תקשורת ועיתונאות

לקבל את הכלים המקצועיים להשתלב בהצלחה בתחום העיתונאות

למרות שהיום נראה כי האינטרנט והמגזינים החדשותיים שנמצאים באתרים השונים דוחקים את רגלי העיתונות הכתובה, עדיין מעמדה של העיתונאות הכתובה נותר יציב מכובד וחשוב מאוד. העיתונאות היא אחד הכלים העיקריים שבהם משתמשת תקשורת ההמונים כדי להעביר חדשות, ידע, דעה, אקטואליה ועוד לציבור הרחב.

לימודי תקשורת ועיתונאות מתרכזים במקצוע העיתונאות תוך הענקת הבנה וידע כיצד תקשורת ההמונים עובדת בכלל, מה הן נקודות החוזק שלה, מה הן נקודות החולשה וכיצד מבצעים את התפקידים הרבים הקשורים בעיתונאות ובתחומים המקבילים אליה כגון: טלוויזיה ורדיו בצורה הטובה והאיכותית ביותר, גם מבחינת אתית מוסרית וגם מבחינה מקצועית, תוך שימת דגש על המציאות הישראלית שנחשבת למציאות מאוד מיוחדת מבחינת ההיבטים התרבותיים, החברתיים וההיסטוריים שלה.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת מסלול לימוד עיתונאות ותקשורת היא להעניק לסטודנטים ארגז כלים ראוי לעבודתם בעיתונאות ובמקצועות הנושקים לה, בין אם מדובר בכתבים, עורכים, בעלי טור אישי וכדומה, על העוסקים בתחום להכיר על בוריה את תקשורת ההמונים דרכי פעולתה, המגבלות החוקיות שלה והשפעתה על התרבות. באופן מעשי ומעמיק הסטודנט צריך להבין במה כרוכה עבודה בעיתונאות כדי להפוך לאיש מקצוע אחראי, אתי ומוסרי המודע גם ליכולותיו המקצועיות וגם למגבלותיו.

הסטודנטים ילמדו במסלול זה לא רק להבין את דרכי פעולת התקשורת, אלא גם לפתח חשיבה אסטרטגית, אינדיבידואליסטיות מקורית שלהם זקוק כל אחד שרוצה להצליח בתחום העיתונאות. בנוסף לכך הלימודים יתרכזו בתולדות התקשורת וגם במהפכת האינטרנט אשר גורמת לעיתונאות לחפש דרכים חדשות ויצירתיות להביע את עצמה.

חלק מבתי הספר המלמדים את מסלול התקשורת והעיתונאות מאפשרים לסטודנטים להתנסות בעבודת שטח מעשית.

אפשרויות קריירה

בנוסף למקצועות הקשורים בעיתונאות כגון: כתב שטח, כתב ידיעות, עורך עיתון, שדרן, מגיש תוכניות טלוויזיה, איש רדיו וכדומה ניתן להשתלב במקצועות אחרים בתחום התקשורת כגון: הסברה, יחסי ציבור, דוברות, כתיבה תכנים לאתרי אינטרנט, ניהול אתרים, פרסום וכדומה.

איפה לומדים

ניתן ללמוד עיתונאות ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, המכללה האקדמית גליל מערבי, בית הספר חשיפה ועוד.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר