לימודי משפטים ללא משפטנים

התחום המשפטי נוגע למגוון אדיר של תחומי חיים - מסחר, עסקים, חברה כלכלה ועוד. תחום זה רלוונטי כמעט עבור כל עבודה באשר היא בעוד ידע משפטי, הוא כוח לא מבוטל בעולם המודרני. לכן, אין זה פלא שאנשים רבים מתעניינים בלימודי משפטים ומבקשים להעשיר את ידיעותיהם בעולם המשפט למגוון מטרות לבד מעיסוק ממשי בתור עורכי דין.

 

עבודה בתור עורך דין או יועץ משפטי – רק לבוגרי תואר ראשון במשפט

על מנת לעבוד בתפקידי ייעוץ משפטי וכמובן שעל מנת לעבוד בעריכת דין מעשית, יש להיות בעלי תואר ראשון במשפטים, לסיים תקופת התמחות של שנה ולעבור בהצלחה את הבחינות של לשכת עורכי הדין. גם אנשים שלמדו וסיימו בהצלחה תכנית לימודי משפטים ללא משפטנים, לא יכולים לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין ולא יוכלו לעסוק בעריכת דין מעשית, אלא רק לנצל את הידע המשפטי שלהם לצורכי עבודה שונים ולהעשרת היכולות הכלליות שלהן.

היבטים מעשיים של לימודי משפטים ללא עריכת דין

אם כאמור בוגרי תכנית לימודי משפטים ללא משפטנים אינם יכולים להיות עורכי דין פעילים וגם לא לעסוק במגוון תפקידים משפטיים אחרים, מה היתרון המעשי שבלימודים אלו? ובכן, כבר ציינו שידע משפטי הוא כוח אדיר בעולם כיום. בנוסף, ללימודים אלו יש היבטים מעשיים אחרים – בוגרי תכנית לימודים להם הכשרה אקדמית ומקצועית נוספת יכולים להתקדם לתפקידים בכירים יותר בזכות הידע המשפטי שצברו בלימודים, מנהלים יכולים לבצע החלטות מושכלות יותר שמבוססות על חוות דעת משפטית אישית, פקידי ציבור יוכלו לבצע את תפקידם בצורה מקיפה וטובה יותר ועוד.

לימודי משפטים ללא משפטנים – רק תואר שני

כיום, לימודי משפטים ללא משפטנים זמינים למעשה רק בתור לימודים לתואר שני ורק באוניברסיטת בר אילן. האוניברסיטה מציעה שני מסלולים ייחודיים וייעודיים:

  • תכנית לבוגרי לימודי כלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים.
  • תכנית לבוגרי מדעי הרוח ו/או מדעי החברה.

תכנית לימודי משפטים ללא משפטנים לבוגרי כלכלה, חשבונאות ומנהל עסקים היא תכנית לקראת תואר שני ללא תזה (M.A) שנמשכת שנה אחת על פני 4 סמסטרים – 2 סמסטרים בקיץ ועוד 2 סמסטרים רגילים במהלך השנה האקדמית. בסיום התואר הבוגרים מקבלים תואר מוסמך בלימודי משפט. מסלול לימודי משפטים ללא משפטנים כולל קורסים בנושאי משפט מסחרי, דיני מיסוי, דיני עבודה, משפט מנהלי, קורסים מעשיים בנושאי משפט וכלכלה ונושאים נוספים. תכנית לימודי משפטים ללא משפטנים לבוגרי מדעי הרוח ומדעי החברה, גם הם לימודים לתואר שני ללא תזה שנמשכים שנה אחת על פני 4 סמסטרים. הלימודים כוללים קורסים בנושאים דיני עבודה, דיני חוזים, משפט ציבורי וקורסים מעשיים רלוונטיים אחרים. שתי התכניות הללו של לימודי משפטים ללא משפטנים בנויות בתור מסלול ייעודי לקראת תואר מוסמך בלימודי משפט. הסטודנטים מחויבים ללמוד את כל הקורסים במסגרת התכניות ולהשיג ציון עובר כללי של 75 לפחות. שתי התכניות אינן מאפשרות ניצול נקודות זכות למטרת השלמת תואר ראשון במשפטים וכמו כן, אינן מאפשרות עיסוק מעשי בעריכת דין.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר