תואר ראשון במדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

חד חוגי, דו חוגי.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

הבנה, שינון, וניתוח.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ללא

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
קריאת תיאוריות ומאמרים רבים ברמה סבירה.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

מבחנים מסוגים שונים ברמה סבירה, חומר לימודים מעשיר ומפתח אישית.

לפצח קוד התנהגותי

תואר ראשון במדעי ההתנהגות
צילום: US Mission Canada

מדעי ההתנהגות עוסקים באופן נרחב בהתנהגויות אנשים, הנעתם, מחשבתם, ותרבותם. לימודי התואר הראשון מאופיינים בלימודים מגוונים מתחומי הפסיכולוגיה, מדעי החברה, ואנתרפולוגיה ומאפשרים הבנה מעמיקה ומרתקת של התנהגות האדם. המטרה העיקרית היא לפתח כישורים ומיומנויות אצל הלומדים באשר לסיבות ההנעה השונות של התנהגויות ובדיקת הקשר בין האדם לתהליכים חברתיים ותרבותיים.

סקירת הנושאים הענפה כוללת לימודי משאבי אנוש, התנהגות חברתית, השפעות חברתיות, אנתרפולוגיה, תיאוריות חברתיות, תורת האישיות, ריבוד חברתי, פסיכולוגיה, התנהגות צרכנים, דיני עבודה, קרימינולוגיה, מדעי המוח, חינוך, וכדומה.
תואר ראשון במדעי ההתנהגות הינו תואר מבוקש עקב חומר לימוד מגוון, מסקרן ומעניין. ניתן ללמוד את התואר כתואר חד חוגי או דו חוגי במדעי ההתנהגות ופסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות ומשאבי אנוש, מדעי ההתנהגות ותקשורת ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון במדעי ההתנהגות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות מתאים לאנשים המתעניינים בשאלות כדוגמת: מה מניע אדם להתנהג בדרך ספציפית?, מה המשמעות של אותה התנהגות ספציפית?, האם ניתן להשפיע על התנהגות האדם? וכו'. כמו כן, התואר מיועד לכל מי שנושא ההתנהגות מרתק אותו ותחומי הפסיכולוגיה, האנתרופולוגיה ומדעי החברה בכלל, מושכים אותו. תנאי קבלה למדעי ההתנהגות מחמירים יותר באוניברסיטאות, אולם זה נובע מעיקר מהמוני האנשים שמנסים להתקבל בכל שנה.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

מסיימי התואר יכולים להשתלב במגוון מוסדות כגון: מערכת הביטחון, מוסדות חינוך, ארגון פוליטי, מנהל ציבורי, רשויות סעד, ארגונים פרטיים שונים ועוד. היצע ומגוון התפקידים נובע מכך שבכל מקום שבו יש אנשים (עובדים) חשוב לדעת ולהכיר את התנהגותם לכן במקומות רבים ניתן להשתלב במחלקת כוח אדם ומשאבי אנוש ולעסוק בניתוח התנהגויות האדם/העובד. ניתן אף להמשיך וללמוד לתואר שני בתחום ולהתמקצע בו.

"התנהגותנו מושפעת לא מניסיוננו אלא מציפיותנו מן החיים "

בעולם המודרני הבינו שעל מנת לייעל את תפוקת העובדים בארגונים השונים יש צורך בהבנת מניעי ודרכי התנהגותם. הבנה זו הגבירה את הצורך במנהלים ועובדים, בעלי ידע והבנה בתחום מדעי ההתנהגות. על כן, בוגרי תחום מדעי ההתנהגות מהווים יועצים ואנשי מקצוע הממונים על ההיבטים הקשורים לרווחת העובד.

תואר ראשון במדעי ההתנהגות מרתק ומהווה חוויה והתפתחותית אישית עבור כל אחד מהלומדים, האדם היה וכנאה לעולם יהיה חידה ומקור לחקירה אינסופית של פסיכולוגים ואנשי מחקר אחרים, מטרה להבין את משמעות היותו אדם חושב ומתנהג באופן מסוים. לימודים אלו מאפשרים ללומדים הבנה וכלי ניתוח להתנהגות האדם. מגוון התחומים המעניינים כוללים תיאוריות ודעות שונות. הידע הנצבר משמש במקצועיות את שוקי העבודה השונים ומקנים לסטודנטים כלים מחקרים וטיפוליים שמאפשרים לבחון ואף להתמודד ולפתור בעיות חברתיות ואישיות.

קבל מידע על לימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי מדעי ההתנהגות
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר