תואר ראשון בפיזיקה

תואר ראשון בפיזיקה על קצה המזלג

משך הלימודי
משך הלימודים

3 שנים.

מסלול
חד חוגי / דו חוגי

מסלול דו חוגי בשילוב עם חוג אחר באוניברסיטה בדרך כלל מתחום המדעים.

מיומנויות
מיומנויות נדרשות

רמה גבוה של זיכרון, יכולת מתמטית חזקה, חשיבה לוגית, ניתוח נתונים.

התמחות
התמחות / סטאז בסיום התואר

ניתן לשלב את הלימודים עם לימודים לתעודת הוראה לבתי הספר התיכוניים, לימודים אלו אורכים 4 שנים.

קבלה ללימודים
קבלה ללימודים

תואר
תעודת בגרות מלאה עם ציונים גבוהים, ציון 500 ומעלה במבחן הפסיכומטרי.

השקעה
השקעה בלימודים

תואר
נדרשת השקעה גדולה בלימודים וחומר הלימודי נחשב לקשה במיוחד.

סביבת הלמידה
סביבת הלמידה ואופן הבחינות

סביבת הלימודים היא לימודים בכיתה ולימודים במעבדות מתקדמות. הלימודים כוללים הגשת פרויקטים ובחינות בכתב כולל בחינות אמריקאיות.

למד כיצד העולם עובד

החוג ללימודי פיזיקה הוא חלק ממחלקת המדעים, תחום הפיזיקה הוא תחום מאוד מרתק, שמטרתו לחקור את התנהגות החומרים והעצמים הסובבים אותנו, מדע הפיזיקה בודק גם את פעילות הגומלין בין החומרים השונים וכן כיצד משפיעים החומרים על צורת החיים שסביבם. אפשר לומר שהפיזיקה היא הבסיס כל מקצועות המדעיים, התיאוריות בנוגע להיווצרות היקום או בנוגע למהותם של החומרים נולדו מתוך מדע הפיזיקה והן כמובן משפיעות על מירב תחומי החיים ועל הטכנולוגיה.

לימודי פיסיקה נחשבים ללימודים קשים מאוד, בתקופת בלימוד תיאורטי של חומר רב וקשה בנושאים כגון: תיאוריית הקוונטים, מתמטיקה, אסטרופיסיקה, כימיה, ביולוגיה, תורת היחסים ועוד. הלימודים כוללים גם ניסויים מעשיים לבדיקת התיאוריות הפיסיקליות ולימוד שיטות מחקר והסקת מסקנות לוגיות. כדי להפוך את מקצוע הפיזיקה לפרקטי יותר למציאת עבודה, רבים משלבים את לימודי התואר הראשון בפיזיקה עם מסלול נוסף כגון: הנדסת מחשבים, ביולוגיה, כימיה, כלכלה, מדעים ועוד.

קהל יעד לתואר ראשון בפיזיקה

אנשים שהולכים ללמוד פיזיקה, הם אנשים סקרנים מטבעם שנמשכים למחקר ולניסוי, אלו אותם אנשים שמגיל צעיר התעניינו בחלל ובמערכות הכוכבים ואפילו חלמו להפוך לאסטרונאוטים שעסוקים בחקר החלל. אנשים בעלי ראש פתוח וחשיבה לוגית שהיו רוצים למצוא כלים כדי לענות ולספק את סקרנותם לגביי מהות היקום, הדרך שבה הוא נוצר ופעילות הגומלין שבתוכו.

אפשרויות תעסוקה לאחר התואר

רוב המסיימים לימודי תואר ראשון בפיסיקה ממשיכים לתואר שני, בנוסף ניתן גם להשתלב בעבודה במחקר גם בתחום המוסדות הלימודיים וגם בחברות וארגונים העוסקים במחקר, כמו כן, ניתן לעסוק בהוראת הפיסיקה הן כמורה פרטי או בחוגי העשרה. אין ספק, שהתגליות מעולם הפיסיקה משפיעות על עולם הטכנולוגיה ועל המצאות רבות בתחום זה, לכן תעשיות רבות זקוקות בתוך הצוות שלהם גם לאיש שיש לו ידע וכלים בתחום הפיזיקה.
לקבל כלים מדויקים לביצוע מחקרים ולבחינת תיאוריות

לימודי הפיזיקה אינם מתרכזים אך ורק בתיאוריות, אלא גם בבדיקתם והעלאת תיאוריות חדשות בתחום, הידע שהתגלה באמצעות תיאוריות אלו ובאמצעות חקר החומרים ויחסי הגומלין ביניהם, הביא לפריצות דרך רבות שהשפיעו על תחומים רבים ואף שינוי את דרך חשיבת האדם.

לימודי הפיזיקה נחשבים ללימודים תובעניים מאוד, לכן מי שרוצה ללמוד פיזיקה לתואר ראשון, צריך לדעת שהוא ככל הנראה לא יוכל לעבוד במקביל ללימודיו, לכן עליו לשריין לעצמו מקורות מימון למחייתו, כדי שיוכל להתרכז אך ורק בלימודיו.

קבל מידע על לימודי פיזיקה
מלא פרטים לקבלת מידע חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
יש לסמן מוסדות לימוד בהתאם למקום מגוריך
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר

קבל מידע על לימודי פיזיקה
מלא פרטים לקבלת מידע מנציג טלפוני חינם וללא התחייבות!
בחר מוסדות לימוד
הקלד תעודת זהות:

אנו מכבדים את פרטיותך | בכפוף לתקנון האתר