תואר ראשון בתקשורת

תואר ראשון בתקשורת על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד-חוגי ודו-חוגי

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

אנגלית ברמה סבירה, עניין באקטואליה ובתקשורת.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

אין דרישה להתמחות לאחר הלימודים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי מעל הסף (כ-600 ומעלה).

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
יש לקרוא טקסטים רבים בעברית ובאנגלית, ללמוד למבחנים ולהגיש עבודות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

הלימודים הם לימודים עיוניים, הכוללים קריאה רבה של טקסטים. ישנו חלק ריאלי קטן הקשור לסטטיסטיקה ושיטות מחקר.

להכיר את מאחורי הקלעים של עולם התקשורת

תואר ראשון בתקשורת
צילום: Psychology Pictures

לימודי תואר ראשון בתקשורת מעניקים לתלמיד הכרה, הבנה ויכולת ניתוח של תהליכי תקשורת המתקיימים בחברה כמו גם של אמצעי התקשורת השונים. הלימודים לתואר ראשון בתקשורת הם לימודים אינטרדיסציפלינריים, כלומר כוללים בתוכם קורסים ממגוון של נושאים ותחומי מחקר.

הרציונל שעומד מאחורי הלימודים המגוונים הללו היא שתקשורת היא אלמנט בסיסי בחיים האנושיים, ועל כן על מנת להבין את מאפייני התקשורת בין אנשים ולחקור אותה, יש חשיבות להעמיק את הידע של הסטודנט בגישות מחקר שונות. לפיכך, ניתן למצוא במסגרת לימודים לתואר ראשון בתקשורת קורסים במדעי החברה השונים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, מדע המדינה, כלכלה וניהול, קורסים במדעי הרוח כמו פילוסופיה, היסטוריה וספרות, וקורסים מתחום מדעי המחשב והטכנולוגיה.

נוסף על כך, נלמדים קורסים ספציפיים לתחום התקשורת כמו תקשורת המונים, תקשורת פוליטית, חופש העיתונות, תקשורת חזותית ופסיכולוגיה של התקשורת. במהלך התואר לומדים הסטודנטים גם שיעורים בשיטות מחקר סטטיסטיות על מנת לאפשר להם להמשיך במחקר בתחום התקשורת.

הלימודים לתואר ראשון בתקשורת הם לימודים עיוניים בעיקרם, כלומר הם אינם לימודים מקצועיים המכשירים עובדים לתחום התקשורת, אלא מעניקים כלים תיאורטיים להבנה ומחקר של תחום התקשורת. עם זאת ניתן בחלק מהאוניברסיטאות לשלב את הלימודים עם התנסות מעשית במקצועות התקשורת כמו טלוויזיה, רדיו ועיתונאות. באוניברסיטת תל אביב למשל, ניתן לשלב את הלימודים בתקשורת עם לימודי תקשורת מעשית בבית הספר "כותרת".

קהל יעד לתואר ראשון בתקשורת

לימודי תואר ראשון בתקשורת מתאימים לאנשים עם עניין באקטואליה, רצון לעבוד בתחום התקשורת ויכולת להתמודד עם קריאה של טקסטים רבים, מכיוון שרוב הקורסים הנלמדים במסגרת התואר הראשון הם קורסים עיוניים ממדעי החברה והרוח. יש לציין, כי הלימודים כוללים גם פן ריאלי מסוים, מכיוון ששיטות המחקר של תחום התקשורת הן סטטיסטיות בעיקרן.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

לאחר התואר הראשון הבוגרים יכולים להשתלב בתחומי התקשורת השונים בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט וברדיו בתפקידי כתיבה, הגשה, הפקה, עריכה ובימוי. כמו כן, ניתן להמשיך בלימודים אקדמאיים לתואר שני ולדוקטורט ולעסוק בחקר תחום התקשורת. חשוב לציין שוב כי הלימודים בתקשורת הם לימודים עיוניים ועל כן אינם מבטיחים לסטודנטים השתלבות בתחום התקשורת.

בוא להבין את עולם התקשורת מסביבך

לסטודנטים שיבחרו בלימודים לתואר הראשון בתקשורת צפויים לימודים מעניינים ביותר, מכיוון שהלימודים משלבים בתוכם תחומי ידע שונים ממדעי החברה והרוח. במהלך הלימודים ילמד הסטודנט להבין ולחקור את התקשורת על תחומיה השונים, הן בפן הסוציולוגי של תקשורת בין אנשים והן בפן המעשי והטכנולוגי של אמצעי התקשורת. הלימודים יכולים לאפשר לבוגרים האמביציוזיים להשתלב בתקשורת לאחר לימודי התואר הראשון.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר