תואר ראשון בסוציולוגיה

תואר ראשון בסוציולוגיה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי אך לרוב דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

שינון, קריאת חומר רב, ניתוח ויישום.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא סטאז'.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים בסגנונות שונים- פתוחים, סגורים, עבודות.

לחקור את החברה האנושית

תחום הסוציולוגיה עוסק בחקר החברה, התרבות, ויחסי הגומלין בין בני האדם. מטרת התואר הראשון בסוציולוגיה היא להקנות כלים לחקירת יחסי הגומלין בין בני האדם בהקשרים של תרבות, פוליטיקה, משפחה ועוד הקשרים חברתיים רבים, וכן לספק את מירב הידע התיאורטי בתחום על מנת להבין טוב יותר את ההקשרים הנוצרים בחברה. תחומי הלימוד המשולבים מגיעים מתחומי הפסיכולוגיה, קרמינולוגיה, אנתרפולוגיה, ומדעי ההתנהגות.

הנושאים בהם עוסקים לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה הם רבים ומגוונים ובניהם: דרכי התהוות התנהגויות במוסדות חברתיים שונים, מושגים כדוגמת: דת, ריבוד חברתי, משפחה, קבוצות בחברה, פמיניזם בחברה, קונפליקטים חברתיים, ועוד. ניתן למצוא התייחסויות חברתיות סוציולוגיות רבות בתוכנית הלימודים כגון: תיאוריות סוציולוגיות, מגדר ופוריון, תרבות וחברה, מיגדר, משפחה וחברה, פוליטיקה וחברה, עבריינות, דעת קהל, פיקוח חברתי, אי שיוון בחברה, סוציולוגיה סביבתית, תהליכי גלובליזציה, ועוד.

קהל היעד לתואר ראשון בסוציולוגיה

תואר ראשון בסוציולוגיה מיועד לאלו המתעניינים בנושאי החברה, התרבות, והתנהגויות האדם בהקשרים חברתיים שונים. אנשים אשר עיסוק וחקר בנושאי מרכיבי החברה וההתנהגויות מרתקים אותם, ורוצים להעשיר את עולמם האינטלקטואלי ולהרחיב את ידיעותיהם בתחום הסוציולוגי. אם חשוב לכם להבין 'כיצד משפיעה התנהגות המין האנושי על חיינו?' זהו המסלול עבורכם.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

בוגרי תואר ראשון בסוציולוגיה יוכלו להשתלב בחברות כוח אדם כסוציולוגים, בעמותות וחברות בתחום החברתי קהילתי, יש לציין כי העבודה הינה ברמה סוציולוגית בסיסית, ומי שמעוניין להמשיך ולהתמקצע בתחום יוכל להמשיך את לימודיו במסגרת לימודי תואר שני.

תואר שני בסוציולוגיה נחשב לאחד התארים המעניינים, את התואר ניתן ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי בשילוב מקצועות נושקים כאנתרופולוגיה, וסוציולוגיה ארגונית. מסיימי תואר שני בסוציולוגיה יכולים להשתלב במגוון רחב יותר של עיסוקים בתחום הסוציולוגי והטיפולי, ובהתאם למסלול ההתמחות שבחרו כדוגמת: עמותות חברתיות, משרד הרווחה, ארגונים חברתיים, חברות השמה, ייעוץ, חקר דעת קהל ועוד.

להבין דפוסי התנהגות

לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה מציגים הכרה בסיסית של עולם החברה, התרבות, והקשריו החברתיים השונים של האדם הפועל בה. את התואר הראשון בסוציולוגיה ניתן ללמוד לרוב, במסלול דו חוגי עם תחומי דעת נושקים כאנתרפולוגיה, חינוך, משפטים, פסיכולוגיה, כלכלה, מדעי החברה ועוד אפשרויות מרובות אחרות.

על מנת לעסוק בחקר או להחזיק במשרות בכירות בתחום, יש צורך להמשיך וללמוד לתואר השני. דרישות הקבלה הן סבירות וממוצעות ותוכנית הלימודים מציעה נושאים וקורסים מגוונים ומעניינים, בעלי היקף רחב ברמת קושי סבירה ובכללם: מגמות בחברה הישראלית, פסיכולוגיה חברתית, תיאוריות בסוציולוגיה מודרנית, סטטיסטיקה, תיאוריות אישיות, החברה הישראלית, תיאוריות סוציולוגיה קלאסיות, פערים ואי שוויון, כלכלה חברתית ועוד.

קבל מידע על לימודי סוציולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי סוציולוגיה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר