פסיכולוגיה ופילוסופיה

יש אומרים שהשילוב המעניין ביותר ללימודים רוחניים ולהרחבת התודעה הוא השילוב בין פסיכולוגיה ופילוסופיה. שני תחומים שמנסים להבין את האדם מגישות שונות. בוא לקרוא למה כדאי לבחור בלימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה.

מהו מסלול פסיכולוגיה ופילוסופיה?

הדרך הפשוטה ביותר להסביר אודות המסלול הוא לשאול אתכם – האם אתם רוצים להיות חכמים יותר? זהו המסלול האידיאלי לכך. אפשר ללמוד פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטאות כגון אוניברסיטת תל אביב או האוניברסיטה הפתוחה, המציעות מסלול המשלב בין שני התחומים הפופולריים ביותר של מדעי הרוח ומדעי החברה. בתואר דו חוגי זה, לומדים על הוגי הדעות והחוקרים הטובים ביותר של ההיסטוריה, ומפתחים את החוכמה והידע הבינאישיים.

מה לומדים?

בתואר לומדים על נושאים מפסיכולוגיה כגון שיטות מחקר, פסיכולוגיה פיזיולוגית, תפיסה, פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכולוגיה חברתית. בנוסף תלמדו על נושאים בפילוסופיה כגון: אתיקה, לוגיקה, מטאפילוסופיה, מטאפיזיקה ואסתטיקה. החל מאריסטו, קאנט,ניטשה והגל ועד פרויד, ויניקוט ומלאני קליין, בתואר המשולב אפשר לומר בבטחון שתצאו חכמים יותר.

למי מתאים תואר בפילוסופיה ופסיכולוגיה?

התואר מתאים למי שאוהב לקרוא הרבה, לחשוב על בעיות מורכבות ומופשטות ולהבין את נפש האדם והנושאים שהטרידו בני אנוש מאז שחר ההיסטוריה כגון: מהי משמעות החיים? מה קורה אחרי המוות? מהו המוסר הנכון ועוד.

תוכנית הלימודים לדוגמה

באוניברסיטה הפתוחה תמצאו את המסלול של פסיכולוגיה ופילוסופיה עם 123 נקודות זכות שיש לעבור אותם באופן הבא:

13 נ"ז קורסי תשתית: שיטות מחקר במדעי החברה: עקרונות המחקר וסגנונותיו, יישומי מחשב למדעי החברה, מבוא לסטטיסטיקה א' לתלמידי מדעי החברה, מבוא לסטטיסטיקה ב' לתלמידי מדעי החברה והתנסות במחקר, רגרסיה וניתוח שונות.

52 נ"ז של לימודי פסיכולוגיה 40 נ"ז חובה ו – 12 נ"ז בחירה. פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגנטיבית, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית: מינקות להתבגרות, פסיכופתולוגיה, מבחנים פסיכולוגיים: תאוריה ומעשה, אישיות: תאוריה ומחקר והשתתפות במחקרים בפסיכולוגיה.

בנוסף תלמדו שני קורסי בחירה כגון: פסיכולוגיה בין-תרבותית, היסטוריה של הפסיכולוגיה, נוירופסיכולוגיה קוגניטיבית.

58 נ"ז בלימודי פילוסופיה הכוללות: 28 נ"ז לימודי חובה ו – 30 נ"ז בחירה. הקורסים: מבוא ללוגיקה, פילוסופיה יוונית: מתאלס עד אריסטו, מדיקרט עד יום: פילוסופיה במאות ה-18-17, עיון ב"הקדמות" של קאנט ובעיות בפילוסופיה של המוסר. קורסי הבחירה בפילוסופיה מחולקים לשלוש קטגוריות: תולדות הפילוסופיה החדשה (סוגיות מרכזיות בפילוסופיה אנליטית ומבוא לפילוסופיה אירופית מודרנית), מבואות תחומיים (פילוסופיה של הנפש בתקופתנו, מבוא לאסתטיקה, פילוסופיה יהודית בימי הביניים מרב סעדיה גאון עד הרמב"ם), וקורסי בחירה מתקדמים (היסודות הפילוסופיים של מדעי הקוגניציה, דת ומדינה: היבטים פילוסופיים, בעיות נבחרות בפילוסופיה של המדע)

מה עושים לאחר התואר?

התואר נמשך שלוש שנים, אחריו יהיה לכם תואר בפילוסופיה ופסיכולוגיה. מי שמסיים יכול להמשיך לקריירה אקדמית, בהתחלה בתואר שני (M.A) בפסיכולוגיה או במקצועות מדעי הרוח. בנוסף אפשר להמשיך לפסיכולוגיה קלינית ולתחום הטיפולי, לעבוד בתחום הכתיבה והעריכה, או להשתלב בתחום משאבי אנוש.

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר