהגת לעשות זאת.

אפשרויות קריירה

אנשי עסקים ובעלי חברות בכל תחומי הרדיו, האינטרנט, הטלוויזיה והתקשורת הכתובה זקוקים לאנשים שיש להם הבנה עמוקה כיצד התקשורת משפיעה על דעת הקהל, הבנה זו עוזרת לאנשי התקשורת ליצור תכנים איכותיים ואפקטיביים אשר ישיגו את מטרתם בין אם מדובר בפרסומת, במסע שיווק, יחסי ציבור, או בשכנוע אנשים בצדקת עמדה כזו או אחרת. בוגרים שסיימו מסלול זה יכולים גם להמשיך לתואר שני בלימודי הפסיכולוגיה ולעבוד לאחר מכן כפסיכולוגים קליניים.

איפה לומדים

ניתן ללמוד במסלול פסיכולוגיה וניהול גם במכללות וגם במוסדות להשכלה גבוהה כגון: אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן גוריון, מכללת רמת גן, המכללה האקדמית למנהל, המרכז האקדמי פרס, האוניברסיטה הפתוחה, המכללה למדעים בראשון לציון, מכללת פתח תקווה ועוד.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר