לימודי משאבי אנוש

לימודי משאבי האנוש מכוונים לתת לתלמיד היכרות עם מושגי היסוד של העולם הארגוני והעסקי, מחד, והבנה של ההיבטים הייחודיים המאפיינים את תחום כוח האדם, מאידך. לצורך כך נלמדים בתחום קורסים מגוונים ביסודות הניהול, השיווק והמימון, קבלת החלטות, יחסי עבודה, תקשורת בין-אישית ועוד.

לדעת לנצל את המשאבים

לימודי משאבי אנוש
צילום: alancleaver_2000

בעולם של כלכלה קפיטליסטית השאיפה היא לייצור מוצרים שונים תוך הפקת רווחים מקסימאליים. שאיפה זו מחייבת ניצול יעיל של משאבים שונים הנחוצים לצורך תהליך הייצור. בעולם כזה הון הוא משאב, חומרי גלם הם משאב נוסף וגם כוח האדם היצרני הוא משאב שיש לנהל. בעוד שהון וחומרי גלם יש לנהל בתבונה מדעית קרה, שתוביל לניצול חכם, יעיל ומקסימאלי שלהם, התפתחות התיעוש והקפיטליזם הובילה בהדרגה להכרה שבני אדם יש לנהל באופן שונה, תוך רגישות אנושית שתענה על צרכיו השונים של העובד ותניע אותו לפעולה ועבודה ועל ידי כך להפיק את המרב מיכולותיו.

מכיוון שכך, תחום ניהול משאבי האנוש מצריך הבנה מקיפה של שוק העבודה על מאפייניו השונים וסוגיות שונות המתקיימות במסגרתו, שליטה בתיאוריות ארגוניות, ידע בהיסטוריה של העבודה, הבנה מהם יחסי עבודה, היכרות עם איגודי עובדים ועוד. מחלקות משאבי האנוש בארגונים ומוסדות שונים הן האחראיות על קבלת עובדים לעבודה, ניוד אותם עובדים בין מחלקות שונות בארגון, טיפול בתנאי ההעסקה שלהם, דאגה לתנאי רווחה והטבות לעובדים, ארגון השתלמויות והדרכות מקצועיות כמו גם אירועי גיבוש והווי שמטרתם לדאוג לשביעות רצונו של העובד.

מטרת לימודי משאבי אנוש

בוגרי התכניות השונות ללימודי ניהול משאבי אנוש יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים במגוון תחומים קרובים, כגון: מנהל ציבורי, סוציולוגיה ארגונית ועוד. מנגד, הם יכולים להמשיך ולרכוש כלים מעמיקים יותר בתחומם, במסגרת אחת התכניות הייחודיות לתואר שני בלימודי עבודה וניהול משאבי אנוש.

עוד מסלולים ללימודי משאבי אנוש

קהל יעד

הלימודים מיועדים למעוניינים להשתלב בתחומי ניהול כח האדם בחברות וארגונים שונים, ובתחומי מיון וגיוס כוח אדם במסגרת חברות כוח אדם.

משך הלימודים

הלימודים מתקיימים לרוב במתכונת של שלוש שנות לימוד, כחוג לימוד מלא או כחטיבת התמחות במסגרת תואר במדעי ההתנהגות. חלק מתכניות המוצעות מרוכזות ביום או יומיים בשבוע, על מנת לאפשר שילוב נוח של עבודה ולימודים. אורכן של תכניות אלה נע בין שלוש לשלוש שנים וחצי, לרבות לימודים בסמסטר קיץ. כמו כן, קיימות מספר תכניות ללימוד התחום לתואר שני, ומשך הלימודים בהן נע בין שנה לשנתיים.

שכר ואופק תעסוקתי

בוגרי לימודי משאבי האנוש משתלבים סיום לימודיהם בחברות וארגונים שונים במשק, במחלקות כוח אדם או משאבי האנוש, אשר נותנות מענה לצרכיו השונים של העובד בארגון, החל מגיוס וכלה ברווחה.

ללמוד להניע ולנהל אנשים

לימודי משאבי אנוש מכשירים מנהלים להתאים בין יכולותיו של אדם למשימה ולעבודה, לטפל בעובדים באופן ראוי, ולעמוד על שלל הדרכים בהן ניתן להניע עובד. במידה רבה מצויים מנהלי משאבי האנוש ומנהלי כוח האדם בין הפטיש לסדן, בין הלחצים לתפוקה מקסימאלית ובין ההבנה שאין לנהוג בעובד כמשאב חומרי, אלא כמשאב יקר, מורכב ועדין – הדורש התייחסות מתאימה. סרטים עתידניים על רובוטים בעלי צלם אנוש שיחליפו את בני האדם בתפקוד ובמשימותיהם היומיומיות אולי מופיעים כבר על מסכי הקולנוע, אבל בעולם האמיתי, בני אדם הם עדיין המשאב החשוב ביותר של משק העבודה. משאב שיש להתמודד עמו ועם צרכיו ביתר תבונה ורגישות, על מנת שכל הצדדים המעורבים ירוויחו.

עסק ירוויח כאשר עובדיו יגיעו למקום עבודתם ברצון ויבצעו אותה במסירות. במידה ויועסקו בתחום שמתאים ליכולותיהם וכישוריהם, ובמידה ויזכו לתנאים טובים ולשכר ראוי – רוב בני האדם יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר. המתעניינים בניהול משאבי אנוש יוכלו להפיק תועלת גם ממאמרים בתחומים קרובים כלימודי כלכלה, מנהל עסקים או פסיכולוגיה בהתמחות ארגונית.

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

עוד על לימודי משאבי אנוש

מידע הכרחי למועמד לניהול משאבי אנוש עובדות על לימוד של ניהול משאבי אנוש תחום ניהול משאבי האנוש הוא תחום שנמצא בשנים האחרונות בצמיחה ובהתפתחות מתמדת, מנהלי משאבי אנוש בארגונים, הפכו להיות חלק משמעותי מעמוד השדרה של הארגון וכן מובילי דרך לקראת להמשך קריאה »
להיות מנהל משאבי אנוש בעל המקצוע תחום ניהול משאבי אנוש מתייחס בדרך כלל לעבודה עם כוח האדם שבחברה או בארגון, כאשר מטרתו של מנהל משאבי אנוש היא להפוך את העובדים בחברה או בארגון לעובדים יעילים, אשר מגיעים למלוא הפוטנציאל להמשך קריאה »
קורס ניהול משאבי אנוש ללמוד כיצד לקחת את המושכות בידיים ולהוביל לימודי קורס ניהול משאבי אנוש מתקיים במספר מוסדות ובמסלולים שונים ומגוונים. הלימודים מכינים את המנהלים והעוסקים בתחום ומעניקים להם ראיה כלל ארגונית ונושאים הקשורים לטיפול היומיומי במשאבי אנוש. להמשך קריאה »

קבל מידע על לימודי משאבי אנוש
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר