לימודי משפטים ללא פסיכומטרי

למרות הביקוש הגדול ללימודי משפטים ותנאי הקבלה הקשוחים של רבים מהמוסדות למשפטים בארץ, ניתן במקרים רבים להתקבל ללימודי משפטים באוניברסיטאות ובשאר מוסדות הלימוד ללא ציון הפסיכומטרי. לימודים במסלול זה מלווים לרוב בדרישות מסוימות, אך מדובר במסלול לגיטימי, נפוץ וכזה שמאפשר לסטודנטים רבים לממש את לימודיהם גם ללא הפסיכומטרי ובחלק קטן מהמקרים, אפילו ללא תעודת בגרות.

מסלולי לימודים למועמדים מעל גיל 30

המועצה להשכלה גבוהה קבעה מתוקף חוק מחייב כי מועמדים ללימודים אקדמיים שגילם מעל 30 אינם חייבים בציון פסיכומטרי על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים. בנוסף, מועמדים אלו לא חייבים בתעודת בגרות מלאה. עבור אותם האנשים אשר דחו את לימודיהם האקדמיים מסיבות שונות ומבקשים להתחיל במסלול הסמכת עריכת הדין רק לאחר גיל 30, מדובר במענה יעיל למדי. מועמדים מעל גיל 30 רשאים להגיש את מועמדותם למוסדות אקדמיים אשר נוהגים על פי רוב לדרוש פסיכומטרי וממוצע בגרות גבוה, כך שהמוסד אינו יכול עקרונית שלא לקבלם רק על בסיס היעדר נתוני הפתיחה הללו. עם זאת, חשוב לציין כי סיכויי הקבלה לאוניברסיטאות ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי הם קלושים ביותר.

במקומות מסוימים (כמו אוניברסיטת ת"א והאוניברסיטה העברית), הם בפועל לא קיימים. אוניברסיטאות אלו מקבלות מועמדים על סמך הנתונים הטובים ביותר של כל אחד, בעוד בחוגים פופולאריים כמו משפטים, סביר להניח שתמיד יהיו מועמדים בעלי נתוני כניסה טובים יותר משל אלו ללא ציון הפסיכומטרי.

מכינה קדם אקדמית

אפשרות אחרת של לימודי משפטים ללא פסיכומטרי, התקפה בחלק מהמקרים גם ללימודים באוניברסיטאות המובילות, היא לימודים במסגרת מכינה קדם אקדמית. מכללות רבות מציעות למועמדים ללא פסיכומטרי ולרוב גם ללא בגרות ללמוד במכינה ולאחר מעבר מוצלח של הבחינות בסופה, להתקבל באופן ישיר למסלולי הלימודים לתואר ראשון. אפשרות זו רלוונטית בעיקר למכללות הציבוריות המתוקצבות, אשר גובות שכר לימוד אוניברסיטאי ותנאי הקבלה שלהן נמוכים יותר מאשר של האוניברסיטאות. אמנם מדובר על דחייה הלימודים לתואר בכשנה, אך זהו מסלול כמעט וודאי ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי.

מכללות פרטיות

אפשרות נוספת למעוניינים בלימודי משפטים אשר אינם עברו את בחינת הפסיכומטרי, היא הרשמה לאחת המכללות הפרטיות למשפטים שהוקמו בשנים האחרונות בישראל. אלו הן מכללות שמציעות תכניות לימוד משפטים אקדמיות שקיבלו את אישור המועצה להשכלה גבוהה והן עומדות בכל הסטנדרטים, אך הן פשוט לא מתוקצבות ולכן גובות שכר לימוד גבוה יותר מהמוסדות המתוקצבים. מכללות אלו דורשות תנאי קבלה נמוכים יותר ומקבלות אליהן מועמדים בעלי ממוצע בגרות על פי הקריטריונים, אשר יכולים לעמוד בשכר הלימוד הגבוה. חלק מאותן מכללות פרטיות אף לא מחייבות בתעודת בגרות ומציעות לימודי משפטים על בסיס מעבר מבחן כניסה בלבד.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר