קורס פסיכולוגיה

קורס פסיכולוגיה חיובית, חושף את האנשים לתחום הידע החדש הזה, הקורס מתמקד בהסברת העוצמות האנושיות ובשינויים החיובים שכל אחד מאתנו יכול לעשות בעצמו, שינויים אלו והכרת העוצמות הפנימיות גורמים לאנשים שהשתתפו בקורס למצות את הכי טוב, ממצבים נתונים.

שיפור החיים באמצעות שינוי הרגלי החשיבה

למרות היות תחום הפסיכולוגיה החיובית חדש יחסית, לפחות בהשוואה למדע הפסיכולוגיה הקלינית, הגישה של הפסיכולוגיה החיובית תופסת תאוצה חזקה מאוד, גם בקרב מטפלים בעיקר מטפלים אלטרנטיביים, וגם אצל גברים ונשים מכל גווני האוכלוסייה, אשר אין להם ידע מקצועי, או התנסות קודמת בתחום, אנשים אלו רוצים למצוא דרך פשוטה לשינוי דפוסי החיים שלהם ולהעצמה אישית.

הפסיכולוגיה החיובית טוענת ובצדק שניתן להרגיש מאושרים יותר, להצליח בתחומים שבהם נכשלנו בעבר, להיות רגועים יותר ועוד, באמצעות שינוי דפוסי המחשבה שלנו, מדפוסים שליליים לדפוסים חיוביים וכי בסופו של דבר מחשבות חיוביות יימשכו לתוך חיינו אירועים חיוביים.

תפקידו של המטפל או המאמן האישי הנעזר בפסיכולוגיה חיובית

המטפל בעזרת פסיכולוגיה חיובית, או המאמן האישי, מראה למטופל שלו כיצד דפוסי מחשבה קודמים שלו, גרמו לאותו מטופל לחזור על הרגלים ומעשים שרק הזיקו לו. לאחר מכן, המטפל מלמד את המטופל שלו טכניקות חדשות העוזרות לשנות אותם דפוסי חשיבה שליליים, את הטכניקות האלו, המטופל יכול לבצע בעצמו. המטפל עוקב אחר ההתקדמות של המטופל ותומך בו ברגעים של נסיגה. ישנם מטפלים בתחום הפסיכולוגיה החיובית, אשר מעדיפים להעביר את הנושא באמצעות סדנאות בקבוצות למידה קטנות ולא באמצעות טיפול פרטני.

מטרות הקורס

קורס פסיכולוגיה מתאים הן לאנשים פרטיים שרוצים ללמוד דרך חדשה ופשוטה לגרום לשינוי בחיים שלהם, וגם למטפלים אלטרנטיביים שרוצים לשלב את החשיבה החיובית, ביחד עם הטיפול האלטרנטיבי שהם מעניקים בתחום מקצועם.

מטרה נוספת של הקורס היא לתת לכל משתתף תובנות חדשות לגביי עוצמותיו ומעלותיו ולאפשר לו לחוות, תוך כדי הקורס, את הגידול באושרו הפנימי ואת השינויים החיוביים המתרחשים בחייו. הקורס מעניק לכל אדם כלים לחוות אושר, שביעות רצון ותחושה של סיפוק בכל יום.

הנושאים הנלמדים בקורס

הנושאים הנלמדים בקורס משתנים בין קורס אחד למשנהו, בעיקר מכיוון שישנם מספר שיטות לשינוי דפוסי המחשבה משליליים לחיוביים, ישנם מטפלים שמשתמשים במנטרות חיוביות שחוזרות על עצמן, ישנם מטפלים שנעזרים במדיטציה, או בדמיון מודרך וישנם כמובן שילובים של מספר טכניקות. חלק מהקורסים כוללים גם תחומים מדעיים יותר כגון: הבסיס המדעי לפסיכולוגיה החיובית, הביולוגיה של האושר וכדומה. מרבית הקורסים מתמקדים בעיקר בצד המעשי שכולל תרגול ולימוד הטכניקה. נושאים נוספים הנלמדים בדרך כלל בקורס פסיכולוגיה חיובית הינם: יצירת הישגים, הבנת המושג אושר, שינוי בעזרת הוקרה, סודות האושר, דרכים מעשיות להגדלת האושר, מימוש עצמי ועוד.

תנאי הקבלה לקורס

לקורס פסיכולוגיה חיובית כל אחד יכול להתקבל, גם ללא רקע בפסיכולוגיה או בסוגים אחרים של טיפול אלטרנטיבי, הקורס הוא פשוט וקל להבנה וליישום ותוצאותיו ניכרות מאוד מהר על פני השטח.

אופן לימוד הקורס

קורס פסיכולוגיה חיובית הוא בדרך כלל קורס מעשי שכולל תרגולים רבים, בתחילת הקורס מוסברת כמובן המתודיקה העומדת מאחורי התפיסה של הפסיכולוגיה החיובית, אבל השיעורים הבאים מתמקדים בדרכים ובטכניקות ליצירת שינויים בהרגלי החשיבה, לפעמים התרגול ניתן גם כשיעורי בית ולעיתים הוא מתבצע בסדנה.

סוג התעודה המתקבלת בסוף הקורס

סוג התעודה משתנה כמובן בהתאם למקום שבו נלמד הקורס, בדרך כלל התעודה היא תעודת סיום קורס, ישנם מקומות המעניקים תעודת התמחות, אבל היא בדרך כלל מחייבת השתתפות בפרקטיקום. במקרה של קורס פסיכולוגיה חיובית, לתעודה כמעט ואין משמעות, אלא להצלחה של הלומד ליישם את השיטות שהוא למד בקורס, מטפלים אלטרנטיביים רבים פשוט משלבים את הטכניקות שהם למדו בקורס, יחד עם שיטת הטיפול שלהם.

שכר הלימוד בקורס

שכר הלימוד הממוצע לקורס כזה הנמשך בדרך כלל מספר שבועות עומד על כ- 3,000 ₪.

שכר איש המקצוע

בדרך כלל מאמנים אישיים ומטפלים אלטרנטיביים משתמשים בשיטות הפסיכולוגיה החיובית, בפגישות שלהם עם המטופלים, הפגישות הן בדרך כלל פרטיות ומחירה של פגישה כזו הוא בממוצע בין 250 ₪ ל- 400 ₪. ככל שלמטפל האלטרנטיבי, או למאמן האישי יש יותר מטופלים, כך מן הסתם משכורתו תהיה גבוהה יותר.

מוסדות לימוד מומלצים המלמדים את הקורס

בית הספר i.c.u, בית הספר אסכולות (לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה), מכון מגיד ללימודי המשך, המרכז הבינתחומי הרצליה ועוד.

לסיכום

כל אחד יכול ללמוד בקורס פסיכולוגיה חיובית, מספר טכניקות אישיות, אשר יעזרו לו להיפטר מדפוסי חשיבה שליליים, לאמץ מחשבות חיוביות ובאמצעות כך לשפר את חייו, כמעט בכל תחום.

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר