להיות קרימינולוג

בעל המקצוע

מקצוע הקרימינולוגיה כמעט בכל התחומים שהוא נוגע בו הוא מקצוע לא פשוט בכלל מכיוון שהוא עוסק בדרך כזו או אחרת בעברות על החוק, פשיעה, מעשי אלימות, פגיעה בנפש וברכוש סטייה חברתית, התנהגות פלילית, עברות מין, עבריינות נוער, עברות במשפחה ועוד, אבל אנשים רבים מוצאים תחום זה כמרתק מאוד בזכות המחשבה הפסיכולוגית המעמיקה בניסיון להבין את הסיבות העומדות מאחורי עברה או פשע כזה או אחר וגם בשל הניסיון לפתור תיקי פשיעה ומציאת העבריינים והכי חשוב בניסיון הבלתי פוסק למצוא דרכים למניעת סטיות, פשעים, עבירות ומעשי אלימות.

בחברה, שהאלימות בכלל והפשיעה בפרט הולכות וגוברות בה מדי שנה, יש חשיבות רבה, קיומית, להכשרת לקרימינולוגים מקצועיים, אשר יוכלו להבין ולנתח את הגורמים לפשיעה, את אופני הטיפול בה ואת הממשק שבו נושקים זה לזה פריעת החוק ואכיפתו – הפשע והעונש.

איך נראה יום עבודה

עבודתו של בוגר לימודי קרימינולוגיה הינה בהתאם למשרה שבה הוא עוסק, חוקרים במשטרה לדוגמה עובדים שעות רבות בניסיון לפענח תיקים פליליים ועבודתם כרוכה גם בעבודת שטח אינטנסיבית, בחקירת עדים וחשודים, איסוף ראיות ועוד, במקביל לעבודה משרדית. העבודה בתחום חקירת מעשי הפשיעה או בטיפול בעבריינים היא עבודה קשה ומאתגרת שפעמים רבות מלווה את הקרימינולוג הביתה ומדירה שינה מעיניו בגלל המקרים הקשים שהוא נחשף אליהם במהלך עבודתו. עבודתם של יועצים בתחום הקרימינולוגיה היא יותר משרדית ובעלת שעות קבועות ונוחות יותר, העבודה כוללת מתן ייעוץ למוסדות ציבוריים ופרטיים בעיקר בתחומים של חינוך ומניעת אלימות ופעולות עבריינות. ישנם גם קרימינולוגים שעובדים בעיקר כמרצים ובמסגרת עבודתם הם מרצים במקומות שונים החל ממוסדות לימוד אקדמיים וכלה במוסדות ציבוריים כגון: בתי כלא, מוסדות לעבריינים, מוסדות רווחה, עמותות וכדומה.

התמחות

ישנם מוסדות לימוד אשר מעניקים במסגרת לימודי הקרימינולוגיה אפשרות לעשות התמחות מעשית כבר במהלך הלימודים במוסדות הציבוריים הבאים: מועדוניות לילדים במצוקה, מתנ"סים, מרכזים לנוער בסיכון, בתי חולים פסיכיאטריים, בתי כלא, מוסדות לעבריינים, מרכזים לנשים מוכות ועוד. מטרת ההתמחות מחוץ לכותלי מוסד הלימודים, היא להעניק לסטודנטים לקרימינולוגיה ניסיון מעשי בעבודה עם אנשים שהיו קורבן למעשי אלימות, או עם העבריינים עצמם מתוך מטרה להחזירם למוטב, ניסיון מעשי זה יעזור לסטודנטים להבין את התחום בצורה טובה יותר וגם להשתלב מאוחר יותר בעבודה בתחום.

שוק העבודה והשכר

משכורתו של הקרימינולוג על פי אתר משכורת נעה בסביבות 10,000 ₪ בחודש, כאשר הוותק והניסיון עוזרים לשיפור השכר ותנאי העבודה. קרימינולוגים שעובדים כחוקרים פרטיים יכולים להרוויח משכורות של עד 45,000 ₪ בחודש כמובן בהתאם להצלחה שלהם בתחום החקירות הפרטיות ובהתאם לסוג החקירות שהם מבצעים.

יתרונות בשוק

לימודי קרימינולוגיה פותחים את השערים למגוון רחב מאוד של מקצועות כגון: חוקר במשטרה, עבודה כיועץ במערכות השיקום השונות, עבודה במוסדות האכיפה, עבודה במערכת המשפטית, הצטרפות לשב"ס, חוקר פרטי, עבודה בעמותות שונות ועוד.

קבל מידע על לימודי קרימינולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי קרימינולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר