תקשורת וסוציולוגיה

להבין את יחסי הגומלין וההדדיות בין התקשורת לבין הסוציולוגיה

השילוב בין סוציולוגיה לתקשורת הוא שילוב טבעי ונכון מכיוון ששני התחומים עוסקים בחקר ובניסיון להבין את התנהגות האדם בתוך החברה, מדע הסוציולוגיה חוקר את ההתנהגות האנושית בהקשר החברתי שלה, כאשר ההקשר החברתי יכול להיות: מדינה, משפחה, שכנים, סביבה, עבודה וכדומה. הסוציולוגים מנסים להבין כיצד האדם מקיים קשרים עם החברה ומדוע הוא בוחר לקיים קשרים אלו או אחרים.
התקשורת גם היא עוסקת כמובן בקשר שבין האדם ולחברה, כאשר תקשורת ההמונים מבוססת בדרך כלל על העברת מסר מסוים לציבור אנשים באמצעות אמצעי המדיה השונים ובדיקה האם המסר הצליח להיקלט ולהשפיע אם לאו.
השילוב בין שני המדעים הללו תקשורת וסוציולוגיה מאפשר לסטודנטים להבין כיצד התקשורת משפיעה על התנהגות האדם בחברה וכיצד אפשר לתרום את ההבנה הסוציולוגית של האדם והתנהגותו בחברה לתוך המסר התקשורתי אותו הם רוצים להעביר.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מטרת מסלול לימודי תקשורת וסוציולוגיה היא להעניק ידע בסיסי מעמיק בכול אחד מהתחומים הללו וגם לאפשר לסטודנטים להבין את יחסי הגומלין ההדדיים שמתקיימים בין התקשורת לבין הסוציולוגיה, כיצד כל תחום משפיע על התחום האחר ואיך אפשר לנצל את הידע החברתי סוציולוגי באמצעי התקשורת השונים.
קורסי החובה שנלמדים במסלול זה בדרך כלל הם: תיאוריות סוציולוגיות, החברה הישראלית, מדעי החברה, חשיבה חברתית, תקשורת המונים, תרבות ועוד.

התקשורת שהופכת יותר ויותר למוקד מרכזי בחיים של כולנו, בעיקר בעזרת האינטרנט שפרץ גבולות רבים, הוסיפה לביקוש הרב לאנשי תקשורת מיומנים בעלי השכלה נרחבת שמבינים מה הם העקרונות של התקשורת ואיך ניתן להשתמש בידע שלהם ובעקרונות אלו כדי להפוך את תקשורת ההמונים ליעילה ואפקטיבית יותר.

אפשרויות קריירה

אנשי תקשורת בעלי ידע בתחום הסוציולוגיה יכולים להשתלב בכל ענפי התקשורת כגון: טלוויזיה, התקשורת הכתובה, רדיו, משרדי פרסום, הדרכה, יחצנות, שיווק, אינטרנט ועוד. ניתן גם להמשיך ללימודי תואר שני בסוציולוגיה או תואר שני בתקשורת.

איפה לומדים

ניתן ללמוד במסלול תקשורת וסוציולוגיה גם באוניברסיטאות וגם במכללות כגון: האוניברסיטה הפתוחה, המרכז האוניברסיטאי אריאל, אוניברסיטת בן גוריון, המרכז האקדמי פרס, אוניברסיטת תל אביב, מכללת רמת גן ועוד.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר