איפה כדאי ללמוד מדעי המדינה?

החלטתם ללמוד מדעי המדינה? לפני שאתם בוחרים אוניברסיטה או מכללה כדאי שתקראו את הסקירה הקצרה שהכנו בנושא.

1. מדעי המדינה באריאל

במהלך 3 שנים של לימודי BA במרכז האוניברסיטאי אריאל תלמדו על החיים הפוליטיים בארץ ובעולם. הלימודים משלבים קורסים שונים כגון: מחשבה מדינית, פוליטיקה ישראלית, פוליטיקה אזורית, מדיניות ציבורית ומינהל ציבורי, התנהגות פוליטית, יחסים בינלאומיים, משטרים דמוקרטיים ודיקטטוריים.

כל מי שחושב להכנס לפוליטיקה ומתלבט על תחום לימודים יכול להתעניין במסלול התואר הדו חוגי של אריאל, ולשלב לימודי מדעי המדינה במחלקה לישראל במזרח התיכון.

2. מדעי המדינה במכללת רמת גן

היתרון היחסי של מכללת רמת גן הוא באפשרות לסיים תואר של אוניברסיטה בתחום מדע המדינה ויחסים בינלאומיים תוך שמירה על עבודה במשרה חלקית. במכללת רמת גן אתה לומד בקצב שלך ומסיים את התואר בתוך 3 או 4 שנים. בתואר תלמד על נושאי ממשל, פוליטיקה, יחסים בינלאומיים, מחשבה מדינית, דמוקרטיות ודיקטטורות, מלחמה ואסטרטגיה, מדיניות החוץ של ישראל, דת ופוליטיקה ועוד. למי שחושש שלא יקבל הסמכה מעשית, רצוי לדעת כי אפשר לשלב את הלימודים עם קורסים כגון ממשל, מנהל עסקים וכלכלה.

3. לימודי המזרח התיכון באורנים

עם כל השינויים במזרח התיכון, לא פלא שקמה תוכנית למדעי המדינה המתמקדת בשינויים אלו שהתרחשו במאה ה20 וה-21. הקורסים משלבים נושאים של היסטוריה, סוציולוגיה, כלכלה, מדע המדינה, גיאוגרפיה, השפה הערבית ותרבויותיה, דת, אומנות ותקשורת כדי ללמד אתכם הכל על המזרח התיכון ולהפוך אתכם למומחים. תוכנית זו מתאימה גם לבוגרי צבא ומעניקה היכרות מעמיקה עם נושאים חדשותיים שונים.

הלימודים כוללים נושאים כגון: היווצרות מדינות ערב, מדינות המזרח התיכון כיום, יחסים בין ערביים, אומנות האסלאם ואומנות לאומית מודרנית, גיאוגרפיה של המזה"ת, כלכלת המזה"ת, מים ונפט: אוצרות מסוכנים,אמצעי התקשורת ויצירת דעת קהל, החברות במזרח התיכון: דתות, עדות, מגדר, לאומים ואזרחויות, אסלאם נוכח המודרניזציה, יחסי המזרח התיכון עם המערב, הסכסוך הישראלי ערבי.

קבל מידע על לימודי מדעי המדינה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי מדעי המדינה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר