תואר ראשון במשפטים

לימודי תואר ראשון במשפטים נועדו להקנות לסטודנטים בסיס תיאורטי ויישומי רחב במגוון היבטיו השונים של עולם המשפט, זכויות אדם, דיני קניין, משפט פלילי ועוד רבים אחרים על מנת לצייד אותם במיטב הכלים המקצועיים, האינטלקטואליים והאתיים, להם יזדקקו במסגרת תפקידם המקצועי.

תואר ראשון במשפטים על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3.5 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

הלימודים עצמם הינם לרוב במתכונת חד חוגית מורחבת, אולם ניתן לשלב חוגים נוספים או תחומי התמחות משלימים.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

תכליתיות, יכולת עיבוד ושינון מידע רב, הבחנה בין עיקר וטפל.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

נדרשת התמחות של שנה בתום התואר הראשון.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה או תואר אקדמי, ציון פסיכומטרי גבוה (בחלק מהמוסדות ישנו ציון מינימום של 600 לצורך רישום לחוג), רמת "מתקדמים" באנגלית.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
בחינות רבות, למידה אינטנסיבית, הגשת עבודות והשתתפות בסדנאות.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

למידה פרונטאלית על פי רוב, בשילוב סדנאות מעשיות.

ללמוד את התשתית עליה בנויה החברה


צילום: blmurch

תוכניות הלימודים במוסדות השונים מקפידות על שילוב קורסים תיאורטיים בצד סדנאות מעשיות, על מנת שכבר בסופם של לימודי התואר הראשון יהיו המשפטנים העתידיים מוכנים על הצד הטוב ביותר לקראת "העולם האמיתי". לצורך כך יילמדו יסודות המשפט העברי, כמו גם קורסים ביסודות מערכות משפט אחרות הנהוגות בעולם המשפט האירופי, המשפט האנגלי-אמריקאי ומשפט בינלאומי; יילמדו סוגי הדין השונים על בוריים: דיני נזיקין, חוזים, קניין, משפחה, עבודה ועוד. בנוסף יוכשרו הסטודנטים בסדרי הדין האזרחי והפלילי, בדיני ראיות והיבטים מקצועיים נוספים.

אף על פי שלימודי התואר הראשון במשפטים נלמדים על פי רוב בהיקף מורחב, ניתן ואף רצוי לשלב את הלימודים במגוון מסלולים וחוגי לימוד נוספים, וכך להוסיף מימדים משלימים לתחום המשפט, בהתאם לתחומי העניין של כל סטודנט – ולאפשר לעצמכם תחומי עיסוק נוספים ורחבים אף יותר בעתיד. בין השילובים הפופולאריים המוצעים באוניברסיטאות ובמכללות השונות ניתן למצוא תואר ראשון במשפטים עם לימודי כלכלה, ראיית חשבון, מנהל עסקים, תקשורת, מדע המדינה או לימודי ממשל.

קהל יעד לתואר ראשון במשפטים

התואר הראשון במשפטים מהווה שילוב קלאסי של תכלית ורוח – הסטודנט נהנה ממקצוע מבוקש, פרקטי ורווחי, בצד עושר אינטלקטואלי בו יוכל להעמיק אם יהיה מעוניין בכך. במובן זה, מדובר בתואר אשר מתאים למגוון רחב של אנשים, שלהם מטרות שונות בחיים: יש בו מקום הן למי שמעוניינים במקצוע רווחי שיבסס את עתידם הכלכלי, והן למי שמעוניינים להתעמק בהיבטים התיאורטיים והחברתיים של התחום.

בנוסף, על הסטודנט העתידי לדעת שלימודי התואר הראשון במשפטים אינם בהכרח קשים, אבל הם בהחלט דורשים השקעה מתמשכת, ההכרח לשנן חוקים, פסקי דין ופרטים רבים אחרים, למשל, הינו מרכיב מוכר ומשמעותי במסגרת הלימודים. שוק עורכי הדין בארץ נחשב ל"מוצף" והמשמעות היא שעל מנת להגיע להתקבל להתמחויות טובות ונחשבות, שיפתחו דלתות בהמשך יש להגיע לציונים גבוהים מאוד. במובן זה, סטודנטים עתידיים למשפטים צריכים להיות אנשים בעלי נכונות ויכולת להשקעה גבוהה.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

לימודי משפטים הינם מהלימודים המעשיים ביותר הקיימים, והם פותחים בפני בוגריהם מגוון רחב של דלתות בתחומים רבים ושונים. היישום הברור ביותר הוא עיסוק בתחום המשפט עצמו במסגרת עריכת דין בהתמחויות השונות, במגזר הציבורי או הפרטי, באופן עצמאי או כשכירים. אולם בנוסף על כך יכולים הבוגרים להשתלב במגוון משרות ניהוליות ובתפקידי ייעוץ שונים בתחום הכלכלי, הפוליטי או החברתי, בהתאם לתחומי העניין והלימודים הנוספים ששולבו עם התואר במשפטים. רבים ממשיכים גם ללימודים לקראת תארים מתקדמים בתחום, במטרה להעמיק את ידיעותיהם והכשרתם בתחום ממוקד.

להבין את החברה בה אנו חיים

לימודי תואר ראשון במשפטים הינם חוויה מאתגרת, שכן הם נחשבים תובעניים והישגיים מאוד. עם זאת, הסטודנט למשפטים יצא נשכר מכול העולמות, כיוון שמעבר ליישומים המעשיים הרבים הנגזרים מן התחום, ומעבר לעניין והאתגר האינטלקטואלים הכרוכים בהם – לימודי המשפטים מבטיחים נקודת מבט ייחודית לבסיס עליו מושתתת החברה האנושית בכלל והישראלית בפרט. כמו כן, מאחר וההשכלה המשפטית נחשבת יוקרתית ומקיפה מאוד, אלו המחזיקים בה נהנים מאפשרויות מגוונות להשתלב במגוון תפקידים במסגרת קשת רחבה של אפשרויות הנפתחות בפניהם – החל מתפקידים בתחומים כלכליים וחברתיים וכלה בפוליטיקה.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר