תואר שני במדעי ההתנהגות

תואר שני במדעי ההתנהגות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

שנתיים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

הבנה, ניתוח, שינון, יכולת מתמטית למטרת חקר.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
לימודים רבי היקף, קריאת מאמרים, ניתוח והיסקים.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים בהם נדרשת יכולת ניתוח והוכחת תיאוריות שונות.

"התנהגות – ראי בו כל אחד מראה את דמותו"

תואר שני במדעי ההתנהגות הוא תואר משולב עם תחום נושק כגון פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרפולוגיה וניהול. התואר מאפשר לבחור במסלול מחקרי הכולל עבודת מחקר או בתואר ללא עבודת תזה. מטרת התואר למקד נושאים של דפוסי התנהגות באופן מעמיק ולהתמחות ביחסי הפרט והחברה וכן להקנות כלים ומיומנויות תיאורטיים ומעשיים באשר לניתוח וזיהוי בעיות חברתיות ואישיות. את התואר השני ניתן ללמוד במסלול המתמחה במדעי המוח, הניהול,התנהגות ארגונית, קרימינולוגיה, סוציולוגיה ועוד.

לימודי התואר כוללים מגוון נושאים מרתקים ובניהם: סוציולוגיה ופוליטיקה, חקר ארגונים, אנתרפולוגיה, תיאוריות סוציולוגיות, מחקר חברתי שימושי, סקרים, סטטיסטיקה, מתודולוגיה של מחקר אמפירי, מבנה חברתי ישראלי, פתולוגיה ארגונית, וכן נושאים רבים נוספים, כל זאת בהתאם למסלול ההתמחות הנבחר.

קהל היעד לתואר שני במדעי ההתנהגות

תואר שני במדעי ההתנהגות מיועד לבוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, סוציולוגיה, אנתרפולוגיה, פסיכולוגיה, מדעי החברה, אשר מעונינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום מדעי ההתנהגות וכן לבחון היבטים שונים של החשיבה האנושית, אופני התנהגות האדם, התנהלות החברה וכן ללמוד ולפענח את החוקיות המסתורית הטמונה בה.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

אפשרויות התעסוקה הן מגוונות וכוללות את קשת המקצועות המתמחים בהתנהגות האנושות והפרט. ניתן לעסוק בתחומי ניהול משאבי אנוש, כוח אדם, חברות וארגונים פרטיים, מגזר ציבורי, רווחה, ארגונים חברתיים סוציולוגים, בטחון, סעד, ועוד. כמו כן, ניתן להשתלב בעולם האקדמיה כחוקרים ובהוראה.

"כל אדם הוא יציר כפיו של עצמו"

מדעי ההתנהגות בוחנת וחוקרת התנהגויות בין הפרט לאחרים ובפרט עצמו, חשוב לזכור שלכל אדם יש אופי, תחושות, ניסיון חיים, והתנהגות ייחודית. עם זאת, מדעי ההתנהגות מקנה את הכלים לבחון ולקטלג התנהגויות ומניעים באופן מרשים ומרתק. ללומדים לתואר שני ישנה ההזדמנות להעמיק, לחקור, ולגלות את דרכי המחקר והתיאוריות שהתגבשו לאורך השנים. ייחודה של התוכנית היא בנושאים הרב תחומיים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים, אותם היא סוקרת וכן ביכולת הנרכשת לצפות בתמונה רחבה וכוללת.

מסיימי תואר שני במדעי ההתנהגות נדרשים במוסדות וארגונים רבים ומשמשים מנהלים ובעלי תפקידי מפתח בתחומי הבטחון, הסעד, הרווחה, הכלכלה, הפוליטיקה ועוד.

הבוחרים במסלול מחקרי יוכלו לעסוק במחקר ולבצע תצפיות על תרבויות וקבוצות שונות על מנת להסיק מסקנות לגביהן. בנוסף, ידרשו לעשות דוקטורט בתחום ויוכלו להשתלב באקדמיה. תואר זה, כרבים אחרים מצריך השקעה מרובה והתגייסות הלומד, עם זאת נושאיו המעניינים מושכים ומרתקים את הלומדים להמשיך ולהעמיק את ידיעותיהם בתחום.

קבל מידע על לימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר