להיות מנהל משאבי אנוש

בעל המקצוע

תחום ניהול משאבי אנוש מתייחס בדרך כלל לעבודה עם כוח האדם שבחברה או בארגון, כאשר מטרתו של מנהל משאבי אנוש היא להפוך את העובדים בחברה או בארגון לעובדים יעילים, אשר מגיעים למלוא הפוטנציאל המקצועי שלהם. מנהל משאבי האנוש צריך לא רק להכיר את אופן ההתנהגות של אדם בתוך ארגון, אלא להכיר גם באופן אישי את העובדים בחברה שלו, להגיע עמם למערכת יחסים טובה, אשר באמצעותה העובדים ייהנו לעבוד בתוך הארגון ויקבלו את המגיע להם, בצורה זו, הארגון ירוויח עובדים מרוצים ואפקטיביים הרבה יותר והעובדים כמובן ישמחו להגיע לעבודה ולעשות כמיטב יכולתם לטובת הארגון. עבודתו של מנהל משאבי אנוש מתחילה כמובן במציאת העובדים המתאימים ביותר לחברה שבה הוא עובד, לאחר מכן מנהל משאבי האנוש מקפיד על כך שהעובדים בארגון יהיו מרוצים מעבודתם ושכל אחד מהם מתאים לתפקיד שאותו הוא מבצע, המנהל דואג לשמור על המוטיבציה של העובדים, לפתור בעיות שעולות בעבודה ואף לדאוג להכשרת העובדים ולהתמקצעות שלהם בתחום בו הם עוסקים.

איך נראה יום עבודה

עבודתו של מנהל משאבי אנוש היא בדרך כלל עבודה משרדית בשעות מסודרות, רבים ממנהלי משאבי אנוש אומרים שדלתם תמיד פתוחה לעובדים, כדי לשמוע כל תלונה או בקשה שלהם, מנהלים אחרים אף יורדים לשטח ונפגשים עם העובדים במקום עבודתם, כדי לשמוע מה יש להם לומר וכיצד הם מרגישים. עבודתו של מנהל משאבי אנוש כוללת בין השאר גם: ריאיון עובדים חדשים, מפגשים קבועים עם העובדים הקבועים, מפגשים עם הנהלת החברה כדי למסור דיווח על העובדים וההרגשה שלהם, חיפוש סדנאות מקצועיות ואחרות להעשרת העובדים וכמובן מתן פתרונות בשטח לבעיות שעולות תוך כדי העבודה. מנהל משאבי אנוש יכול להיות אחראי על צוות עובדים המונה כעשרים עובדים ועד לצוות עובדים של 200 ואף יותר, ככל שהארגון גדול יותר, נדרשת בירוקרטיה יותר גבוהה יותר בניהול משאבי האנוש ובמערכת היררכית מורכבת.
אפשר לומר שהצלחתו הגדולה ביותר של מנהל משאבי אנוש תלויה באמפטיות וביחס שלו לעובדים, כאשר העובדים מרגישים שיש להם אל מי לפנות, הם מאושרים יותר ומביאים תועלת רבה יותר לארגון שבו הם עובדים.

התמחות

אנשי מקצוע רבים מתחום זה טוענים שכדאי ללמוד מדעי ההתנהגות עם התמחות במשאבי אנוש, מסלול זה מהווה לדעתם את ההכשרה הטובה ביותר שמנהל משאבי אנוש מקבל, מכיוון שהיא מעמיקה בנושא של הבנת ההתנהגות האנושית, העמקה שמשמשת כלי חשוב מאוד למנהל משאבי האנוש, בהבנתו את העובדים, במתן מענה לצרכים שלהם במסגרת הארגון ובמציאת כלים להניע אותם להישגים גבוהים יותר.

שוק העבודה והשכר

משכורתו של מנהל משאבי אנוש על פי אתר משכורות נעה בין 12,000 לחודש עד ל- 20,000 ואף יותר מכך. המשכורת מושפעת ממספר גורמים: תארים רלבנטיים, ותק וניסיון במקצוע וגודל הארגון. מנהלי משאבי אנוש רבים מתחילים את עבודתם בארגונים קטנים וכעוזרים במחלקת משאבי אנוש, צוברים ניסיון מעשי, מתקדמים בתפקיד ועוברים לארגונים גדולים יותר, בוגרים רבים אף משמשים כיועצים פרטיים לארגונים, אשר תפקידם לבוא לארגון, לשמוע על הצרכים והבעיות שלו ולמצוא דרכים לתת מענה ופתרונות, שכרם של היועצים הפרטיים הוא בדרך כלל גבוה יותר, אבל הוא נשען גם על הפופולאריות שלהם ועל אחוזי הצלחתם.

יתרונות בשוק

הביקוש למנהלי משאבי אנוש היום בשוק העבודה הוא גבוה מאוד, ארגונים וחברות רבים מבינים היום את החשיבות שבהעסקת איש מקצוע מיומן, אשר תפקידו יהיה לנהל את העובדים בארגון ולדאוג לרווחתם ולתחושת הסיפוק שלהם מהעבודה, אין ספק שרווחיות הארגון תלויה בעיקר במשאב העיקרי שלו שהוא המשאב האנושי.

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר