משפטים ותקשורת

עיסוק בעריכת דין מצריך יכולות תקשורת גבוהות מאוד, בין אם מדובר על הופעה בבית משפט, על תיווך בעסקה מסחרית גדולה ועוד. בעידן בו התקשורת מלווה אותנו בכל רגע של חיינו, החל ממגוון ערוצי טלוויזיה ועיתונים ועד אתרי אינטרנט – זרם המידע התקשורתי הוא אדיר. גופי תקשורת זקוקים כיום יותר מתמיד לשירותים משפטיים איכותיים ורלוונטיים וגם לעורכי הדין עצמם יש יותר תחומי עיסוק מעשיים עם ידע אקדמי בתקשורת. לכן, לימודי משפטים ותקשורת המתאפשרים במגוון מוסדות אקדמיים, צוברים פופולאריות רבה בקרב ציבור הסטודנטים לעתיד.

מה עושים עם תואר משולב במשפטים ותקשורת?

תואר משולב משפטים ותקשורת מאפשר לבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה בנוסף לעניין מקצועי עשיר. סטודנטים רבים כיום, לצד גורמים רבים בשוק העבודה, מבינים את האיכויות הטמונות בשילוב זה. כאמור, תחום התקשורת העולמי והישראלי עובר מהפכת מידע שמתרחשת ללא הפסק ובקצב מהיר ביותר ולכן, ארגוני תקשורת כמו גם וחברות עסקיות זקוקים לשירותים משפטיים מקצועיים. אם כך, בוגרי מסלול משפטים ותקשורת יכולים להשתלב בשוק העבודה הן בתור עורכי דין מהשורה והן בתור משפטנים בגופים שונים. תואר ראשון במשפטים ותואר ראשון בתקשורת מציעים לבוגרים להשתלב במחלקות משפטיות של משרדי עורכי דין המתמחים בתחומי התקשורת, בעבודה משפטית בתור שכירים בחברות הי-טק בעלות קשר לעולם התקשורת והטלקום, בייעוץ משפטי לאתרי אינטרנט, ערוצי טלוויזיה ועיתונים ועוד.

תכנית קשה אך אפשרית

תכניות לימודי משפטים ותקשורת נמשכות בין 3-4 שנים, כאשר סטודנטים רבים בוחרים להאריך את התואר (שהוא למעשה שני תארים ראשונים) ל – 4 שנים בשל העומס הלימודי הרב. מדובר בתכנית מורכבת, כשם שכמעט כל שילוב תארים לצד משפטים הוא קשה. אך תכנית משולבת זו היא בהחלט אפשרית, מרתקת ומעניקה כאמור אפשרויות רבות בתום התהליך. חשוב להבין כי לימודי משפטים עשויים להיות תובעניים מאוד מבחינת מטלות ודרישות, בייחוד בשנה א' ללימודים. לכן, ניתן לדחות את לימודי התקשורת לשנה ב' ובכל מקרה, לנסות לבנות מערכת נוחה ויעילה ככל שניתן. התארים המוענקים בסופו של דבר לבוגרי מסלולי משפטים ותקשורת הם תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון B.A בתקשורת.

מבנה לימודי משפטים ותקשורת

השלבים הראשונים של מסלול משפטים ותקשורת כוללים קורסי חובה רבים ולימודי ליבה של שני התחומים, כאשר ההיבט המשפטי זוכה לרוב תשומת הלב והוא אף נחשב לקשה יותר. בשנה א' לומדים יסודות ומבואות למשפט בנוסף למבוא לתקשורת, חשיבה חברתית, הפקה, היסטוריה של תקשורת ועוד. בשנות הלימודים הבאות מתקדמים לתכנים מקיפים וספציפיים יותר, תוך יכולת הבחירה בין קורסים המשיקים לשני הנושאים. בסיום לימודי משפטים ותקשורת יש לעבור תקופת התמחות בת שנה אחת במשרד עורכי דין או גורם משפטי רלוונטי אחר. בסיום ההתמחות, יש לעבור את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין על מנת לקבל הסמכה רשמית לעסוק בעריכת דין בישראל.

מגוון מוסדות לימוד

בניגוד לתכניות משולבות אחרות שאת חלקן ניתן ללמוד רק במספר מועט של מוסדות אקדמיים, תואר משולב משפטים ותקשורת זמין למועמדים בפריסה ארצית רחבה הכוללת גם אוניברסיטאות וגם מכללות. ניתן ללמוד במסלול משולב משפטים ותקשורת באוניברסיטאות תל אביב, חיפה, בר אילן והעברית בירושלים וכן במכללה למנהל.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר