תואר ראשון בקרימינולוגיה

איפה הכי כדאי ללמוד קרימינולוגיה? בואו ללמוד על המסלול המרתק של לימודי קרימינולוגיה המשלב פסיכולוגיה, אנתרופולוגיה, חקר הפשע ועוד.

תואר ראשון בקרימינולוגיה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי או דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

יכולות שינון, ניתוח ועיבוד חומר עיוני.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

אין צורך בהתמחות.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

לימודים עיוניים רבים, בחינות והגשת עבודות.

להכיר את הצד האפל של האדם והחברה

תואר ראשון בקרימינולוגיה
צילום:jondoeforty1

מטרתם של לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה היא להקנות לתלמידים ידע והיכרות בסיסיים עם תחומי ההתנהגות הנורמאלית וההתנהגות המוגדרת כסטייה חברתית, כמו גם כלים ויכולות שיאפשרו להם לעסוק בחקר הגורמים השונים לעבריינות והדרכים השונות בהן ניתן להתמודד איתה.

רוב תוכניות הלימוד לתואר ראשון בקרימינולוגיה מוגדרות כלימודי קרימינולוגיה ואכיפת חוק, שם המעיד על שילוב התכנים התיאורטיים עם היבטים מעשיים. כך יכולים הסטודנטים להתוודע הן לעבריינות לסוגיה, מאפייניה השונים והגורמים לה, כמו גם לצדו השני של המטבע הקרימינולוגי – עולם אכיפת החוק. האמצעים העומדים לרשותו והדרכים השונות בהן הוא מנסה להתמודד עם תופעות של סטייה חברתית פלילית וכזו שאינה פלילית בהכרח. שילוב זה של תחומי ידע משלימים חיוני לסטודנטים הלומדים לתואר הראשון בקרימינולוגיה ומעוניינים להשתלב במערכת אכיפת החוק על זרועותיה השונות, או בגופים שונים הפועלים במקביל לה.

איפה כדאי ללמוד?

קורסים בלימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה


וידאו על לימודי קרימינולוגיה

על מנת לאפשר את השילוב בין ההיבטים השונים במסגרת לימודי הקרימינולוגיה ישלבו הסטודנטים לימודים השואבים משני תחומים מרכזיים: מדעי ההתנהגות ומשפטים. במסגרת קורסים שניתן לשייך לתחום מדעי ההתנהגות יילמדו נושאים כגון מבוא לפסיכולוגיה, פסיכופתולוגיה, סטייה חברתית ועוד. כמו כן, יילמדו גם קורסים מתחומי הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. מתחום המשפט יילמדו דיני ענישה על בוריים, סדר ההליך הפלילי, תיאוריות באכיפת חוק, אחריות פלילית, עבריינות נוער, סמים מסוכנים, הפשיעה בישראל, עבריינות מין, אסטרטגיות של מניעת פשיעה, שיטור קהילתי ועוד.

בנוסף, מרבית תוכניות הלימוד לתואר הראשון בקרימינולוגיה מחייבות השתתפות בהתנסות מעשית, במסגרת ארגונים ומסגרות שונים אשר מאפשרים לסטודנטים להכיר את התחום באופן בלתי-אמצעי ולהתרשם כיצד ניתן לתרגם את הידע התיאורטי שהם רוכשים במהלך לימודיהם – למציאות של פעולה בשטח. בין ארגונים אלה ניתן למצוא מועדוניות לנוער ולילדים בסיכון, "אנוש", "על"ם" ורבים אחרים.

קהל יעד לתואר ראשון בקרימינולוגיה

לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה מיועדים בעיקר למי שמעוניינים להשתלב בעשייה בפועל במסגרת ארגונים העוסקים באכיפת החוק, במניעת עבריינות או בשיקום עבריינים. כמו כן, הלימודים מתאימים לכול המתעניינים בהיבטים האפלים יותר של נפש האדם, בגבולות בין התנהגויות המוגדרות "נורמאליות" וכאלה המוגדרות "סוטות" ובהיבטים וההשלכות החברתיות של התנהגויות כאלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון בקרימינולוגיה

באופן טבעי, יוכלו בוגרי התואר הראשון בקרימינולוגיה להשתלב במוסדות אכיפת החוק כגון משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, משרדי חקירות למיניהם. כמו כן, הבוגרים יוכלו להשתלב במערכת החינוך, בין כמורים לקרימינולוגיה בבתי ספר תיכוניים ובין אם במסגרת תוכניות שונות למניעת אלימות בבתי הספר.

אלה המתעניינים בעבודה עם בני נוער יוכלו למצוא את מקומם במגוון רחב של ארגונים פרטיים או ארגונים מטעם רשויות מקומיות אשר עוסקים במניעת אלימות ועבריינות בקרב נוער בסיכון. כמו כן, הבוגרים יוכלו לעסוק בשיקום עבריינים, במניעת עבריינות סמים, בארגונים המשקמים נפגעי עבריינות מין ועוד תחומים רבים אחרים. בנוסף, אלה המעוניינים לעסוק במחקר אקדמי יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני ואף לדוקטורט.

לימודים לאלה שאינם מסוגלים להפנות את הראש הצידה

חברות שונות מגדירות באופן שונה מהו "פשע" ומהי עבריינות, מה מקובל ומה סוטה חברתית. כול חברה מסמנת את הגבולות באופן מעט שונה. עם זאת, לכולן משותפת עצם ההסכמה על כך שישנן התנהגויות מקובלות וישנן כאלה שאינן מקובלות. מה עושים עם זה, איך מגדירים מה זה מה, איך מבינים מה גורם לאדם לנהוג באופן שהחברה מגדירה עברייני ואיך להתמודד ולמנוע התנהגות כזו – כול אלה שאלות בהן עוסקים לימודי התואר הראשון בקרימינולוגיה. אם השאלות האלה מעניינות גם אתכם – יכול להיות שזה המקום עבורכם.

קבל מידע על לימודי קרימינולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי קרימינולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר