מדעי המדינה וביטחון

במדינה שלנו הביטחון במקום הראשון

בארץ לאורך כל השנים תחום הביטחון תופס מקום מרכזי בסדר היום. זהו נושא מעניין, מאתגר ומסובך. לימודי ביטחון בשילוב מדעי המדינה זהו שילוב מנצח, לכל מי שרוצה להשתלב במגוון של תפקידים ציבוריים במדינה. לימודי מדעי המדינה וביטחון עוסקים בחקר ההתנהלות המדינית, הפוליטית והחברתית של מדינות, מנהיגים, משטרים ואזרחים. לימודי הביטחון מעניקים ידע במלחמות ישראל, מבנה כוחות הביטחון, לוגיסטיקה צבאית, טרור, אסטרטגיה וכדומה.

מדעי המדינה וביטחון הם תחומים משלימים בכל העולם, אבל בארץ שלנו המוקפת באויבים מכל עבר התחום הזה חשוב על אחת כמה וכמה. לימודי הביטחון עוסקים בהיבטים ודגשים ביטחוניים של המדינה והתנהלותה, בעוד לימודי מדעי המדינה משלימים בהבנת ההתנהגות הפוליטית המדינית והחברתית של מדינות. אם גם אתם מרגישים שיכולתם לעשות את זה הרבה יותר טוב, מבחינה פוליטית ביטחונית, זהו בהחלט המקום בשבילכם להתחיל ממנו. הלימודים הם עבור תואר ראשון וניתן להמשיך בלימודי המשך באותו תחום או בתחומים מקבילים.

מטרות המסלול ויתרונות המסלול

לימודי מדעי המדינה עוסקים במגוון תחומים רלבנטיים להתנהגות המדינה כגון: פסיכולוגיה פוליטית, כלכלה פוליטית, פוליטיקה השוואתית, מצב יחסי החוץ, המצב הביטחוני במדינה, אנשי התקשורת ועמדתם, קבוצות האינטרס באוכלוסיה ובפוליטיקה, המדינאים והפוליטיקאים, תרבות הרוב ותרבויות המיעוטים, שיטת הממשל הנהוגה, מבנה המדינה ומוסדותיה ועוד.

לימודי מדעי המדינה כוללים קורסים מעניינים ומגוונים כגון: מחשבה פוליטית, פוליטיקה ואמצעי התקשורת, ממשל ופוליטיקה, מנהל ציבורי, סטטיסטיקה ושיטות מחקר במדע המדינה, מדיניות ציבורית, תולדות המחשבה המדינית, מחשבה מדינית בת זמננו, מוסדות ותהליכים, פוליטיקה השוואתית, פוליטיקה בת זמננו, מפלגות ומערכות מפלגתיות באירופה, יחסים בינלאומיים ועוד.

לימודי ביטחון כוללים קורסים בנושאים כגון:סוגיה באסטרטגיה, התנהגות ארגונית, קבלת החלטות, טקטיקות מדיניות, טקטיקות צבאיות, תורת המינהל, לוגיסטיקה צבאית,ביטחון לאומי ומודיעין בהקשר עולמי ובהקשר של מדינת ישראל, אסטרטגיה צבאית ומדינית ועוד.

שילוב הידע של ביטחון ומדעי המדינה מקנים יתרון ביציאה לשוק העבודה הן בשכר והן בביקוש לאנשי מקצוע עם ידע ספציפי בתחום הביטחון.

הלימודים ברוב המקומות נמשכים 3 שנים בסיומם מקבלים תוארB.A במדעי המדינה ובטחון וניתן להמשיך ללימודים מתקדמים לתואר שני בביטחון או תואר שני במדעי המדינה. ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה דורשים תעודת בגרות ופסיכומטרי כאשר יש מקומות שלא דורשים פסיכומטרי כלל.

אפשרויות קריירה

מדעי המדינה וביטחון מקנים אפשרות להשתלב בעבודה כעוזרים או יועצים לפוליטיקאים, בנוסף ניתן להשתלב במנהל הפרטי והציבורי או בקריירה פוליטית עצמאית. ניתן להשתלב במוסדות מגוונים כגון: מלגות ציבוריות, משרד החוץ, מערכת הביטחון ועוד.

בעולם שבו ביצועי המדינה והביטחון נמדדים על ידי התקשורת והציבור בארץ ובעולם, ישנו צורך עצום באנשים מקצועיים עם ראש בריא על הכתפיים, שמבינים מה עומד מאחורי קבלת ההחלטות, כיצד המדינה מתנהלת וחושבת וכיצד ניתן להגיע להחלטות טובות יותר, על ידי הבנת תהליכים ואסטרטגיות ולא על ידי אמוציות ופעולות שמתבצעות מהרגש בלבד, את הכלים להבנה זו ניתן בהחלט לקבל על ידי הלימודים במסלול חשוב זה.

איפה לומדים

ניתן ללמוד במסלול מדעי המדינה וביטחון במגוון אוניברסיטאות ומכללות כגון: המכללה האקדמית צפת, המכללה האקדמית גליל מערבי ועוד.

קבל מידע על לימודי מדעי המדינה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי מדעי המדינה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר