משפטים וכלכלה

ללמוד משפטים ולהיכנס ישר לעולם העסקים המבוקש

היחסים הדואליים בין עולם המשפטים לעולם הכלכלה גורמים לביקוש רב לאנשי מקצוע שמבינים כיצד עולם המשפטים משפיע על ההתנהגות הכלכלית של חברה או ארגון, לכן לימודי משפטים וכלכלה מתרכזים בהקניית ידע מעמיק בכלכלה המאפשר למשפטנים לעתיד להתמודד עם מורכבותו של עולם העסקים ולהתמקצע בתחום ואילו לימודי המשפטים מתרכזים בדרך כלל בנוסף לקורסי הייסוד בתחומים הקשורים לעולם העסקים כגון: תאגידים, חוזים, דיני המשפט המסחרי והמשפט העסקי.
גם במסלול הכלכלי וגם במסלול המשפטי הלימודים מתמקדים בתחומים הקשורים לפעילותה התקינה של החברה או הארגון הן מבחינה משפטית והן מבחינה כלכלית. הלימודים נעשים תוך שמירה על קשר הדוק עם עולם העסקים הישראלי ותוך חשיפת התלמיד לשינויים הקורים בו.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

בעל תואר ראשון במשפטים ובכלכלה יכול להביא ערך נוסף למעסיקים שלו עקב הבנתו המיוחדת והכלים שיש לו לניתוח מנגנונים כלכליים והתנהגותם. הייעוץ המשפטי שנותן בוגר מסלול זה, הוא ייעוץ שמבין את התהליכים הכלכליים ואת השפעתם על החברה או הארגון. אין ספק שעו"ד בעל הבנה מעמיקה בכלכלה יוכל לנסח הסכם ייצוא של סחורות בצורה הרבה יותר טובה מאשר משפטן שאין לו ידע וכלים להבנת התהליכים הכלכליים שמשפיעים על הלקוח שלו בפרט ועל החברה הגלובלית בכלל.
אם הסטודנט ירצה לעסוק במקצוע עריכת הדין הוא יצטרך לאחר סיום הלימודים במסלול משפטים וכלכלה, הסטודנט צריך לעבור תקופת התמחות של שנה במקצוע עריכת דין ולעמוד בהצלחה בבחינות של לשכת עורכי הדין.
השילוב בין משפטים ללימודי כלכלה לתואר ראשון נחשב לשילוב מבוקש מאוד, עקב הביקוש הגבוה למשפטנים בעלי השכלה כלכלית, או לכלכלנים בעלי רקע משפטי.

אפשרויות קריירה

בוגרי המסלול הדו חוגי של משפטים וכלכלה יכולים להשתלב בהצלחה יתרה ולזכות ביתרון משמעותי בכל הנוגע למגזר העסקי, התעשייתי והפיננסים, הבוגרים יכולים לשמש כיועצים משפטיים בחברה או בארגון, או לעבוד בתפקידים ניהוליים בכירים בזכות הכלים שהם קבלו למחקר וניתוחים כלכליים.
ישנה אפשרות גם להשתלב במשרד עורכי דין, כעורך דין בעל התמחות ספציפית בכלכלה, או לעבוד כעצמאיים מול לקוחות פרטיים.
ישנם בוגרים שממשיכים ישירות ללימודי תואר שני במשפטים או תואר שני בכלכלה.

איפה לומדים

ניתן ללמוד במסלול הדו חוגי של משפטים וכלכלה במסלול האקדמי של המכללה למנהל, אוניברסיטת ירושלים, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן ועוד.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר