לימודי משפטים לרואי חשבון

תחומי המשפטים והחשבונאות דומים זה לזה במובנים רבים. גם רואה החשבון וגם עורך הדין, הם אנשי מקצוע המעניקים שירותים חשובים, מקצועיים ומדויקים ללקוחות פרטיים ועסקיים, בעוד שני התחומים נסמכים על תקנות וחוקים מפורטים ומורכבים הנוגעים למכלול עצום של נושאים. אין ספק כי עורך דין בעל ידע בחשבונאות, יכול לעסוק בתפקידים בעלי פוטנציאל כלכלי אדיר בשוק העסקי וכך גם לגבי רואה חשבון בעל ידע במשפטים – רואה חשבון שכזה יהיה מקצועי לאין שיעור ויוכל לנצל את שני תחומי הידע האלו לשירות איכותי ברמות הגבוהות ביותר ולפעילות רווחית יותר למשרדו.

מטרות מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון

מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון הוא מסלול ייחודי ביותר בעל דמיון וקשר רב בין שני התחומים. מטרותיו של המסלול הייעודי והמיוחד הזה, הן לספק לרואי חשבון מוסמכים ופעילים גם ידע תיאורטי וגם כלים מעשיים להתמודדות עם שאלות משפטיות רלוונטיות לפעילות עסקית וחשבונאית. מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון מאפשר לרואי חשבון לראות את התמונה הכוללת באופן המלא ביותר שניתן ובכך, לספק ללקוחותיהם שירות מקיף ומקצועי תוך הסתמכות הן על ההיבט החשבונאי והן על ההיבט המשפטי.

תכנים במסגרת מסלול הלימודים

מסלול רגיל של תואר ראשון במשפטים כולל מגוון קורסי חובה ובחירה בתחומים כלכליים, למשל במשפט תאגידי, דיני עבודה, משפט כלכלי, דיני מיסוי וכן הלאה. הייחודיות של מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון היא בתכנית התוכן הייעודית והמתאימה לקהל היעד – בעלי ידע מקצועי בחשבונאות. בוגרי תארים בחשבונאות הם בעלי ידע מקיף בנושאי ניהול, כלכלה, חשבונאות וחוקי החשבונאות, אך במקרים רבים הם חסרים את הידע המשפטי ההיקפי לתחומים אלו. לכן מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון כולל קורסים בנושאים כמו: משפט פלילי, משפט מסחרי, משפט ודינים פיסקאליים, משפט אזרחי שכולל דיני עבודה, דיני נזיקין, חוזים ועוד, משפט ציבורי מנהלי, היבטים משפטיים של טכנולוגיה, נושאים משפטיים של רשות ניירות ערך, פעילות בשוק ההון וכמובן, את כלל קורסי הבסיס והמבוא ההכרחיים לבוגרי משפטים באשר הם.

שימושי הידע לאחר הלימודים

מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון מיועד לרואי חשבון פעילים, או לבוגרים טריים של תכניות כלכלה וחשבונאות למיניהן החברים בלשכת רואי החשבון. במקרים רבים, הסטודנטים הם אנשי מקצוע מנוסים בעלי וותק בעבודה בתחום החשבונאות, בעוד חלקם אף בעלי תארים מתקדמים בחשבונאות, כלכלה או מנהל עסקים. מעניין לדעת כי ראיית חשבון היא מקצוע מקיף ומקצועי והעוסקים בו נמצאים ברמת הכנסה גבוהה מאוד. ברוב המקרים, בוגרי לימודי משפטים לרואי חשבון לא ממשיכים לעסוק בשוק כעורכי דין, אלא מנצלים את הידע המשפטי שלהם לעבודה מקצועית בחשבונאות, תוך שכלול היכולת לעסוק בתחומי עבודה וייעוץ ספציפיים ורווחיים יותר. אלו למשל כוללים פעילות במשרדים גדולים, עבודה מול חברות ציבוריות, עבודה כמומחים למשפטים כלכליים ועוד. כמובן שבוגרי מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון רשאים לבצע תקופת התמחות ולגשת למבחני לשכת עורכי הדין בכדי לקבל הסמכה כעורכי דין מן המניין.

התכניות הייעודיות הקיימות

מרבית המכללות הפרטיות והציבוריות המציעות מסלול לימודי משפטים, מציעות מסלול לימודי משפטים לרואי חשבון. המסלולים כוללים לימודי ערב ולימודים בימי שישי, תוך התאמת הלימודים לאנשים אשר עובדים במשרות מלאות או קבועות. אך המוסד האקדמי היחיד כיום שמציע מסלול ייעודי של לימודי משפטים לרואי חשבון, הוא אוניברסיטת חיפה במסגרת הפקולטה למשפטים. אוניברסיטת חיפה מפעילה תכנית מצומצמת וספציפית של לימודי משפטים לרואי חשבון, בה בעלי תואר ראשון בחשבונאות עם נתוני קבלה מתאימים לפקולטה למשפטים מתקבלים אוטומטית. חלק מהקורסים נלמדים בשיתוף עם הסטודנטים הרגילים וקורסים אחרים הם נפרדים למסלול. הלימודים עצמם נמשכים 2.5 שנים.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר