לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון

התחום המשפטי רלוונטי לכל היבטי החיים ולכן השכלה משפטית לצד השכלה אקדמית בתחום אחר, מהווה יתרון משמעותי בשוק העבודה - אם עבור תפקידי ניהול ואם עבור יזמים ועצמאיים למיניהם. כיום, קיימות תכניות ייעודיות ללימודי משפטים לבעלי תואר ראשון, בעיקר בשל הפופולאריות והרלוונטיות של לימודים אלו.

מדוע ללמוד גם משפטים?

לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון הם רלוונטיים כאמור לא רק בגלל העניין שבהם, אלא בעיקר בגלל היתרונות שלימודים אלו לצד תואר ראשון אחר מציעים לבוגרים. אין ספק כי מדובר על לימודים לא קלים כלל ועל מחויבות לשנות לימודים נוספות מעבר לתואר הראשון (ולעיתים גם מעבר לתואר השני), אך אין ספק שבהגיעכם לשוק העבודה תזכו לתגמולים רבים גם מבחינה כספית וגם מבחינת העניין המקצועי. עורכי דין להם תואר ראשון אחר יכולים להשתלב ביתר קלות במחלקות מקצועיות ספציפיות במשרדי עורכי דין וגם להתחיל לרוב את עבודתם ברמת שכר גבוהה יותר מאשר עורך דין מתחיל. התמקצעות בתחום משפטי מסוים, למשל משפטים ותקשורת, משפטים וכלכלה, משפטים וחשבונאות וכן הלאה, מאפשרת קידום מהיר יותר בסולם הדרגות ועיסוק בתחום ספציפי בצורה המקצועית ביותר. בנוסף, לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון מאפשרים לבוגרים לעבוד בתחומים משפטיים מחוץ לעולם עריכת הדין ולהפיק את המרב מכל תפקיד, תוך ניצול הידע המשפטי והמקצועי הנוסף מהתואר שנלמד לפני לימודי המשפטים. בסופו של עניין, לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון הם מרתקים, קלים יותר מאשר לימודים לתואר הראשון ומציעים שפע אפשרויות תעסוקה.

לימודים זמינים בעיקר במכללות

מסלולי לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון זמינים בעיקר במכללות. אומנם אוניברסיטאות מציעות הקלה מסוימת בתנאי הקבלה למסלולי לימודי משפטים לאקדמאים (מבחינת ציוני פסיכומטרי, קורסי חובה ובחירה מסוימים), אך לרוב לא קיימת בהן תכנית ייעודית ללימודי משפטים לבעלי תואר ראשון. תכניות לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון במכללות מיועדות להקניית ידע משפטי מעמיק ומעשי אשר נועד להעשיר את היכולות והידע של אנשי מקצוע או לאפשר לאקדמאים בעלי תארים ראשונים אחרים לבצע הסבת מקצוע לעריכת דין – לרוב תוך הסתמכות על התואר הראשון הנוסף שבכל מקרה מהווה יתרון מהותי. בין המכללות שמציעות מסלולי לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון ניתן למנות את המכללה למנהל (המסלול האקדמי) שמציעה מסלול לימודים מקוצר מבחינת ימי הלימוד במסגרתו (3 שנים אקדמיות– יום לימודים מלא, יום אחד אחה"צ ויום שישי). כמו כן גם מכללת שערי משפט בהוד השרון מציעה מסלול לימודי משפטים לבעלי תואר ראשון בשתי תכניות אפשריות, אחת ביום לימודים מלא אחד על פני 3 שנים רצופות כולל סמסטר קיץ, ותכנית שנייה של יום לימודים מלא ויום שישי על פני 3 שנים וללא סמסטר קיץ. מסלולי לימוד גמישים אלו מצביעים על כך שלימודי משפטים לבעלי תואר ראשון זמינים גם עבור אנשים עובדים.

התכנית הייחודית של אוניברסיטת בר אילן

בפועל, לא קיים מסלול באוניברסיטאות ובמכללות שמאפשר ללא משפטנים לעבוד בסיומו בתור עורכי דין. רק אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית ייחודית של תואר שני במשפטים לבעלי תארים ראשונים אחרים – אך זו אינה מאפשרת לבוגרים המשך עבודה בתור עורכי דין אלא בתור משפטנים, או בתפקידים לצרכים מקצועיים לא רשמיים.

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משפטים
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר