לימודי פסיכולוגיה קלינית

רוצים ללמוד פסיכולוגיה כדי לטפל באנשים? רק המסלול של לימודי פסיכולוגיה קלינית יאפשר לכם לעסוק בטיפול פסיכולוגי מקצועי ולטפל באנשים עם בעיות פסיכולוגיות שונות.

איך אפשר לעבוד בטיפול פסיכולוגי?

אנשים רבים פונים ללמוד תואר בפסיכולוגיה כי יש להם מטרה סופית לטפל באנשים. כל מי שרוצה לעבוד בטיפול בצורה מקצועית חייב לעבור את המסלול השלם הכולל: לסיים בהצלחה תואר ראשון בפסיכולוגיה, להצליח במבחן המתא"ם (המבחן שבודק התאמה לתואר השני), לעבור את מבחני הקבלה והראיונות האישיים, ולהתחיל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית.

לאחר שמסיימים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית יש לעבור פרקטיקום וסטאז' למשך עוד 4-6 שנים, ורק לאחר מכן אפשר לקבל אנשים לטיפול.

מהי הפסיכולוגיה הקלינית?

הפסיכולוגיה הקלינית עוסקת בניתוח ופתרון בעיות נפשיות. פסיכולוגים קליניים עוסקים במתן הערכות פסיכולוגיות, במחקר, בהוראה, בייעוץ וכמובן בטיפול פסיכולוגי.

הפסיכולוגיה הקלינית מטפלת בבעיות פסיכולוגיות שונות, בין היתר בהפרעות נפשיות ספציפיות (כמו טראומה, התמכרות, הפרעות אכילה, הפרעות שינה, קשיים בתפקוד המיני, דיכאון קליני, הפרעות חרדה, או פוביות), בהפרעות נוירופסיכולוגיות, בטיפול בילדים ומתבגרים, בייעוץ זוגי ומשפחתי, בפסיכולוגיה של הספורט ובפסיכולוגיה משפטית.

איפה לומדים תואר שני בפסיכולוגיה קלינית?

בארץ אפשר ללמוד פסיכולוגיה קלינית במוסדות הלימוד הבאים: אוניברסיטת תל אביב, חיפה, בר-אילן, בן-גוריון, האוניברסיטה העברית, במכללה האקדמית תל אביב יפו ובמרכז האקדמי רופין‏.

כמה מתקבלים ללימודי פסיכולוגיה קלינית בכל שנה?

כל שנה מתקבלים בין 10-20 סטודנטים חדשים לכל מוסד לימודים, סה"כ 60 סטודנטים. זאת מתוך מאות סטודנטים שמנסים להירשם. היצע נמוך זה גורם לכך שזהו מסלול מאוד מבוקש, שתנאי הקבלה אליו גבוהים במיוחד. כדי להתקבל לפסיכולוגיה קלינית יש צורך בציון ממוצע של התואר הראשון של לפחות 90, כתיבת קורות חיים או תיאור עצמי, 2-3 המלצות מממליצים בעקבות התנסות מעשית או מחקרית, וציון גבוה במבחן המתא"ם (בחינה לתארים מתקדמים בפסיכולוגיה, שמתקיימת מדי שנה על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, למועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה‏).

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פסיכולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר