תנאי קבלה ללימודי כלכלה

תנאי קבלה לכלכלה באוניברסיטת תל אביב – כדי להתקבל צריך לעמוד בתנאים של ציון הבחינה הפסיכומטרית, ממוצע הציונים בבחינות הבגרות או ציון הגמר במכינה קדם אקדמית. תלמידים המתחילים לימודי תואר ראשון בכלכלה נדרש ידע במתמטיקה ברמה של ארבע יחידות לפחות, בבחינת הבגרות. ציון ההתאמה הדרוש הוא 645, פסיכומטרי 732, ממוצע בגרות 111.

תנאי קבלה לכלכלה בבן גוריון – תנאי הקבלה למסלול ללימודי כלכלה באוניברסיטת בן גוריון הם: בגרות מלאה הכוללת 4 או 5 יחידות במתמטיקה, וציון פסיכומטרי במינימום של 670 נקודות.

תנאי קבלה לכלכלה באוניברסיטת חיפה – החתך היה בשנים האחרונות בין 675-680 וליתר המסלולים 657-662. בנוסף יש צורך בבחינת הבגרות במתמטיקה בהיקף של 4 יח' בציון 80 ומעלה או 5 יחידות בציון 70 ומעלה או לחילופין, עמידה בבחינת המיון הארצית במתמטיקה בציון 90 ומעלה. מועמדים בעלי ציונים גבוהים במיוחד במבחן הפסיכומטרי יוכלו להתקבל ללימודים בחוג גם אם הם אינם ממלאים את תנאי הקבלה האחרים במלואם.

תנאי קבלה לכלכלה בבינתחומי – בגרות במתמטיקה ברמה של 5 יחידות. מי שאין לו בגרות בחמש יחידות יאלץ לעבור מכינה בבינתחומי.

תנאי קבלה לכלכלה באוניברסיטה העברית – על המועמדים ללימודי כלכלה להשיג ציון משוקלל שכולל משקל של 70% לפסיכומטרי ו-30% לציוני הבגרות. לימודי כלכלה מחייבים ידע מתמטי נרחב, לפחות ברמה של 5 יחידות מתמטיקה ועל המועמדים להחזיק בידע זה או להשלימו מראש.

תנאי קבלה לכלכלה במכללה למנהל – תנאי הקבלה כוללים תעודת בגרות מלאה עם ציון "עובר" לפחות באנגלית ברמה של מינימום 4 יח"ל, בחינה פסיכומטרית עם ציון של 85 לפחות בבחינה באנגלית / אמיר"ם או ציון של 185 לפחות במבחן אמי"ר, וחישוב ממוצע לפי הנוסחה של המכללה למינהל של 96 לפחות.

תנאי קבלה לכלכלה בבר אילן – ממוצע בגרות 9.6, ציון פסיכומטרי 660 (ניתנת עדיפות לבעלי 4 – 5 יחידות לימוד במתמטיקה, עם ציון גבוה ולמי שקיבלו ציון גבוה בפרק החשיבה הכמותית במבחן הפסיכומטרי). למסלול חשבונאות נדרש רף כניסה גבוה יותר – 100 בבגרות ו- 700 בפסיכומטרי.

תנאי קבלה לכלכלה בתל חי – כדי לחשב את תנאי הקבלה לתל חי חייבים להתייעץ עם יועץ של תל חי.

קבל מידע על לימודי כלכלה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי כלכלה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר