פסיכולוגיה וכלכלה

המשותף ללימודי פסיכולוגיה וכלכלה הוא הניתוח, המעקב והמחקר אחר מאפייני התנהגות שונים והשפעתם על חיינו ועל הסביבה.

שילוב מנצח של יכולת ריאלית והבנה של הנפש

שני התחומים, פסיכולוגיה וכלכלה שייכים לפקולטה למדעי החברה ונלמדים במסלול של תואר ראשון ושני. לימודי הכלכלה מתרכזים בעיקר בהשפעות המקרו והמיקרו כלכליות של תהליכים על חברות, ארגונים, עסקים וכמובן עלינו האזרחים ולימודי הפסיכולוגיה מתעסקים במחקר ההתנהגות של בני האדם, הסיבות להתנהגות זאת, ניסיון לנבא התנהגות עתידית וטיפול באנשים הזקוקים לכך לאור הפעולות וההתנהגות שלהם.

שילוב תחום הפסיכולוגיה ותחום הכלכלה יוצר מסלול לימודי מרתק ומעניין הכולל תחומים חשובים ומעשיים הנוגעים לכולנו – ההתנהגות הכלכלית והאישית של בני האדם וההשפעה של התנהגות זו על חייהם, יחד עם ההבנה כיצד הפסיכולוגיה משפיעה ומשנה את הכללה בחברה כולה בכלל ובעסקים קטנים בפרט. לימודי פסיכולוגיה וכלכלה לתואר ראשון מכשירים אנשי מקצוע בשני תחומים אלו, כאשר ידוע וברור כי המניעים הפסיכולוגיים משפיעים מאוד על ההחלטות הכלכליות, בתום הלימודים במסלול מיוחד זה, ניתן להשתלב בקלות בעבודה בתחום הכלכלי.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

מסלול פסיכולוגיה וכלכלה כולל בתוכו קורסים משני העולמות, ביצוע עבודות מחקר קבוצתיות ואישיות תוך העמקה בחקר המין האנושי.

הקורסים בתחום הפסיכולוגיה במסלול זה הינם בין השאר: פסיכולוגיה בין תרבותית, פסיכולוגיה של המינים,מבחנים פסיכולוגים, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה התפתחותית, מדעי ההתנהגות,פסיכולוגיה פיסיולוגית, פסיכולוגיה חברתית, מבוא לפסיכולוגיה, העדפה ובחירה חברתית, קשב חזותי, עמדות ושכנוע, ליקויי קריאה, היסטוריה של הפסיכולוגיה, הזדהות עם קבוצות, פסיכולוגיה של השואה, הפסיכולוגיה של השיפוט האינטואיטיבי, שינה והפרעות שינה בילדות, נוירו פסיכולוגיה קוגניטיבית ועוד.

הקורסים הנלמדים בתחום הכלכלה במסלול זה הינם בין השאר: כלכלה ציבורית, חשבונאות, סטטיסטיקה, כלכלת תעשיה, כלכלת ישראל, תורת המימון, מקרו כלכלה, מיקרו כלכלה, תורת המחירים, מושגי יסוד באקונומטריקה, כלכלת ישראל, מוסר ועסקים, כלכלה בין דורית, ועוד. הבנת המניעים הפסיכולוגיים לביצוע החלטה כלכלית, הינה הבנה יסודית וחשובה מאוד, במיוחד בתחום של השקעות וניהול השקעות, כאשר מנהלי תיקים רבים ומשקיעים טוענים שההצלחה או הכישלון בתחום זה תלויים בדבר אחד בלבד – בדרך החשיבה של המשקיע.

אפשרויות קריירה

לימודי פסיכולוגיה וכלכלה מאפשרים לסטודנטים בוגרי מסלול זה להשתלב במקומות עבודה רבים ומגוונים כגון: עסקים הפועלים במסגרות חברתיות, עמותות שונות, בנקים, חברות הייטק, מחלקות משאבי אנוש, ריכוז כוח אדם, הדרכה, השמה, שוק ההון, ייעוץ והשקעות, חברות פרטיות, פיננסים ועוד. בנוסף ניתן להמשיך ללימודים לקבלת תארים מתקדמים או תעודת הוראה. לאחר תום הלימודים ניתן להשתלב מיידית בעבודה במשרה בכירה, לרוב הלימודים עיוניים ומעשים המאפשרים התנסות של הסטודנט בתחום עוד בזמן הלימודים עצמם.

איפה לומדים

ניתן ללמוד במסלול של פסיכולוגיה וכלכלה גם במכללות וגם באוניברסיטאות כגון: האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת תל אביב, מכללת רחובות,מכללת רעננה, המכללה למדעים ראשון לציון, המכללה האקדמית אחוה, מכללת רמת גן ועוד.

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר