להיות איש תקשורת

בעל המקצוע

אנשי תקשורת עובדים בתחומים השונים של התקשורת כגון: שדרני רדיו, עיתונאים, מגישי תוכניות, אנשי טלוויזיה, כתבי תוכן באינטרנט, כותבי תחקירים, אנשי דוברות ויחסי ציבור ועוד תפקידים רבים. ניתן לומר שהמאפיין העיקרי של איש התקשורת הוא העובדה שמדובר באדם בעל דעה מוצקה מאוד, בתחום ספציפי או במספר תחומים, בעל כשרון ויכולת להביע את דעתו ולהעביר אותה באמצעות המדיה הכתובה, ברדיו או באינטרנט לאנשים אחרים, מתוך מטרה לשכנע אותם בצדקת דרכו או דבריו.
אנשי תקשורת הינם פעמים רבות בעלי חוש מוסר וצדק מפותחים מאוד, אשר רוצים לגרום לשינויים חברתיים על ידי יצירת מעורבות ושכנוע הקהל בצדקת דעתם.

איך נראה יום עבודה

אנשי תקשורת רבים הינם עצמאיים העובדים במספר תחומים כגון: איש רדיו ובעל טור קבוע בעיתון, מגיש תוכנית טלוויזיה ותחקירן וכדומה. אנשי מקצוע אחרים פונים לעבודה כשכירים בתחום הדוברות, שיווק ומשרדי פרסום.

העבודה הנדרשת מאיש התקשורת היא עבודה יצירתית מאוד, כאשר בכול פעם איש התקשורת צריך להמציא את עצמו מחדש לחשוב, לכתוב ולמסור תכנים מקוריים אשר ישכנעו וישפיעו. העבודה פעמים רבות נעשית על פי פרוייקטים ספציפיים כגון: עבודת תחקיר, כתיבת כתבות מוזמנות ועוד.

התמחויות

אנשי תקשורת רבים יגלו שהידע שלהם בתקשורת וכיצד פועלת התקשורת מאפשר להם להתקדם לתפקידים של דוברות, יחסי ציבור ואפילו פוליטיקה. בכול תחום שבו נדרשת עבודת שכנוע קהל, איש התקשורת יכול להביא תועלת רבה. אנשי תקשורת רבים הופכים ממש לסליברטאים בזכות עשייתם הרבה בתחום התקשורת. יאיר לפיד הוא דוגמה מצוינת לאיש תקשורת רב פעלים אשר עסק במהלך הקריירה שלו גם כמנחה טלוויזיה, עיתונאי, סופר ישראלי וכיום הוא מגיש את אולפן שישי, יאיר לפיד היה גם הפרזנטור בפרסומות של בנק הפועלים וכיום רבות השמועות כי הוא מתכנן כאביו יוסי לפיד לפנות לפוליטיקה.

שוק העבודה והשכר

ההשתלבות בתחום התקשורת בארץ אינה פשוטה בכלל, כאשר תסריטאי מתחיל יכול להרוויח כ- 4,500 ₪ לחודש ואילו עיתונאי מצליח יכול להרוויח 14,000 לחודש ואף יותר, אין ספק שככול שאיש התקשורת הופך למפורסם וידוע יותר כך עולה משכורתו והוא אפילו יכול להתעשר בזכות הקריירה שלו.

מקצועות ייחודיים, יתרונות בשוק

כול המקצועות הקשורים לאנשי תקשורת נחשבים למקצועות מיוחדים ומרתקים, מכיוון שבכול אחד מהתפקידים הללו: עיתונאי, תסריטאי, איש יחסי ציבור, תחקירן ועוד. נדרשת מידה גדולה מאוד של יצירתיות והתפקיד משתנה ומתפתח במהלך השנים.
למרות שההשתלבות בתחום התקשורת אינה פשוטה בכלל, התמדה וכשרון הם המפתחות להצלחה, לכן אם אתם מרגישים שיש לכם את זה ואתם מוכשרים בטירוף, ההתמדה והאמונה בעצמכם, יחד עם לימודי תקשורת מתאימים יעשו בשבילכם את העבודה בסופו של דבר.

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי תקשורת
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר