מידע הכרחי למועמד לפסיכולוגיה

עובדות על תחום הלימודים

  • הפסיכולוגיה מחפשת את דרכה, על פי הדיווחים במגזין Ynet, באוניברסיטה העברית שוקלים להעביר את לימודי הפסיכולוגיה לקמפוס המדעים בגבעת רם. הפסיכולוגיה נולדה כפילוסופיה וכשייכת למדעי הרוח, אבל מכיוון שהיא מושפעת ממודלים ומתודולוגיות במדעי הטבע והחברה היא נוטה גם לתחום המדעים. מחלקות רבות לפסיכולוגיה בארץ החלו לגעת במחלקות לביולוגיה ולפיסיקה וגם להשתלב בפקולטות למדעי החיים והטבע.
  • בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה קלינית נדרשים לעבור ארבע שנות התמחות כדי לקבל הסמכה כפסיכולוגיים קליניים. על פי בדיקה של מגזין דהמרקר, מתמחה בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית יכול להרוויח רק 23 ₪ לשעה במהלך תקופת ההתמחות שלו. 95% מהמתמחים בפסיכולוגיה מועסקים במגזר הציבורי – מרפאות ציבוריות, בתי חולים ובצה"ל היתר מועסקים במגזר הפרטי ושכרם נע בין 2,500 ₪ ל- 3,000 ₪.

מחקרים וחדשות עדכניים

  • הביקוש ללימודי הפסיכולוגיה דורג במקום השמיני אחרי לימודי הנדסה, מנהל עסקים וסיעוד, על פי בדיקת המרכז הארצי לבחינות והערכה לשנת 2009. במקום הראשון נמצאים לימודי מחשבים. לימודי משפטים הגיעו למקום ה- 10, הידיעה פורסמה באתר Nana10.
  • פעילות גופנית מפחיתה את רמת הדיכאון על ידי העלאת רמת האנרגיה, העלאת הביטחון העצמי, העלאת תחושת השליטה בחיים, סיוע בהורדת מתח, שיפור איכות השינה, שיפור הבריאות והסטת מחשבות מטרידות. פעילות גופנית כגון הליכה או ריצה קלה הן המומלצות ביותר בזכות העלאת רמת האנדורפינים. במחקר שנערך על ידי המרכז הפסיכיאטרי באוניברסיטה בדנמרק נמצא קשר הפוך בין זמן ההתערבות הקלינית לטיפול בדיכאון לבין ההשפעה של האימון הגופני על הדיכאון.
  • מחקר בפסיכולוגיה שנערך על ידי פסיכולוגים מאוניברסיטת הארוורד מאשש את משנתו של בודהה כי האושר נמצא כאן ועכשיו, ואילו המחשבות הנודדות הן אלו שגורמות לנו להיות אומללים ולסבל. הרגעים המאושרים שלנו בחיים הם הרגעים שבהם אנחנו ממוקדים לחלוטין בדבר שבו אנחנו עוסקים באותו רגע. המחקר פורסם מגזין מעריב האינטרנטי.

תוכניות וסרטונים לצפייה

ספרים מומלצים

  • ללמוד מן החיים מאת קייסמנט פטריק
  • מיומנות הטיפול המשפחתי מאת מינושין סלוואדור
  • ילדים עם הפרעה דו קוטבית מאת ל.פאאדה/ב.אוסטין
  • פרויד האיש ארכיאולוג של הנפש מאת פלם לידיה

שאלות נפוצות

כמה זמן נמשכים לימודי פסיכולוגיה?
לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון נמשכים כארבע שנים, אבל כדי לעסוק בפסיכולוגיה קלינית נדרשים גם לימודי תואר שני והתמחות של ארבע שנים.

האם אני חייב לבחור התמחות במקצוע?
במקצוע הפסיכולוגיה צריך לבחור התמחות ספציפית בדרך כלל החל מהשנה השנייה ללימודים, ההתמחויות הן בדרך כלל: פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה ארגונית ותעשייתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה שיקומית ונוירופסיכולוגיה.

מה הוא גובה שכר הלימוד ללימודי פסיכולוגיה?
שכר הלימוד לתואר ראשון בפסיכולוגיה נע בין כ- 12,000 ש"ח לשנה ל- 32,000 ₪ לשנה.

האם תנאי הקבלה למסלול לימודי פסיכולוגיה הם קשים?
עקב הביקוש הרב ללימודי פסיכולוגיה סף הקבלה ללימודים הוא גבוה במיוחד והוא בדרך כלל מהווה שילוב בין ממוצע בגרויות לבין פסיכומטרי.

אתרי אינטרנט

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר