10 סיבות ללמוד משפטים

לימודי משפטים הם כנראה הלימודים הפופולאריים והנפוצים ביותר באקדמיה הישראלית. בכל שנה, מסיימים מאות ואף אלפי עורכי דין חדשים את לימודיהם ומתחילים את דרכם בשוק העבודה במגוון תחומים ותפקידים. מה יש במקצוע עריכת הדין שהופך אותו לכה מבוקש? או במילים אחרות, מדוע בעצם כדאי בכלל ללמוד משפטים?

1. מגוון אפשרויות תעסוקה

תואר במשפטים מאפשר לבוגרים להשתלב בשוק העבודה באופן כמעט ודאי. זהו אחד התארים הרב גוניים ביותר מבחינת אפשרויות תעסוקה, בעוד בוגרים יכולים לעבוד במגוון אדיר של תחומים ולא רק בעריכת דין. עורכי דין יכולים לבחור מבין מגוון תחומי התמחות, כך שכל אחד יכול לבחור כיוון בעל עניין אישי עבורו. כל ענפי המשק זקוקים למשפטנים ואכן בוגרים משתלבים במגזר הציבורי, במגזר העסקי, ממשיכים באקדמיה או יכולים לעבוד בתור אקדמאים כמעט בכל תפקיד אפשרי.

עוד על אפשרויות התעסוקה של עורכי דין

2. כדי לעזור לאנשים

בסיסו של עולם המשפט הוא עזרה לאנשים. בוגרי משפטים מקבלים הזדמנות איכותית, רלוונטית וייחודית לעזור לאנשים רבים להתמודד עם בעיות מגוונות בכל תחומי החיים. בוגרי לימודי המשפטים, יכולים להשתלב למשל בעמותות המסייעות לנזקקים מול הרשויות, במגזר הציבורי בתפקידים משמעותיים שמהותם סיוע לאנשים ושיפור החיים בחברה ועוד.

עזור לחברה במסלולים כמו משפטים ועבודה סוציאלית

3. בגלל האתגר האינטלקטואלי

אי אפשר להתעלם מהאתגר האינטלקטואלי שמושך רבים ללמוד את התחום המשפטי. לימודי משפטים מצריכים יכולות אנליטיות, חשיבה מורכבת ויצירתית, זיכרון חד ועוד מגוון יכולות שכליות ותפישתיות. אכן, בוגרי לימודי המשפטים נהנים מרווחים אישיים ומקצועיים רבים אפילו אם הם לא עוסקים במשפט באופן פעיל.

עוד על הסילבוס של משפטים

4. כדי לשפר את החברה ולשמור עליה

עורכי דין נמצאים בתפקידי מפתח מבחינת רמת הידע שלהם והמעמד המקצועי בו הם נמצאים, מה שמאפשר להם לפעול למען הגנה על החברה מפני רעות חולות למיניהן וגם לנסות לשפר אותה. זוהי סיבה אצילית למדי מתוך שלל הסיבות ללימודי משפטים, אך היא אמיתית ורלוונטית לחלוטין. כפי שעורכי דין יכולים לסייע לאנשים בודדים או לקבוצות במאבקים משפטיים שונים ובייעוץ משפטי, כך עורכי דין יכולים לכהן בתפקידים ציבוריים שמהותם שמירה על החברה ועל הדמוקרטיה בישראל, שמירה על ניהול כלכלי נכון ועוד.

5. בגלל הכסף!

אי אפשר להתעלם מהסיבה הכלכלית המביאה אנשים ללמוד משפטים – אנשים רבים בוחרים בתחום זה בשל האפשרויות הפיננסיות הטמונות בו, כמובן לאחר ההתמקצעות וצבירת הניסיון בעבודה. עורכי דין בעלי וותק מרוויחים משכורות גבוהות ולעיתים, הם משויכים לעשירונים העליונים בחברה. אם כך, בחירה בלימודי משפטים מבטיחה ברמת וודאות גבוהה יציבות כלכלית עתידיתו.

על שכר עורכי דין

6. שאיפות פוליטיות

תואר במשפטים מהווה נקודת פתיחה טובה מאוד למילוי שלל תפקידים ציבוריים ובעיקר פוליטיים. עולם המשפט מהווה הכנה טובה מאוד לפעילות פוליטית וציבורית ולכן אנשים בעלי שאיפות פוליטיות, ברמה המקומית או הארצית, בוחרים ללמוד משפטים ולקבל בסיס כלכלי, רעיוני וביצועי לקראת חייהם הפוליטיים.

עוד על מסלול משפטים וממשל

7. כבוד ואמינות

אין תארים רבים שמביאים עימם כבוד ואמינות מקצועית כמו עריכת הדין. בוגרי משפטים רבים בחרו בתחום על מנת לצבור ניסיון משפטי עשיר ורלוונטי, אך גם למטרת צבירת מוניטין ואמינות גבוהה, כמו אנשי עסקים למשל, או מנהלים שמבקשים לצבור מיומנויות נוספות לשיפור יכולותיהם המקצועיות והעסקיות.

8. מגוון אפשרויות לתארים משולבים

לימודי משפטים מציעים טווח רחב של אפשרויות לשילוב תארים אחרים במסלולים משולבים. אוניברסיטאות ומכללות רבות מציעות כיום מסלולי לימוד לתואר ראשון במשפטים לצד תואר ראשון נוסף. שילוב זה מעניק לבוגרים אופק תעסוקתי עשיר ומגוון – שילוב תחום בעל עניין אישי תוך היכולת לעסוק בעולם המשפט.

קרא על תארים משולבים במשפטים

9. כדי להיות שופטים בעתיד

אנשים רבים שואפים להגיע לתפקיד רב ההשפעה והמוניטין של שופטים במערכת המשפט הישראלית. כמובן שעל מנת להיות שופט יש להשלים את לימודי משפטים ולעסוק בתחום, באופן מעשי או באקדמיה, במשך מספר שנים לא מבוטל.

10. להגשים חלום

הסיבות המביאות אנשים ללמוד משפטים מערבות במקרים רבים חלום ישן של הופעה מרשימה וכריזמטית בבית משפט (ובל נשכח את החלום של אמא…). חלום אישי שכזה הוא סיבה מספקת עבור אנשים רבים ללמוד משפטים ולעסוק בתחום בהצלחה.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר